Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

czyli można założyć że dla 4 os będzie to około 1,5 miesiąca ?

 

oczywiście jest to tylko średnia która w zależności od temperatury zewnętrznej będzie się wahać :)

ale ogólnie można by przyjąć że średnie koszty przy 3 osobach miesięcznie oscylują na poziomie ok 30zł :)

oczywiście jeżeli przyjmiemy pompy tj. atlantic, me czy daikin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy może ktoś napisać jaki jest koszt podgrzania ciepłej wody w okresie letnim

tzn konkretnie w zł :yes:

interesują mnie pompy powietrzne i gruntowe

Podgrzanie 100L wody o 40C to okolo 4,65kWh ciepła, wiec przy COP 3.5 jakies 1,33kWh prądu.

Jak zuzyjesz 3000L wody o temperaturze 50C (podgrzanej z 10C), to zuzyjesz 40kWh pradu.

Jak zuzyjesz 6000L to bedzie 80kWh.

 

Jak COP bedzie inne to latwo przeliczyc.

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja srednio w okresie poza sezonem grzewczym zuzywam na ciepla wode ok. 55 kWh w taniej taryfie tj. place za 1kWh 0,3653 zl brutto co dami mi koszt miesieczny dla dwoch osob 20,10 zl/m-c. Grzeje 3 razy dziennie po pol godziny srednio do temp. 50*C

PCi gruntowa o mocy 5,9kW ze zbiornikiem 175l, DZ to pionowy kolektor.

Jedni wola codzienny prysznic a inni codzienna kapiel w wannie -bo na te cele idzie najwiecej cwu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja srednio w okresie poza sezonem grzewczym zuzywam na ciepla wode ok. 55 kWh w taniej taryfie tj. place za 1kWh 0,3653 zl brutto co dami mi koszt miesieczny dla dwoch osob 20,10 zl/m-c. Grzeje 3 razy dziennie po pol godziny srednio do temp. 50*C

PCi gruntowa o mocy 5,9kW ze zbiornikiem 175l, DZ to pionowy kolektor.

Jedni wola codzienny prysznic a inni codzienna kapiel w wannie -bo na te cele idzie najwiecej cwu.

 

Pzdr.

 

 

Domyslam sie ze zbjornik masz razem z pompa.A te trzy grzania to kiedy? Jesli ogrzejesz pomiedzy 13 a 15 to wystarczy cieplej wody do wieczornych prysznicow dla 2 osob? no i do wczesniejszego umycia rak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie koszty ogrzewania poma powietrzna mieliscie w tym sezonie ..???:D

 

niecałe 2000zł :) + ok 2,2mp debu

zużycie prądu od 23.09.11 - 5087kWh ( CO i CWU )

 

ogrzewanie wody latem 75-90kWh/m-c grzany 1 raz dziennie zbiornik 300l (zimą to samo ale nie wiem ile wiecej zjadala pradu) - to ok 30zł :) woda grzana do 45stC , 1 raz w tygodniu przegrzewana do 65stC przez 10min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zuzylem na co+cwu 2 841 kWh, koszt w PLN to 1 160 zl

Dotyczy okresu od 01/10/2011 do 25/03/2012 tj. 177 dni, dodatkowo spalilem w tym czasie ok. 1/4 kubika drewna - z zeszlego roku i zostalo mi jeszcze 1/4

 

Zuzycie calkowite dla domu za okres 16/09/2011 - 16/03/2012 (6 miesiecy)

 

I taryfa: 1 427 kWh -> 781,4252 zl

II taryfa: 3 086 kWh -> 1 127,3158 zl

 

Razem zuzycie za 6 m-cy: 4 513 kWh -> 1 908,741 zl

 

Stale oplaty za 6 miesiecy: 130,74 zl

Calkowity koszt za energie elektryczna za okres 6 miesiecy: 2 039,481 zl

 

Tylko przypomne, mam PCi 5,9kW,wentylacje mechaniczna i GWC zwirowe, wlasne ujecie wody pitnej - pompa glebinowa.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyty za ostatni tydzień.

Cały prąd 125 kWh

I taryfa 62

II taryfa 63

Na pompę ciepła czyli tylko c.wu. - 20 kWh.

Ilość startów pompy ciepła to 13.

Słońca było dużo więc solary działały, wystarczyło do podgrzania części północnej domu ok.15 m2 i c.w.u.

Cwu podgrzewana tylko w drugiej taryfie czyli jakieś 7pln :) Zużycie wody duże ok. 16 m3.

pozdrawiam adam

Edytowane przez aadamuss24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...