Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie też dobre 8-10 kWh/dobę wyjdzie,zależy od pory roku. Nie ma mowy by za wiele tu zdziałać

 

u mnie wychodzi ok. 250 zł/m-c - takie miałem rachunki latem

to chyba wynik tego że dużo czasu spedzamy w domu - zawsze ktos jest i tv i komp chodzi :)

a i zapomnialbym - oswietlenie ogrodu na zmierzchówce

 

co do kWh sprawdze tego lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zużycie przez pompę w obecnych temperaturach zewnętrznych wynosi, ok 50kWh - mnie się wydaje dużo, pompa Excelia 14kWh, zapotrzebowanie budynku wyliczone na 8,5 kW, temperatura w środku 19-20 C, dom jeszcze nie zamieszkany (może to przyczyna) więc nowy, ogrzewanie uruchomione ok. 20 grudnia, czy przyczyną może być schnięcie budynku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zużycie przez pompę w obecnych temperaturach zewnętrznych wynosi, ok 50kWh - mnie się wydaje dużo, pompa Excelia 14kWh, zapotrzebowanie budynku wyliczone na 8,5 kW, temperatura w środku 19-20 C, dom jeszcze nie zamieszkany (może to przyczyna) więc nowy, ogrzewanie uruchomione ok. 20 grudnia, czy przyczyną może być schnięcie budynku??

Moze nie wygląda na to ,ale jest zimno.Dla cop 3 moc pobierana przez budynek wychodzi 6 kW czy li jak dla -10 .A to nowy budynek więc jest raczej ok

U mnie w nocy spadało ostatni do -10 a w dzień 0 średnia -5

Edytowane przez hydraulik_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyszlo zuzycie mojej PCi za okres 01/10/2011 - 29/02/2012 2 501 kWh (ok. 1 075 zl) na cele co+cwu (dwie osoby).

Wychodzi zuzycie dobowe 16,45 kWh/doba (ok. 7 zl/doba)

 

Na caly dom za okres (spisane z licznika) 16/11/2011-28/02/2012

I - 1 067 kWh (ok. 584zl)

II - 2 246 kWh (ok. 820,5zl)

Daje to razem 3 313 kWh (ok. 1 404,5 zl) za 114 dni czyli 29,06 kWh/doba (ok. 12,32 zl/doba)

Odejmujac od tego zuzycie na PCi (ok. 1 875,3 kWh - ok. 855 zl) wychodzi ok. 12,61 kWh/doba jako zuzycie poza celami co+cwu.

Zuzycie na cele ine niz co+cwu wyszlo mi na razie 549,5 zl za 114 dni, tj. 4,82 zl/doba - co juz nie wydaje sie tak duzo -no ale to juz kwestia odpowiedniego przedstawienia wynikow :)

 

Sprzety jak u wiekszosci (wszystko na prad) tj. indukcja (codzienne gotowanie),piekarnik (co tydzien jakies piecznie),zmywarka, kawiarka,czajnik bezprz., lodowka,oddzielna zamrazarka,wentylacja mech. (0,47 kWh/doba),oswietlenie wewnatrz i na zewnatrz,telewizor (ok. 300 W),laptop, pompa wody.

 

I taryfa 14 godzin, 1kWh = 0,5476 zl

II taryfa 10 godzin, 1kWh = 0,3653 zl

 

Pzdr.

Edytowane przez piwopijca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za małe OT...

Taniej wyjdzie jechać do marketu na promocję kiedy kawa jest gratis. Dojazd wyłącznie rowerem ;)
Pod warunkiem, że zużyte kalorie uzupełnisz ziemniakami. Bo jak polędwicą wołową, to szlag trafił oszczędności ;)
To u Was nie ma promocji na polędwicę? :o Edytowane przez Tom OP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...