Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

urządzenia pewnie faktycznie ze 2l/min (więcej do umycia twarzy,czy jabłka w kuch nie potrzeba), zresztą podstaw sobie butelkę 1,5l i puść wodę przez minutę w tempie w jakim puszczasz w umywalce myjąc ręce

 

dodatkowo zużycie energii idzie TYLKO w punkt gdzie puszczam wodę (a nie jak w cyrkulacji w cały obieg) i TYLKO do czasu aż dopłynie ciepła woda z zasobnika - w moich 2-óch punktach gdzie zainstalowałem podgrzewacz (umywalka dzieci i kuchnia) trwa to max. 15 sek, więc o czym mowa...

 

jesteś zadowolony z cyrkulacji to się nią ciesz, w końcu Ty tam mieszkasz nie ja...

 

pozdrawiam, Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem za ca. 300 pln, - jutro wracam do domu to podam szczegóły i sprawdzę po ile są obecnie

 

pozdrawiam, Artur

 

edycja: poza tym nie rozumiem zdziwienia, pomysł nie jest mój - zaczerpnąłem go z tego forum, gdzie ktoś również zastosował to rozwiązanie i efekty polecał

Też jestem bardzo ciekawy co to za podgrzewacz. Musi być "elektroniczny" a te raczej po 300zł nie chodzą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiały by być rurki bardzo dobrze ocieplone (bardzo!), inaczej wymiana PC po 10 latach.

 

To wszystko mozna wyregulowac - chociazby histereza.

Mialem u siebie na poczatku pompke Wilo o mocy kilku W i cyrkulacje w tym wymiarze godzinowym. Przez pierwszy miesiac po przeprowadzce. Pompa startowala na CWU ~5x na dobe. Dalo sie z tym zyc, ale kosztowo juz bylo mniej ciekawie w porownaniu do rozwiazania ktore mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Dalo sie z tym zyc, ale kosztowo juz bylo mniej ciekawie w porownaniu do rozwiazania ktore mam teraz.

 

no ja z kolei nie wyobrażam sobie pamiętac, że trzeba pilota włączyć i potem po 40s mam ciepłą wodę :p

no ale każdy ma inne wymagania i podejście do wielu spraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja z kolei nie wyobrażam sobie pamiętac, że trzeba pilota włączyć i potem po 40s mam ciepłą wodę :p

no ale każdy ma inne wymagania i podejście do wielu spraw

 

Pamietac to trzeba bylo przez pierwszy tydzien. :)

Te 40 sek to woda w kuchni po przekatnej domu. W lazienkach jest szybciej.

Woda w obiegu CWU tez nie stygnie natychmiast. Jak sie jest w domu, to praktycznie jakas tam letnia leci, bo ktos bedac w lazience pstryknie pilotem. Trzeba pamietac przy przyjsciu z pracy, rano jak sie wstanie. Idzie z tym zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzesień 2014

 

CO

 

koszt - 1,88zł

 

zużycie - 7,52 kWh

 

CWU - 8,3m3

 

koszt - 18,80 zł

 

zużycie - 75,18 kWh

 

Razem

 

koszt- 20,68 zł

 

zużycie 82,70 kWh

 

DOM

 

zużycie - 254,00 kWh (61% w taniej)

 

koszt -118,01 zł

 

 

CAŁOŚĆ

 

koszt - 138,69 zł + 21 zł opłat stałych = 159zł

 

zużycie - 336,70 kWh ( 70,5% w taniej)

 

Średnio za kWh

 

0,31 - CO+CWU

0,52 - DOM

0,47 - Śr

 

w tym opłaty stałe przy zużyciu 337kWh - 6gr/kWh

 

G12w Duon + PGE - 0,25/0,80

opłaty stałe 21 zł/mies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi mój artysta zrobił bez pompki, powiedział że pompki nie założy a te kilka stówek mogę jemu dać bo obieg będzie działał, no i działa, ale teraz go zamknąłem bo to faktycznie spore straty, oczywiście nie przyznałem się i wszyscy myślą że tak ma być

 

Czyli pozbawil Cie mozliwosci prostego sterowania cyrkulacja CWU i do tego nie zalozyl na cyrkulacji zaworu zwrotnego.

Trafiles widze na hydre-samouka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozbawil Cie mozliwosci prostego sterowania cyrkulacja CWU i do tego nie zalozyl na cyrkulacji zaworu zwrotnego.

Trafiles widze na hydre-samouka. :)

A mylisz się i to bardzo, nic nie pisałem o takich brakach, zawór zwrotny jest i działa, zawór odcinający też i pewnie można mu założyć siłownik i sterować nim do woli, no i wreszcie założyć tam tą pompkę to pikuś bo są zawory i śrubunki, tak więc dość cwany ten samouk bo cyrkulacja działa a nie wymuszony obieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak otwiera tego zwrotniaka? Nawet klapowy grawitacyjnie przy tych temperaturach nie da rady. Co to za zawor?

 

Teraz de facto sterowania nie masz. Jest tylko opcja dziala-nie dziala.

Teraz nie mam sterowania to prawda, ale puki co go nie chcę bo zamknąłem zupełnie obieg, nie jest konieczny w moim przypadku, co do zwrotnego to działa bardzo dobrze bo zwyczajnie zdemontował w nim sprężynę, sama kulka spełnia swoją rolę znakomicie nawet przy niespełna 40 stopniach, jeśli woda wystygnie zupełnie to obieg stoi ale wystarczy go ruszyć po podgrzaniu raz i działa, może dodam że ja mam piwnicę użytkową bo to Ci pewnie wszystko wyjaśni i tam stoi baniak, a facet robił to pierwszy raz u mnie więc testował jak się go zacząłem czepiać to mi powiedział że woda to nie patyki i że on potrafi zrobić grawitację choćby dlatego że pompki nie od zawsze były, a jak mnie nosi i chcę wydać parę stówek koniecznie to on je chętnie weźmie więc się zamknąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...