Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Zużycie przez pompę w obecnych temperaturach zewnętrznych wynosi, ok 50kWh - mnie się wydaje dużo, pompa Excelia 14kWh, zapotrzebowanie budynku wyliczone na 8,5 kW, temperatura w środku 19-20 C, dom jeszcze nie zamieszkany (może to przyczyna) więc nowy, ogrzewanie uruchomione ok. 20 grudnia, czy przyczyną może być schnięcie budynku??

 

uśredniając, przy założeniu że twoja pc pracuje max 10h w zakresach temperatur 0-5C, powinna ci zeżreć około 37 KW, biorąc pod uwagę że masz temp około 20C, to chyba masz jakieś błędy w postaci mostków termicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze wy mi powiecie o ktorej mam grzac wode w SWOIM domu????

sorry mialem sie tez WAS wszystkowiedzacych zapytac jaki zbiornik CWU u siebie zalozyc?

naprawde nie macie innych zmartwien?? zasmiecacie tylko temat - mialo byc o zuzyciu pradu a rozpisujecie sie jak to wy byscie zrobili w swoich domach.

wybudujcie, zamieszkajcie i wtedy sie wypowiadajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak dziwnie z tymi godzinami? Ja zakładam, że CWU będzie grzana przez dwie godziny po południu, a noc to ogrzewanie. Tak powinno być lepiej ze względu na zależności temp. zew / dT / COP.

 

Ja grzeję przed 6 i po 21 do 46* a cała reszta dnia na 40*. Po prostu są taryfy, w których nie ma tanich godzin w dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze wy mi powiecie o ktorej mam grzac wode w SWOIM domu????

sorry mialem sie tez WAS wszystkowiedzacych zapytac jaki zbiornik CWU u siebie zalozyc?

naprawde nie macie innych zmartwien?? zasmiecacie tylko temat - mialo byc o zuzyciu pradu a rozpisujecie sie jak to wy byscie zrobili w swoich domach.

wybudujcie, zamieszkajcie i wtedy sie wypowiadajcie.

 

No, przegiecie. Niektorzy tak sie nakrecili iz uwazaje sie za wszechwiedzacych i nawet lepiej wiedza kto, ile i kiedy potrzebuje cieplej wody w domu ;)

Moze troche pokory Panowie i Panie, nie macie patentu na wszystko i moze sie zdarzyc (oczywiscie hipotetycznie) ze nie macie racji hehe...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co mam dwie taryfy i PCI P-W, nie uważam się za niewolnika tańszej taryfy, dla nas liczy się KOMFORT i i moja PC chodzi sobie jak chce według ustawionego czujnika pogodowego. Czyli jak mam ochotę wykąpać wszystkie dzieci o 13 to to robię , a nie czekam do 22, bo o tej porze moje dzieci juz śpią. Oczywiście każdy ma inne potrzeby i oczekiwania i każdy wybiera to co mu bardziej pasuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuję zakończyć sezon grzewczy. Ma być ciepło i słonecznie, zyski ze słońca powinny wystarczyć. Jeżeli trafią się pochmurne dni przepalę w kominku, a jeżeli na dłużej zrobi się chłodniej odpalę znowu CO. W zeszłym roku od 1 kwietnia już nie grzałem, za to kilka razy przepaliłem w kominku.

Do tej pory od początku sezonu zapłaciłem około 1120zł (CO, CWU)

 

Dom 133m2, 3 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...