Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

To ja tak troche odejdę od tematu i napiszę o zużyciu :p

Oczywiście w chwili obecnej tylko CWU.

Moja pompa ma licznik pracy z dokładnością co do godziny niestety. Piszę niestety bo pompa może pracować 4 h i 50 min a licznik wskaże jeszcze 4 godziny. Tyle też właśnie jest u mnie. Tygodniowo pokazuje mi 4 h. Ale aby byc obiektywnym przyjmę że 5, bo nie wiem szczerze mowiac. W instrukcji mam napisany pobór mocy 1,84 kWh. Aby zaokraglić przyjmuję 2. Czyli 2x5 h = 10 kWh tygodniowo co daje Daje okolo 40 kWh miesiecznie x 0,32 zł (pracuje w drugiej taryfie) miesięcznie 12,8 zł. Zbiornik w pompie 170 ltr grzeję do 46 stopni i tak musze mieszac bo jest za goraca, ale nie zmniejszam temp, w ten sposob mam troche wiecej ciepłej wody w zapasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przylgowo??? =kiepska dokładność

 

moja pompa pokazuje temp solanki na zasilaniu. Na powrocie niestety nie. Zamontowałem więc dwa czujniki przylgowo właśnie, na zasilaniu i powrocie. Pomiary na zasilaniu z czujnika fabrycznego pokrywaja sie z pomiarami czujnika zamontowanego przylgowo. Sadze wiec ze wcale nie jest to kiepski pomysł. Trzeba tylko bardzo dobrze zaizolować sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak troche odejdę od tematu i napiszę o zużyciu :p

Oczywiście w chwili obecnej tylko CWU.

Moja pompa ma licznik pracy z dokładnością co do godziny niestety. Piszę niestety bo pompa może pracować 4 h i 50 min a licznik wskaże jeszcze 4 godziny. Tyle też właśnie jest u mnie. Tygodniowo pokazuje mi 4 h. Ale aby byc obiektywnym przyjmę że 5, bo nie wiem szczerze mowiac. W instrukcji mam napisany pobór mocy 1,84 kWh. Aby zaokraglić przyjmuję 2. Czyli 2x5 h = 10 kWh tygodniowo co daje Daje okolo 40 kWh miesiecznie x 0,32 zł (pracuje w drugiej taryfie) miesięcznie 12,8 zł. Zbiornik w pompie 170 ltr grzeję do 46 stopni i tak musze mieszac bo jest za goraca, ale nie zmniejszam temp, w ten sposob mam troche wiecej ciepłej wody w zapasie

Załóż podlicznik. Bez tego to tylko wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej realne ;)

Dom 118m2,zapotrzebowanie na ciepło 40kWh/m2/rok*118m2=4720kWh za c.o.

Nie wiem jakie będzie zużycie cwu ale przewiduje zdecydowanie większe,zwłaszcza,że u mnie będzie tylko wanna bez prysznica ;)

Z tego co czytam na forum to dla rodziny 3-4 osobowej grzejącej bojlerem,zużycie miesięczne prądu na cwu to 350-450kWh co na rok daje nam 4200-5400kWh i to z prysznicem ;)

 

 

A tak odnośnie obliczeń...

Odebrałem moj dziennik budowy wraz z wszystkimi papierami przy odbiorze budynku.

Bede dzwonił do mojegokierbuda.

Wyobrażcie sobie że mój dom ''wycenił'' na 114kwh m2/rok

W ogrzewaniu wstawił mi ekogroch, okna 1,7, drzwi 2,6 gdzie mam papier na 1,4, ściany 39, a u mnie jest 44 cm,

Zwyczajnie wala wszystkich systemem...czyli nie wiecej niż norma kaze.

W poniedziałek do nich zadzwonie...wiekszości na mojej budowie pobłażałem...sam w budowlance robię więc się mocno nie czepiam...ale dojasnej anieli....oni nawet u mnie w domu nie byli i swiadectwo wystawili...nie puszcze tego...zapłaciem...ma być realnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W instrukcji mam napisany pobór mocy 1,84 kWh. Aby zaokraglić przyjmuję 2. Czyli 2x5 h = 10 kWh tygodniowo co daje Daje okolo 40 kWh miesiecznie x 0,32 zł (pracuje w drugiej taryfie) miesięcznie 12,8 zł. Zbiornik w pompie 170 ltr grzeję do 46 stopni i tak musze mieszac bo jest za goraca, ale nie zmniejszam temp, w ten sposob mam troche wiecej ciepłej wody w zapasie

 

Nie chcę Cię martwić, ale w moim przypadku moc znamionowa PCi wynosi 2,3 kW, a pod koniec grzania cwu (też do 46C) faktyczny pobór mocy przekracza 3,5 kW. Wynika to z pracy pompy znacznie poza warunkami znamionowymi. Podobnie przy zasilaniu gz np. 20/15C pobór mocy będzie niższy niż na tabliczce znamionowej. Jak nie masz licznika, to pożycz sobie amperomierz cęgowy i się dowiesz wszystkiego.

 

przylgowo??? =kiepska dokładność

 

Fakt. Ale to nie jest apteka, ani rozliczenie z odbiorcą. Dodatkowe kilka procków błędu nie jest tak bardzo ważne. Poza tym jak drugi czujnik zamontujesz identycznie to błędy powinny się znosić, bo do przeliczenia energii jest brana różnica temperatur zasilania i powrotu. Ale na pewno lepiej dać w pochwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze że już mało piszę na FM w dziale pompy ciepła. Pisałem dużo jak się zastanawiałem nad montażem, później pisałem dużo jak doprowadzałem moją instalację do optymalnej pracy, bo moi monterzy nie potrafili, tzn zrobili wszystko sami ale po moich wskazówkach a racze żądaniach, bo wiedzę zdobylem wlasnie w na tym forum. Teraz kiedy moja instalacja pracuje optymalnie i za zime grzania zaplacilem grosze juz nie chce mi sie tu pisac i cos udowadniac. powoli zaczynam rozumiec adiqqa...ile mozna cos komus tlumaczyc:P Zaobserwowalem tez jeszcze jedna rzecz w swoim zachowaniu. Na poczatku jak ktos mnie pytal czym ogrzewam z duma stwierdzalem ze PC. :jawdrop: czym?? no i tu dlugie minuty tlumaczenia. teraz wszyscy sie troche doksztalcili. Ale słysze że oni to nie wierza w zrodła geotrmalne....hmmm mysle co ma pc z tym wspolnego ale ok nie wymądrzam sie...teraz szczerze mowiac nawet nie podejmuje tematu jak ktos mnie pyta o moje CO. Zwyczjanie nie chce mi się tlumaczyć po raz enty że to jednak mozliwe i zachwalam nowinki groszkowe w domach moich kolegow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się coraz mniej chce zaglądać do PCi. Ostatnio miałem trochę zajęcia z inną zabawką (POŚ). Ale od czasu do czasu zapisuję odczyty i widzę, że wy osiągacie sporo większe efekty. Nie narzekam, ale mnie to intryguje. Może by się dało poprawić i coś jeszcze przyoszczędzić? Photos, ile osób myjesz ciepłą wodą, albo lepiej: ile jej zużywasz za ten tuzin złociszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzinka to:

 

ja:)

zona

7-miomiesieczna coreczka

i 4-ro letni synek. (Niesamowity łobuziak nawiasem mówiąc :) )

 

Ja potrzebuje tylko kilku minut na prysznic.

zona...no cóż

a dzieciaczki wiadomo malutkie więc też nie wiele.

Myslałem że moj zbiornik będzie za mały ale jest okej.

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem trochę zajęcia z inną zabawką (POŚ).

 

U mnie zaczelo coś ostatnio brzydko pachnieć.....musze zajrzęćdo dzialu oczyszczalni...bakterię sypie co 2 tyg. co noiby nie jest nawet wymagane przy mojej oczyszczalni a jednak cos jest nie tak...a może jutro zadzwonie do producenta...beddzie najlepiej....to tak lekko poza tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...