Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

U mnie pompa pracuje od 18.11 i cała procedura wygrzewania wylewki kosztowała 710

 

Jak patrzę na opisy, to wygrzewanie trwa z miesiąc

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?64128-Wygrzewanie-pod%C5%82og%C3%B3wki&p=1293483&viewfull=1#post1293483

 

A Ty zrobiłeś to w trzy dni?

To jak w końcu powinno się wygrzewać?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak patrzę na opisy, to wygrzewanie trwa z miesiąc

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?64128-Wygrzewanie-pod%C5%82og%C3%B3wki&p=1293483&viewfull=1#post1293483

 

A Ty zrobiłeś to w trzy dni?

To jak w końcu powinno się wygrzewać?

 

Witam

 

Wygrzewanie podłogówki - wbrew obiegowym opiniom, ma służyć usunięciu resztek wilgoci z dolnych partii wylewki, schnących najwolniej.

Należy je skojarzyć z odpowiednia wentylacją - wietrzeniem, które najlepiej usuwają wilgoć.

Co miało pęknąć to już wcześniej pękło.

Jeśli wylewka została odpowiednio wysuszona innymi metodami i osiągnęła odpowiednią wilgotność jej wygrzewanie jest zbędne.

 

Skoro wygrzewał tylko trzy dni, widocznie miał podstawy do przyjęcia, że osiągnięty poziom wilgotności podłoża jest odpowiedni do położenia ceramiki, paneli lub podłóg.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa fakturka za pół roku - od 7 maja do 4 listopada 2016

 

oto dane:

 

łączne zużycie kWh/kW -1821

w rozbiciu

196 czynna szczytowa (do 30.06.2016) po 0,33370 netto

462 czynna szczytowa (od 30.06.2016) po 0,33370 netto

347 czynna pozaszczytowa (do 30.06.2016) po 0,16260 netto

816 czynna pozaszczytowa (od 30.06.2016) po 0,16260 netto

 

razem daje to 1821 kW o wartości netto 408,68 PLN

do tego rózne opłaty dystrybucyjne, przejściowe i abonamentowa na łączną kwotę 280,29 PLN netto

łącznie do zapłaty - 688,97 netto

co daje 847,43 brutto

a ze poprzednia prognoza wyniosła - 1053,20 PLN mam nadwyżkę 205,77 PLN

 

wszystko na prąd, 2 dorosłych + 2 małych dzieci (śpią przy włączonym świetle :p )

pralka, zmywarka codziennie (pralka w drogiej, zmywarka w taniej)

w wekendy pralka 3x dziennie

telewizor plazmowy - około 10-12 godzin dziennie

komputer stacjonarny - około 12 godzin dziennie

rekuperator i pompa ciepła z chłodzeniem w lato, indukcja i reszta barachła też na prąd :p o kanalizacji z przepompownią na mój prąd nie wspomnę (nie ma możliwości grawitacyjnej)

 

samo PC za okres - maj-październik, bo za listopad nie mam jeszcze spisanego wyniku ma 1249 kWh według podlicznika... reszta to prąd bytowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na opisy, to wygrzewanie trwa z miesiąc

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?64128-Wygrzewanie-pod%C5%82og%C3%B3wki&p=1293483&viewfull=1#post1293483

 

A Ty zrobiłeś to w trzy dni?

To jak w końcu powinno się wygrzewać?

 

Uściślam :

 

- procedura wygrzewania wylewki trwała 28 dni

- wykorzystała 710 kWh za około 390 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa fakturka za pół roku - od 7 maja do 4 listopada 2016

 

oto dane:

 

łączne zużycie kWh/kW -1821

(...)

 

samo PC za okres - maj-październik, bo za listopad nie mam jeszcze spisanego wyniku ma 1249 kWh według podlicznika... reszta to prąd bytowy

 

To aż niemożliwe. Bytowego masz, z tego wynika, 100kWh/miesiąc?

Zużycie i faktura marzenie :cool:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje oczywiście opcja że licznik na PC przekłamuje - ale zamontowany jest w skrzynce na kablu idącym do kotłowni gdzie jest PC podpięta - i nic więcej

 

istnieje też opcja że Tauron źle spisuje liczniki ze skrzynki za ogrodzeniem - ale nie sprawdzę, bo nawet nie wiem kiedy spisują, ja w pracy jestem a nie w domu przy oknie czekam :p

 

 

ale jestem zadowolony :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że mam małe zużycie na cele bytowe ok. 200 kWh...

 

U mnie też bytowe na poziomie 200-230kWh. Wszystko na prąd, kuchnia indukcyjna, zmywarka, pralka nowe(A++), czajnik bezprzewodowy, ekspres przelewowy, dwie lodówki(jedna nówka A++, druga kilkunastoletnia)żelazko, często suszarka żony. Całe oświetlenie w domu LED. W domu 3 osoby. Też myślałem że zużycie w miarę niskie, ale widzę że byłem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...