Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

no wlasnie mam dostep i sie chyba ogranicze do jakies taniej pompki do cwu latem ...

A to już IMHO bez sensu... Będziesz płacił abonament za gaz (70zł?) a grzał CWU prądem za pomocą dodatkowego urządzenia, na które wydasz min. 4-5kzł? To już chyba lepiej od razu zainstalować PC, która ogrzeje zarówno dom jak i CWU. Zdaje się Arturo pisał, że to go będzie kosztowało 16kzł (dom z małym zapotrzebowaniem na energię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak widać po kwocie to jest to w 2 taryfach. Czy ktoś pokusił się o zliczanie zużycia prądu na "cele bytowe" bez ogrzewania z podziałem na taryfy? Na pewno dla samej PC wersja z 2 taryfami wychodzi taniej ale jak to będzie w ogólnym rozrachunku? Przecież w nocy nikt nie korzysta z prądu a w dzień pomiędzy 13-tą a 15-tą (czy podobnie) "normalni" ludzie pracują :(

 

Gdy sezon grzewczy się kończy ( bo pytasz" bez ogrzewania") wystarczy zerknąć we fakture. Zużycie widać w obu taryfach :-).

U mnie odejmując zużycie za sezon grzewczy przez PCi, wychodzi 42% w 2T i 58% w 1T. W moim konkretnym przypadku z kalkulatora Enea za taki rozkład za pozostałe zużycie w G12 zapłaciłbym 1716 PLN a w G11 - 1859 PLN. Czyli jakby zyskuję 143 PLN. Zaryzykuję stwierdzenie,że cele bytowe niczego nie zjadają co zaoszczędzę z PCi, wprost dokładają się do ogólnego oszczędzania.

A jeszcze inaczej średnia za 1 kWh poza sezonem grzewczym u mnie 0,50 pln w G12 przy 0,56 za 1kWh w G11 - nie chce być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat widzę że te pompy ciepła do ogrzania domu to sa prądożerne, nie dosyć że trzeba za nia zapłacić 50000-100000 zł to jeszcze 4000 zł rocznie za prąd do tego przeglądy i awarie,

to juz chyba lepiej kupic kocioł wiszący elektryczny na prąd trójfazowy i płacić 5000 zł rocznie za prąd i miec spokój i nie trzeba wydawać 100 000 zł na pompe

3000 zł rocznie to ja płacę za pellet i ogrzewam 200 m2 domek ale mam dobrze ocieplony dom - ściana trójwarstwowa

mam pompe ciepła do CWU i zużywa 200 zł na miesiąc a jak sezon grzewczy CO to ją wyłączam na pół roku i wodę podgrzewa kocioł na pellet

 

moja sugestia to jak ktoś ma kupe kasy i niechce chodzic podkładać do pieca i niechce gazu zeby wybuchło to proponuje kocioł na siłę, jest bezobsługowy, na jesię włączasz i na wiosnę wyłaczasz

 

:lol2:

Ty, transformens, z kędy żeś się urwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po kwocie to jest to w 2 taryfach. Czy ktoś pokusił się o zliczanie zużycia prądu na "cele bytowe" bez ogrzewania z podziałem na taryfy? Na pewno dla samej PC wersja z 2 taryfami wychodzi taniej ale jak to będzie w ogólnym rozrachunku? Przecież w nocy nikt nie korzysta z prądu a w dzień pomiędzy 13-tą a 15-tą (czy podobnie) "normalni" ludzie pracują :(

 

A jak u was wyglądają weekendy?

Jest przynajmniej u nas taryfa weekendowa, więc całe 8 dni w miesiącu jest w taniej taryfie+reszta nocy od 22-6.

Kiedyś obliczałem. Nawet gdybym nie miał PC to nadal ta taryfa by mi się opłacała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Ty, transformens, z kędy żeś się urwał?

 

Ciekawy cennik przedstawil ;)

 

A jak u was wyglądają weekendy?

Jest przynajmniej u nas taryfa weekendowa, więc całe 8 dni w miesiącu jest w taniej taryfie+reszta nocy od 22-6.

Kiedyś obliczałem. Nawet gdybym nie miał PC to nadal ta taryfa by mi się opłacała.

 

Ja tez obliczalem i nie oplaca sie dwu-taryfowy jesli nie mialbym PCi.

Roczne oszczednosci (na podstawie zeszlorocznych rachunkow) mam na poziomie 250zl ale dzieki pracy PC w II taryfie.

Tegoroczny rachunek na co+cwu zamkne kwota ok. 1 400zl/rok (3 480 kWh) wiec oszczednosci z korzystania w dwoch taryfach beda mniejsze niz zeszloroczne. W zeszlym roku koszt co+cwu wyniosl mnie ok. 1 570 zl/rok (4 027 kWh).

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ciekawy cennik przedstawil ;)

Nie raz,nie dwa widywałem oferty na wątku pompowym na PCi z podłogówką za 80-90tys.zł.

Fakt,że jakiś czas temu ale były takie wyceny,które uważam za chore i wprost,naciąganie klienta.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez obliczalem i nie oplaca sie dwu-taryfowy jesli nie mialbym PCi.

Pzdr.

 

Jeśli dobrze pamiętam w tym wątku wcześniej podawałeś zestawienie zużycia całościowego.Po odliczeniu zużycia PCi w taryfach nie wychodziło u Ciebie 50/50 w okresie 10/11-03/12 ? Umnie wystarczy 32/68 (2T/1T) by się opłacało G12.

 

Ps.Dziś widziałem oferte energii na Groupon :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko to jak w końcu dałaci czy dała ci a może dała Ci no i co z tym spadkiem:lol2:

A do wiadomości martinflash - jak piszesz posta to niektóre wyrazy podkreślają się takim czerwonym wężykiem. Zwracaj na to uwagę bo czasem ciężko zrozumieć co autor miał na myśli:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...