Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo każdy, który interesuje się PC zastanawia się "ile zapłacę za...". I padają odpowiedzi "12zł", "50zł", "max. 40zł" albo np. 100zł... I każda jest prawdziwa! Natomiast podanie: przy PC typu "X" i zasobniku "Y" na wyprodukowanie miesięcznie 10m3 C.W.U. potrzeba "z"kWh prądu po uwzględnieniu strat zasobnika i sprawności całej instalacji byłoby wreszcie miarodajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, tak...

Po prostu juz nie "kreci" zabawa z PCi tak jak na poczatku jesli osiegnelo sie nieomalze maksimum mozliwosci wlasnej instalacji.

Kazdy (prawie) z nas znajdzie sobie nowe "zabawki" i dalej swiat sie kreci ale juz wokol np. smartfonow, komputerow,samochodow itp., itd...

Widze, ze na paru watkach nostalgicznie sie zrobilo...

 

BTW. Ja jeszcze spisuje z przyzwyczajenia stan podlicznika PCI i rekuperatora, ale bardziej zeby miec swiadomosc kiedy cos zacznie sie dziac np. zwiekszeniem zuzycia itp.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam pokazać czym różni się kąpiel pod prysznicem w porównaniu do wanny:

http://images41.fotosik.pl/1710/b80f89aeea2b5236.jpg

Po lewej stronie widać jakie "spustoszenie" w zasobniku czyni napełnianie wanny wodą. Po prawej kilkuminutowy prysznic. Pouczające, prawda?

 

Legenda:

Żółta linia to temperatura wody w zasobniku mierzona na wysokości mniej więcej 1/4 od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak po chłopsku to mniej kilowatów wychodzi ?

ile po kąpieli potrzebuje pompa żeby znowu dobić zasobnik?

pozdrawiam

Tak po chłopsku to jak widać z wykresów kąpiel pod prysznicem obniża temperaturę w zasobniku o jakieś 1-2 stopnie. Tymczasem napełnienie wanny to spadek temperatury o ponad 10 stopni. Oczywiście wynika to bezpośrednio z ilości zużytej wody. Uzupełnienie energii w zasobniku po napełnieniu wanny pochłania w moim przypadku jakieś 1,5kWh prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prysznic i zmywarka do naczyń - 2 najbardziej energooszczędne urządzenia. Normalnie masakra ile wody idzie w zlew przy normalnym myciu naczyń. Tak samo z wanną. Dużo więcej wody i o wiele cieplejszej by ten sam efekt uzyskać co pod prysznicem, bo jak dopuszcza się wody to ona miesza się z chłodniejszą i trzeba dolewać cieplejszej. W prysznicu takiego efektu nie ma. Poza tym, co bardzo się zdziwiłem na "normalny" prysznic idzie zdecydowanie mniej wody. Normalnie wanna nie ma szans, no chyba że w jednej wodzie wykąpie się 5 osobowa rodzina. Ale ja myślę, że te czasy mamy już za sobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jako nowy i jeszcze nie doświadczony użytkownik PC poradźcie mi jaka taryfę wybrać. Obecnie mam jeszcze budowlaną bo pompa nie chodzi bo w domu nic sie nie robi i stoi pusty. Uruchomię ją w październiku i wtedy też mam zamiar zmienić taryfę w Enerdze. Dom mam 200m2 po podłodze, pompę Ecopower C11, w domu na stałe żona i teściowa ja tylko z doskoku kilka razy do roku. W domu wszystko na prąd. Kiedyś gdzieś na forum czytałem o tym ale było to jeszcze przed budową i pewnie teraz są już nowe taryfy dlatego nawet nie szukam. A z drugiej strony patrząc na to co piszecie o tym że wam lekko zapał opadł odnośnie wszystkiego co związane z pompą, to mi generalnie zapał opadł proporcjonalnie do zbliżającego się końca budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o koszta energii elektrycznej to zdecydowanie kalkuluje sie 2 taryfowy system ro\zliczen.

zdecydowanie popieram...szczerze mowiec nawet nie pompowcom chyba wyszloby ro na zdrowie.

Mam prosty przyklad. Mieszkam "na swoim" lekko ponad miesic, moje zuzycie wyglada tak:

130 kwh dzien i 140 noc. CWU oczywiscie grzana w II taryfie ale czasem i w pierwszej, zmywanie w zmywarce przewaznie II taryfa, podobnie pranie - molestuje zone aby przestrzaegala ale chyba kazdy z nas zna ten bol...ona musi wlasnie teraz....!!! Wiec u mnie w lato wychodzi pol na pol...jakby nie przeliczal II taryfy sie oplacaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie popieram...szczerze mowiec nawet nie pompowcom chyba wyszloby ro na zdrowie.

Mam prosty przyklad. Mieszkam "na swoim" lekko ponad miesic, moje zuzycie wyglada tak:

130 kwh dzien i 140 noc. CWU oczywiscie grzana w II taryfie ale czasem i w pierwszej, zmywanie w zmywarce przewaznie II taryfa, podobnie pranie - molestuje zone aby przestrzaegala ale chyba kazdy z nas zna ten bol...ona musi wlasnie teraz....!!! Wiec u mnie w lato wychodzi pol na pol...jakby nie przeliczal II taryfy sie oplacaja

 

Obliczałem to kiedyś w ujęciu rocznym i po odjęciu PC jeszcze miałem około 20% taniej niż w G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie pranie - molestuje zone aby przestrzaegala ale chyba kazdy z nas zna ten bol...ona musi wlasnie teraz

 

Mam nadzieję, że nie zmuszasz jej, żeby się wstrzymywała ze wszystkimi pracami domowymi do 22 ;) Ja bym wyluzował - taryfa sama się obroni, nie chodzi o bicie rekordów. Weźmy same sprzęty na stand-by, czyli te chodzące 24h - w dwóch taryfach jest odrobinkę taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...