Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Vitodens200.

Porównaj proszę jeszcze całościowe rachunki na energię elektryczną w tym samym okresie. Uwaga na urlopy!!!!!

Nie mam obiekcji. Próbuję dojść sedna.

Przydałby się użytkownik GZ50 z danymi zużycia gazu i wody na potrzeby CWU. Ja nie potrafię określić dokładnego zużycia propanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak sobie myślałem na dymi rozwiązaniami jasiek71 i stwierdzam, że najprostsza rzecz to zainstalować przed zasobnikiem dodatkowy zbiornik bez izolacji cieplnej (a jak ktoś chce lepiej do z wężownicą). Spowoduje to podniesienie o 10 (lub więcej) stopni temperatury wody wchodzącej do zasobnika. Widzę jednak poważne niebezpieczeństwo: leginella! Co wy na to?

 

PS.

Jak znajdę czas to podłączę dzisiaj dodatkowy czujnik mierzący temperaturę wody z wodociągu. Sam jestem ciekaw ile ona ma teraz a ile zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas to podłączę dzisiaj dodatkowy czujnik mierzący temperaturę wody z wodociągu. Sam jestem ciekaw ile ona ma teraz a ile zimą.

monitoruję to od kilku lat...

najcieplejsza jest teraz ok. 15-16*

najzimniejsza w okolicach marca 5-6*

 

legionella lubi wodę ciepłą stojącą , a nie taka co w dzień podgrzejesz a wieczorem wypuścisz...

ja mam takie rozwiązanie już dwa lata, zbiornik podgrzewany jest do temp. pokojowej przez powietrze wylotowe z WM

obecnie łapie w porywach 26*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniarz, a kiedy zarzucasz ciepłomierz ?:p

 

Wstyd się przyznać ale jeszcze nie zamontowałem, w kotłowni aktualnie mam składzik na pozostałości po budowie, garaż nie skończony i nie mam gdzie tego poprzenosić. Mieszkam dopiero od miesiąca. Obiecuję że sezon grzewczy rozpocznę z ciepłomierzem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wtrącę w sprawie ciepłomierza.

Oświećcie mnie, jak to ustrojstwo fizycznie przyłącza się do PC? Czy na wyjściu pompy ?

Niedowiarek, jak Ty masz to rozwiązane w C9 (pewnie podobnie byłoby u mnie w C11)?

sa dwie wersje ,a nawet trzy

Są dedykowane na powrót i na zasilanie -dotyczy wodomierza .

W wodomierzu może być zamontowany czujnik ciepła .Czasem można go zamienić z tym drugim czujnikiem.

Wodomierz mierzy ilość wody a czujniki różnicę temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak powyższe ma się do opomiarowania PC? Przecież wodomierz mam tylko na wodę zimną.

Ciepłomierz składa się z wodomierza (impulsowego) dwóch czujników i urządzenia które liczy.

Wodomierze są na wodę ciepła i zimną. To ,że masz jakiś wodomierz niema tu znaczenia .Kup kompletny ciepłomierz.

 

C11 i C 9 nie mają nic wspólnego z ciepłomierzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się wtrącę w sprawie ciepłomierza.

Oświećcie mnie, jak to ustrojstwo fizycznie przyłącza się do PC? Czy na wyjściu pompy ?

Niedowiarek, jak Ty masz to rozwiązane w C9 (pewnie podobnie byłoby u mnie w C11)?

 

Najprościej będzie jak wyszperasz w sieci dowolną instrukcję montażu ciepłomierza, najlepiej starszą (LEC, METRONIC). Jest tam sporo informacji na temat zasady działania i zaleceń montażowych. W C9 (C11) musisz mieć koniecznie ciepłomierz w wersji z przepływomierzem (np. wodomierzem) na powrocie wody grzewczej, bo z PCi są oddzielne wyjścia na c.o. i cwu, a powrót wspólny i tam zamontujesz przepływomierz. Czujnik temperatury zasilania trzeba niestety zainstalować wewnątrz PCi np. przylgowo tam gdzie jest fabryczny na wyjściu z wymiennika gz. bo inaczej nie opomiarujesz całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...