Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

 

ja u siebie znam przyczynę, magiczne słowo ŻONA,

 

U mnie magiczne słowa to CYRKULACJA + ŻONA + CÓRKA:D

Łazienki mam bardzo daleko więc muszę cyrkulować, przez co zasobnik "nabijam" 2x na dobę. DO tego wanna 180l minimum raz na dobę w użyciu no i 11letnia córka, która potrafi stać godzinę pod prysznicem i myśleć o niebieskich migdałach:) Ale nie narzekam, teraz to są dla mnie grosze. Wcześniej przy ekogroszku i grzałce latem wychodziło to duuuużo drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie zużycie kWh na CWU też wysokie, zidentyfikowaną przyczyną jest zamontowany zbyt nisko w zbiorniku czujnik temp.

 

Każde zużycie wody powoduje, że momentalnie obniża się na nim temp. bo dobierana jest zimna z sieci i w efekcie mam "błyskawiczne" dogrzewanie wody mimo, że większość wody w zbiorniku ma wciąż zadaną temp :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie kWh na CWU też wysokie, zidentyfikowaną przyczyną jest zamontowany zbyt nisko w zbiorniku czujnik temp.

 

Każde zużycie wody powoduje, że momentalnie obniża się na nim temp. bo dobierana jest zimna z sieci i w efekcie mam "błyskawiczne" dogrzewanie wody mimo, że większość wody w zbiorniku ma wciąż zadaną temp :(

 

Przecież to jest najprostsza do wyeliminowania dolegliwość:eek: Ustaw sobie bramki czasowe dla CWU i grzej do zadanej temp raz, czy dwa razy na dobę. Bez żadnej histerezy, czy dogrzewania. Ewentualnie przenieś czujnik na samą górę zbiornika. Po co przepłacać z tak błahych powodów:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie kWh na CWU też wysokie, zidentyfikowaną przyczyną jest zamontowany zbyt nisko w zbiorniku czujnik temp.

 

Każde zużycie wody powoduje, że momentalnie obniża się na nim temp. bo dobierana jest zimna z sieci i w efekcie mam "błyskawiczne" dogrzewanie wody mimo, że większość wody w zbiorniku ma wciąż zadaną temp :(

 

Dziwna identyfikacja. A ta energia "niepotrzebnie" wpompowywana w zasobnik gdzie sie niby "ulatnia"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest najprostsza do wyeliminowania dolegliwość:eek: Ustaw sobie bramki czasowe dla CWU i grzej do zadanej temp raz, czy dwa razy na dobę. Bez żadnej histerezy, czy dogrzewania. Ewentualnie przenieś czujnik na samą górę zbiornika. Po co przepłacać z tak błahych powodów:confused:

 

nie jestem specem, ale zamontowanie czujnika na gorze zbiornika spowoduje, ze z baniaka np 200l grzaneego do np 50* to 3/4 zbiornika bedzie miala nizsza temperature. w mojej i nie tylko mojej opinii im nizej zainstalowany termometr z pompy tym wiecej masz nagrzanej wody. ja mam baniak 300l i czujnik na samym dole. po uzywaniu wody pompa pokazuje temp zbiornika np 35*, podczas gdy temp na gorze zbiornika(mam termometr fabryczny ze zbiornika) pokazuje ponad 40* i woda nadal zdatna do kapieli

 

EDIT:

bylem sprawdzic: temp cwu wg pompy 33*, a na termometrze zbiornika 41*

Edytowane przez gall86
dodanie temp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to chyba wplynie na zuzycie pradu

 

A w jaki sposob?

Teraz majac czujnik na dole zadajesz np 40*C. W takiej sytuacji masz u gory powiedzmy 50*C. Jak przeniesiesz czujnik na gore i zadasz 50*C, to na dole bedzie 40*C. Cos sie zmieni? Teoretycznie nic a w praktyce niewiele. IMHO grzejac CWU w tanim pradzie korzytniej jest miec czujnik u gory, bo podbicie i tak nam uruchomi cykl grzania CWU, a nie bedzie niepotrzebnego zalczenia w drogim, gdy na gorze zasobnika mamy jeszcze zapas cieplej wody a na dole juz naplynela zima. To jednak opcja mniej "bezpieczna". Po prostu przy termometrze na dole nie ma opcji, ze zabraknie CWU w przypadku duzego rozbioru w czasie taniej taryfy.

U mnie czujnik finalnie wyladowal u gory zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujnik jest na dole, to ustawiasz niższą temperaturę i tyle. Jak pisał Pyxis fizyki nie zmienisz. Miejsce montowania termometru ma wpływ tylko na ustawienie, w którym momencie przestać grzanie CWU. Jeżeli jest na dole, ustawiasz niżej (np. 33 st), dla dolnej temperatury. Jeżeli wyżej, to STOP dla grzania będzie sporo wyżej (np 41st)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 dni stycznia

 

CO

 

koszt - 87,30 zł

 

zużycie - 266,83 kWh

 

zużycie wg ciepłomierza - 883,34 kWh

 

COP - 3,31

 

CWU

 

koszt - 23,42 zł

 

zużycie - 95,57 kWh

 

zużycie wg ciepłomierza - 238kWh

 

COP - 2,49

 

DOM

 

Koszt - 62,93 zł

 

Zużycie - 138,60 kWh

 

 

Koszt całkowity - 173,64 zł

 

Zużycie całkowite - 501,00 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na CWU

 

http://allegro.pl/mikroprocesorowy-licznik-ciepla-sensostar-2-f-vat-i4758527389.html

 

na CO

 

http://allegro.pl/cieplomierz-apator-lqm-iii-k-regenerowany-polecam-i4976970095.html tylko o przepływie 1,5m3

 

lepsze byłyby o przepływie 2,5m3 i ,,20" zamiast ,,15"

 

Moje zwiększają deltę o 1-2 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZ 3,8/0,8

GZ CO śr 35/29

 

No to masz na GZ nieciekawe temperatury. Jesli to nie jest max tylko tak w srodku cyklu grzania to juz zupelnie nieciekawie.

 

Sprawdzilem u siebie jak sie zminia dleta DZ przyspadku temp zasilania GZ o 2K. U mnie jest to 8,2% wzrost delty, a wiec o tyle tez pewnie rosnie COP, bo moc pobierana przez pompe praktycznie z niezmienionym poziomie. Jak wypierdzielisz cieplomierz i GZ spadnie o rzeczone 2K, to COP bedzie u Ciebie wynosil w okolicach 3,6 a srednie trmp zasilania na poziomie 33*C to i tak stosunkowo wysoko.

 

To tylko takie luzne dywagacje, ale to mnie upewnia, ze jak cieplomierz to tylko ultradzwiekowy przynajmniej 1" i przeplyw nominalny nie mniejszy niz 2,5m3. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. Podkrec jasnosc.

 

U mnie Wihi cieplomierz umiescil w miejscu gdzie normalnie nie ma przeplywu. Dopiero po zamknieciu by passu (obejscia) i otwarciu przeplywu przez cieplomierz mozna dokonac pomiarow. Jesli nie mamy takiej potrzeby wracamy do poprzedniego ustawienia i opory sa mniejsze. Dodac musze iz planuje zamontowac przeplywowy cieplomierz. Mam nadzieje, ze juz troche jasniej.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...