Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

czy aquarea 7kW wystarczy dla domku 110m2 ?? - i jak tak to jak prawdopodobnie bedzie wygladalo ogrzewanie ??..

tzn. jak bedzie ponizej minus 10, -15 to pompa bedzie musiala chodzic 24h na dobe ?? a jak np. bedzie okolo 0 stopni to np. 10h dziennie ??? - jak w praktyce to wyglada ??? chcialbym obliczyc przypuszczalne zuzycie pradu na ogrzewanie

przy podłogówce wszedzie ... dla co i cwu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko na prądzie i wydaje mi się, że dużo na cele bytowe :)

Zużyłeś 304kWh na cele inne niż PC przez miesiąc. Jak dla mnie to bardzo mało. Sam mam średnią za ostatnie 6 miesięcy 423kWh a gotuję na gazie :( Sam nie wiem skąd to zużycie ale stawiam na zmywarkę, która chodzi 2-3x dziennie i na pralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym go tak zamroziłeś? Przecież ma odzyskiwać ciepło z wentylacji, a nie kiedy jest najbardziej potrzebne ma być bezużyteczne.

 

Święte słowa kbab, święte słowa. W okresie tych dużych mrozów co chwilę włączało się odmrażanie wymiennika. U mnie obywa się to przez zwiększenie obrotów wentylatora wywiewnego. Czyli w domku robi się podciśnienie i zaciąga wszystkimi możliwymi nieszczelnościami mroźne powietrze wprost do domu. Diagnoza? Rekuperator podczas dużych mrozów jest do dupy, bo albo potrzebny jest dodatkowy GWC, albo nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa kbab, święte słowa. W okresie tych dużych mrozów co chwilę włączało się odmrażanie wymiennika. U mnie obywa się to przez zwiększenie obrotów wentylatora wywiewnego. Czyli w domku robi się podciśnienie i zaciąga wszystkimi możliwymi nieszczelnościami mroźne powietrze wprost do domu. Diagnoza? Rekuperator podczas dużych mrozów jest do dupy, bo albo potrzebny jest dodatkowy GWC, albo nie działa.

 

Nasz Dospel w firmie poniżej -15 C praktycznie cały czas się "rozmrażał" co było słychać po skaczących bez przerwy obrotach wiatraków, więc wydajność/sprawność jest w tej sytuacji mocno dyskusyjna. W naszych warunkach zimowych chociaż nieduży GWC to bdb rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa kbab, święte słowa. W okresie tych dużych mrozów co chwilę włączało się odmrażanie wymiennika. U mnie obywa się to przez zwiększenie obrotów wentylatora wywiewnego. Czyli w domku robi się podciśnienie i zaciąga wszystkimi możliwymi nieszczelnościami mroźne powietrze wprost do domu. Diagnoza? Rekuperator podczas dużych mrozów jest do dupy, bo albo potrzebny jest dodatkowy GWC, albo nie działa.

czekaj, czekaj a to nie Ty gdzieś mówiłeś po co gwc do rekuperatora jak właśnie o tym pisałam? ja tam nie miałam problemu w największy mróz glikol w wymienniku miał +7, nie musze zatem mówic jaka to oszczędność pomijając fakt że WM pracowała bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi lepiej, że ktoś twierdzi, że to mało :) sąsiedzi dookoła maja na dwa miesiące tyle co ja na miesiąc i zacząłem się zastanawiać co jest u mnie nie tak.

W sumie to pralka często, zmywarka często, lodówka tak jak wszędzie, toster często, piekarnik czasami, ekspres do kawy non stop, 10 latarni na zewnątrz na czujniku zmierzchu, pompa w studni, reku, tv, dekoder, radio od rana do wieczora, laptopy często, ładowarki do telefonu - trochę sie tego nazbiera. Niby nie dużo prądu każde z urządzeń pobiera ale w sumie się juz widać.

 

Jako ciekawostka, znalazłem pomiar zużycia prądu przez pralkę na jedno typowe pranie. Pralka zasilona zimną wodą, temp. prania 40 stopni, 500 obrotów wirowania, czas prania 90 min. Zużycie prądu to 0,72 kWh - czyli mało.

pozdrawiam adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi lepiej, że ktoś twierdzi, że to mało :) sąsiedzi dookoła maja na dwa miesiące tyle co ja na miesiąc i zacząłem się zastanawiać co jest u mnie nie tak.

a sąsiedzi to w ogóle mieszkają w tych domach ?

 

 

 

Jako ciekawostka, znalazłem pomiar zużycia prądu przez pralkę na jedno typowe pranie. Pralka zasilona zimną wodą, temp. prania 40 stopni, 500 obrotów wirowania, czas prania 90 min. Zużycie prądu to 0,72 kWh - czyli mało.

pozdrawiam adam

 

kiedyś mierzyłem pralkę i zmywarkę...

po dziesięciu cyklach wychodziło podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...