Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zuzycie za pazdziernik:

 

-------- Okres: 2014-10-01 do 2014-10-31 23:59:59 (31,00 [d]) ---------

Czas pracy CO: 41,37 [h] (61,1%)

Czas pracy CWU: 26,32 [h] (Cykli: 137) (Średnio dziennie: 4,4)

Suma pracy PCi: 67,7 [h]

Startów: 155 (Średnio dziennie: 5,0)

Czas pracy śr CO: 1,33 [h/d]

Czas pracy śr CWU: 0,85 [h/d]

Czas pracy śr: 2,2 [h/d]

Szacowane zużycie: 262 [kWh] Średnio: 8,5 [kWh/d]

CWU: 130 [kWh] Średnio: 4,2 [kWh/d]

CO: 132 [kWh] Średnio: 4,3 [kWh/d]

CO/100m2: 1,9 [kWh/(d*100m2)]

Koszt [7/93%]: 96 zł w tym CO [0/100%]: 41 zł CWU [27/73%]: 55 zł

------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc pobierana przez pompe. Wychodzi 2,17kW. Jesli jest zgodna ze spodziewana (podawana przez producenta), to jest wazna poszlaka, ze instalacja pracuje prawidlowo.

 

Na tabliczce znamionowej jest napisane P=2,5kW, to pewnie razem z obiegówkami.

Muszę zamelinować się na budowie na noc, bo pompa tylko wtedy w zasadzie pracuje, inaczej nie będę wiedział na jakich temperaturach Dz kończy pracę. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz pracuje3-4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej jest napisane P=2,5kW, to pewnie razem z obiegówkami.

Muszę zamelinować się na budowie na noc, bo pompa tylko wtedy w zasadzie pracuje, inaczej nie będę wiedział na jakich temperaturach Dz kończy pracę. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz pracuje3-4 godziny.

 

Moja ma napisane P=2,3 ale tyle bierze tylko przy GZ ok 32st oczywiście z obiegówkami.

 

Zużycie Październik 2014

 

CO

koszt ogrzewania - 38,11 zł

zużycie - 122,75 kWh

T wew. min 22st średnio 22,5st.

 

CWU - 9,4m3 PC wyprodukowała 1,414GJ=ok 393 kWh

koszt- 27,49 zł

zużycie - 109,95 kWh

 

RAZEM

232,70 kWh (94% w taniej)

65,60 zł

 

DOM

256,10 kWh(50,5% w taniej)

133,71 zł

 

CAŁKOWITE

488,80kWh (71% w taniej)

199,31zł + 21,50 zł opłat stałych=220,81 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej jest napisane P=2,5kW, to pewnie razem z obiegówkami.

Muszę zamelinować się na budowie na noc, bo pompa tylko wtedy w zasadzie pracuje, inaczej nie będę wiedział na jakich temperaturach Dz kończy pracę. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz pracuje3-4 godziny.

 

Jesli wygrzewasz dom i masz cipele DZ a GZ nie grzejesz jak domu zamieszkalym, to pobor bedzie mniejszy od nominalnego. U Ciebie tak wlasnie jest i to jest bardzo OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli podpinam taki sam sterownik pokojowy jakiego używa mar1173. Spróbuję na niezamieszkałą zimę ustawić grzanie na ok. 19C czyli tak jak opisywał to kolega mar1173 że ma u Siebie minus 3 stopnie ;)

To tak, aby nie wychłodzić Dz, chociaż... moje OZC jest sporo mniejsze niż moc chłodnicza mojej PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzieli podpinam taki sam sterownik pokojowy jakiego używa mar1173. Spróbuję na niezamieszkałą zimę ustawić grzanie na ok. 19C czyli tak jak opisywał to kolega mar1173 że ma u Siebie minus 3 stopnie ;)

To tak, aby nie wychłodzić Dz, chociaż... moje OZC jest sporo mniejsze niż moc chłodnicza mojej PC.

 

Nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznę grzać przynajmniej do tych 19C, ale utrzymywać stałą temp. w domu, wtedy będę mógł stwierdzić jak jest z poborem. Mam podlicznik jednotaryfowy, ale do obserwacji poboru prądu wystarczy. Reszta ma być ciepło, tanio i czysto bez węgla itp. :rolleyes:

Aha i jeszcze raz chyba wyczyszczę filterek Dz, bo po pierwszym tygodniu pracy były cały zasyfiony, a ja myślałem, że sondy muovitech'a są gładziutkie i czyściutkie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór to raczej od temp, GZ a od temp. DZ moc PC.

 

To jest ze soba powiazane. Nie mozesz tego traktowac jako oddzielne pary parametrow. Wyzsza temperatura DZ wplynie zarowno na pobor mocy przez pompe jak i na jej sprawnosc. To samo dotyczy temperatury GZ.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze raz chyba wyczyszczę filterek Dz, bo po pierwszym tygodniu pracy były cały zasyfiony, a ja myślałem, że sondy muovitech'a są gładziutkie i czyściutkie :o

 

Tam sie dostaje syf podczas montazu calej instalacji. Jak pochodzi z filterkiem miesac czy dwa, to jesli nic nie grzebiesz w instalacji, mozna siateczke na polke odstawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ze soba powiazane. Nie mozesz tego traktowac jako oddzielne pary parametrow. Wyzsza temperatura DZ wplynie zarowno na pobor mocy przez pompe jak i na jej sprawnosc. To samo dotyczy temperatury GZ.

 

Z katalogu(Sprężarka ok 9kW) wynika że 5 st więcej na DZ powoduje spadek poboru o ok 10W a więc jest to wielkość pomijalna natomiast powoduje wzrost mocy o 1-1,5kW a więc dosyć dużo.Sprawność oczywiście wzrośnie ze względu na jej moc przy praktycznie niezmiennym poborze. Przy wzroście GZ maleje wydajność chłodnicza ale wzrasta pobór. Moc PC w sumie spada o 2-3% na każde 5 st. Natomiast pobór wzrasta o ok 10% i sprawność PC leci w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, ;) czy nie nastąpiła pomyłka.

1) Pompa pracuje co noc ok. 3,5 godziny

2) Wg podlicznika wychodzi, że pobiera 2,5kW na godzinę przy grzaniu co

3) Na obudowie jest naklejka P=2,5kW

$) Wg producenta taką moc znamionową ma C11, a u mnie miała być/jest zainstalowana C9

6) Grzeję do 19C więc GZ nie ma za wysokich temp.

 

Co Wy na to?

Edytowane przez rwojtek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...