Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od kiedy grzejesz i ile posżło Ci kwh na grzanie i cwu?

 

Witaj,

Uruchomienie pompy było 25 .01.2016 (wygzrewanie wylewek itp.)

Wprowadziłem sie 07.06 i grzałem tylko CWU(dane od 07. do 07 następnego miesiąca

czerwiec 173

lipiec 185

sierpień 224 ( tutaj było złączone CO - 3 krotnie)

wrzesień 357( 8 krotnie CO)

Temperatura zadana 57St / 43 właczenie

W Pazdzierniku (07.10)załączam manualnie pompę na około 6 godzin- od 16 do 22.CO

CWU bez ustawień.

Aktualnie po 5 dniach - 138 KW (CWU + CO)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ogrzać 1l wody o 1 stopień potrzeba około 1,16Wh. 400l o 5 stopni - 2,320kWh. Jeżeli pompa ma moc grzewczą 14 kWh przy COP -4 to wychodzi co najmniej 10 minut ( co jak COP wynosi 3). Ale jeśli kolega Kamieniarz zużywa trochę wody to zbiornik możne się ochłodzić trochę więcej niż 5 stopni a jak wleje do wanny 100 l wody? Takie tam dywagacje - gdzieś wcześniej na forum ktoś pisał, że zużycie CWU na jedną osobę to coś ok. 1,5kWH/doba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz, tym razem z obrazkiem, może dotrze.....

http://www.ecopol-system.pl/ogrzewaniepodlogowe/3/32.jpg

 

inne temperatury DZ są pod koniec lutego, a inne są w połowie października...

 

a zużycie CWU, to sprawa mocno induwidualna (bardzo duży rozrzut)

 

Aby ogrzać 1l wody o 1 stopień potrzeba około 1,16Wh. 400l o 5 stopni - 2,320kWh. Jeżeli pompa ma moc grzewczą 14 kWh przy COP -4 to wychodzi co najmniej 10 minut ( co jak COP wynosi 3).

 

teraz się czepiam,ale moc to w kW raczej...

Edytowane przez JTKirk
czepiam się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2+2 temp. wody cwu - 44 stopnie. PC podgrzewa baniak 400L dwa razy dziennie w taniej taryfie, jedno grzanie trwa jakieś 5-7 minut, PC o mocy 14kW.

 

Mam PCi jak w stopce i zbiornik 400l. Grzeję do 44C, jak spadnie do 41 zaczyna się grzanie. Pomijając to, że mam za dużą deltę na grzaniu cwu (ok. 10-11) to grzanie trwa u mnie około 35-40 minut. Jak zaczyna grzać cwu to z pompy wychodzi woda o temp. około 30-35 stopni (rozwarstwienie w zasobniku) i najpierw musi dogrzać całą wodę na dole zasobnika do tych mniej więcej 41C i dopiero zaczyna się grzanie całości do 44C.

U kolegi Kamieniarza mogą być dwie przyczyny szybkiego grzania cwu, nie licząc duuużej mocy PCi. Umiejscowienie czujnika temperatury w zasobniku oraz załączona cyrkulacja, która miesza wodę w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

 

Tydzien temu uruchomiłem pompę PPC Ecopower c10 inwerterową. Przez 7 dni zużyła 50 kWh, grzejąc dom do 16 stopni, a w zasadzie podtrzymując temperaturę, bo jeszcze tyle w domu cały czas było (piętro 18 stopni) . Mam jeszcze prowizoryczne drzwi do domu i garażu (5m szeroka brama), garaż nieogrzewany, ale drzwi nie ma między nim a domem.

 

Pierwsze pytanie - czy 50 kWh to dużo przez 7 przy temp zewnętrznej sredniej 6-8 stopni i wewnetrznej 16stopni zadanej?

 

Drugie pytanie - pompa ogrzewa 22 pętle podłogówki podłączone do 2 11 sekcjowych rozdzielaczy. Gdy zamknę jeden z rozdzielaczy, to przepływomierze podnoszą się na maxa do góry. Jednak gdy sa otwarte dwa, to przepływomierze są gdzieś na wysokości 2/5 słupka. CZy to może oznaczać, że pompka w pompie jest za słaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...