Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten split to mały Midea 3kW, a co do temperatur -20st.C to nie testowałem.

Teoretycznie działają do -15st.C

 

No to ja Ci z życia powiem że one do -15C mają rekomendowany zakres pracy (tak z dtr') Testowali je goście z midei pod -20C (mają to na wykresach). Natomiast działały i grzały nawet i poniżej. Teraz jedna ważna rzecz to taka by dać w tace skroplin grzałki bo tam gdzie duża wilgotność może przy ciągłych mrozach pojawić się tyle lodu że zblokuje sprężarkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kabrioleta i uwierz że w zimę jeżdżę z dachem zamkniętym, w czasie opadów również, więc porównanie bez sensu. ale to nie ten temat. kończę tę dyskusję. co do nadmuchów, to wiem Pyxis że twoje zastosowania zawsze są najleprzejsze .

 

A ja mam nadmuch w samochodzie, wiec chyba wyraznie pokazalem Ci, ze to "porównanie bez sensu" i takie samochodowe paralele to totalna pomylka.

Twoje przeciagi to na pewno nie jest to, czego pragniemy w wymarzonym domku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadmuch w samochodzie, wiec chyba wyraznie pokazalem Ci, ze to "porównanie bez sensu" i takie samochodowe paralele to totalna pomylka.

Twoje przeciagi to na pewno nie jest to, czego pragniemy w wymarzonym domku. :D

 

Ja mam VW Phaeton, tam też jest nadmuchowe, wsiądź tam i powiedź że wogóle czujesz jak dmucha....

 

Wszystko zależy czym się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompa radziła w te mrozy pod -20C? :)

 

Najmniejsze mrozy jakie u siebie zanotowałem to -23 stopnie, było to w nocy, w nocy grzeję przeważnie do 21 stopni, i utrzymywała zadaną temperaturę. rano miała podbić do 22 i wiem że przez 2 godziny nie podbiła do zadanej. później wychodziłem do pracy. ale utrzymanie 21 to i tak dla mnie zdała egzamin. mam jeszcze w razie "W" nagrzewnicę backup 6 kW, ale jeszcze jej nie używałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan na 8 grudnia 2015 - 3379 kWh, czyli 375 kWh w tym miesiącu

stan 4 osoby

temp. góra - 23 stopnie

temp. dół - 24 stopnie

temp CWU - zapodana 48 stopni

 

CO ustawione na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 20 temp obniżenia (czyli jak rozumiem PC włączy się jak tyle będzie mieć na powrocie z GZ poza godzinami taniości :p)

CWu - grzeje jak potrzebuje, nie ustawiałem godzin

cyrkulacja - 3 x na dobę po godzinie

 

stan na 8 stycznia 2016 - 3885 kWh, czyli 506 kWh w tym miesiącu

stan 4 osoby

temp. góra - 23 stopnie

temp. dół - 24 stopnie

temp CWU - zapodana 49 stopni

 

CO ustawione na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 20 temp obniżenia (czyli jak rozumiem PC włączy się jak tyle będzie mieć na powrocie z GZ poza godzinami taniości :p)

CWu - grzeje jak potrzebuje, nie ustawiałem godzin

cyrkulacja - 3 x na dobę po godzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

odnośnie bieżącego zużycia :

 

-pomiar ok 16 , temperatury w nocy min -12/max -2 , w dzień min -7/max 5 , średnia cena brutto kWh 0,42 pln

-01.01-38 kWh

-02.01- 54

-03.01-62

-04.01-63

-05.01-67

-06.01-59

-07.01-49kWh

 

Wnioski :

 

-ze względu na małą bezwładność temperaturową , muszę piłować PC w nocy (właściwie nad ranem od ok 3.30) na wyższych temperaturach oraz z podbiciem w tanich godzinach (13-15 i 22-24) , po 24 na eurosterze mam obniżenie do 21 st

-zyskuję w ten sposób trochę przerwy w pracy PC (przy dużych mrozach ok 2-3h , przy mniejszym mrozie 5-6h) , to czy moja PC pracuje na 45 czy 48 st nie robi różnicy w jej zużyciu-a przerwa już tak

-w godzinach drogich zyskuję najmniejsze możliwe w moim przypadku zużycie w kWh (ok 2,4kWh w tym systemie , bez niego 2,7-3kWh)-mam 90% grzejników

-dzięki temu rozwiązaniu uzyskałem najlepszy komfort cieplny (22-23 st) i najlepsze zużycie (ćwiczyłem różne warianty i notowałem wyniki)

-teraz "klepię" więcej kWh i z częściowo gorszym COP (bo w nocy) , ale i tak jest to dla mnie najtańsze rozwiązanie

-w/w kWh obejmują "eksperymenty" i w podobnych warunkach mogą być nieco lepsze wyniki

 

 

tymczasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22kwh na dobę, 4 kwh na cwu (wszystko w nocnej taryfie). 70 % Co w nocnej. Podbicie do 22 stopni. w dzień 21, załącza mi się taryfa dzienna około 11 i 18 na godzinę. Dom 130m2 użytkowej, studio nagrań 50m2 (tam grzeję tylko w nocnej bez podbicia, pompa załączana jako konfiguracja cyrkulacji).

Jak było -23 to dobiłem do 28kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej, z Tobą w dyskusję nie wchodzę. Pozdrawiam

 

Już myślałem że nigdy nie zgodzę się w żadnym temacie z kol. Pyxis...

Myślę że buduje się między innymi dla komfortu jako że odwiedzam różne lokale nie tylko mieszkalne - moja opinia i większości użytkowników - najlepszy komfort to podłogówka a do chłodzenia uzupełniona ściennym (ścienne "pomaga" też w grzaniu) użytkownicy tez maja kontakt np. w pracy z nadmuchem kalafiorami itp.

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że nigdy nie zgodzę się w żadnym temacie z kol. Pyxis...

Myślę że buduje się między innymi dla komfortu jako że odwiedzam różne lokale nie tylko mieszkalne - moja opinia i większości użytkowników - najlepszy komfort to podłogówka a do chłodzenia uzupełniona ściennym (ścienne "pomaga" też w grzaniu) użytkownicy tez maja kontakt np. w pracy z nadmuchem kalafiorami itp.

 

Bezsprzecznie podłogówka to chyba największy komfort. Znam jednak przypadki, że na 25, 30 cm styropianu nie dają podłogówki i komfort również dobry. Jak ktoś to ujął, można na boso chodzić i chłodu nie czuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsprzecznie podłogówka to chyba największy komfort. Znam jednak przypadki, że na 25, 30 cm styropianu nie dają podłogówki i komfort również dobry. Jak ktoś to ujął, można na boso chodzić i chłodu nie czuć...

 

musi być dobry bo inny jest już niedostępny:no:

lepsze jest wrogiem dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla wsadzenia kija w mrowisko...

Ostatnio ktoś mnie usilnie przekonywał, że najdoskonalsze jest ogrzewanie "falą ciepła". Co wy na to?

 

A coż to... ?

 

Co do podłogówki pamiętam, że jak się pojawiała w Polsce to sceptyków było bardzo dużo. teraz tez znam ludzi, którzy jej nie chcą wolą dać więcej styropianu od gruntu. Wiadomo, ile ludzi tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla wsadzenia kija w mrowisko...

Ostatnio ktoś mnie usilnie przekonywał, że najdoskonalsze jest ogrzewanie "falą ciepła". Co wy na to?

 

EEE tam najlepsze to są te kolektorki co działają w dzień i w nocy bo biorą ciepło z ciemnej materii, to podobno Stephen Hawking wymyślił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...