Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Witam

 

podsumowanie ostatniego m-ca liczonego od 26.03.2017 do 26.04.17 (31 dni).

.

Całkowite użycie energii dla CO, CWU i wentylacji mechanicznej - 357 kWh - podlicznik Bemko BM03B-L.

Całkowita energia wytworzona przez PC 4,670 GJ = 1.297 kWh - Danfoss Sonometr 1100 ultradźwiękowy.

 

Temperatura wnętrz nie mniej niż 22,2* C. Praca częściowo ciągła, częściowo w strefach taryfowych.

CW - grzanie wyłącznie w taniej taryfie.

 

Urządzenia opomiarowane podlicznikiem;

- PC PW T-Cap 9 kW, zbiornik CW OSO Hotwater 300l, klimakonwektor Aermec FCL 62 - wyłącznie dla chłodzenia.

- rekuperator Viessman Vitovent 300, praca ciągła 160 m3/h, 47-55 W/h (oboje palimy),

- odkamieniacz Viessmann Aquahome 10N -praca ciągła 4 W/h

Odejmując ok. 40 kWh (szacunkowe zużycie na wentylację i odkamienianie wody), miesięczne zużycie na CO I CW wyniosło 317 kWh.

Średni COP na poziomie 4,09.

 

Zużycie prądu dla całego domu wyniosło 564 kWh, z czego 75 % w drugiej taryfie.

 

WeatherOnline.jpg

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Towarzystwo ,

pozwolę sobie dzisiaj podsumować zużycie za cały rok od 28.04.2016 do 28.04.2017

 

-zużycie 8077 kWh na CO i CWU

-koszt (przy średniej kWh w G12W =0.43 pln ) 3473 pln ,wzrost do poprzedniego sezonu o 33%

-średni COP zapewne lekko poniżej 3 (w poprzednim sezonie miałem cały czas podłączony ciepłomierz i wtedy miałem 3.03)

-czas pracy PC od 09.2016 3240 h +szacowane 350 przed montażem licznika h , razem sezon szacuję na 3590h

-temp w domu 22.5-23 st

-CWU 300 ltr /4 osoby , dwie łazienki (wanna , prysznic)

 

Uwagi :

-wyjątkowo mroźna zima , przy podobnej szło mi min 5-5,5 tony węgla na CO i przy okazji CWU (4 000/4 400 pln +koszt CWU po za sezonem grzewczym+ jakieś drzewo+roboty masa)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Witam Towarzystwo ,

pozwolę sobie dzisiaj podsumować zużycie za cały rok od 28.04.2016 do 28.04.2017

 

-zużycie 8077 kWh na CO i CWU

Hej.

Jak mam policzyć COP pompy,mając do dyspozycji licznik zużycia energii i podlicznik dla samej PC i reku?Można to jakoś wyliczyć choćby plus minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jak mam policzyć COP pompy,mając do dyspozycji licznik zużycia energii i podlicznik dla samej PC i reku?Można to jakoś wyliczyć choćby plus minus?

 

Cześć ,

jeśli PC nie ma wbudowanego ciepłomierza , to niestety -trzeba kupić ciepłomierz i COP odczytywać z podlicznika tylko z PC (czyli w danym przedziale czasowym dzielisz kWh z ciepłomierza przez kWh z podlicznika)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie kwietnia(31.03-30.04)

 

Średnia temperatura dobowa: 7,4 st

 

Zużycie: II 197 KW/h; I 17kWh

Koszt: 80 zł (II-35gr, I-65gr/Kwh)

Zyżycie w I ok 8%, w II ok 92%

COP: 4,49

czas pracy sprężarki CO: 148 h

czas pracy sprezarki CWU: 1h

liczba startow CO: 86

liczba startow CWU:2

Energia wytworzona: 961kWh

 

Łączne zużycie od 15stycznia 2017

 

 

Taryfa I 76,70 zł zużycie 118kwh

Taryfa II 410,55 zł zużycie 1173 kwh

Razem 487,25 zł zużycie 1291 kwh

 

 

temperatura w domu ustawiona na 22st. Dom nie zamieszkany, brak rekuperacji, wietrzenie, brak zysków bytowych.

Edytowane przez cob_ra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie Kwietnia: 312 kWh na ogrzewanie, 114 kWh na grzanie CWU, 216kWh na cele bytowe, i 0,1m3 drzewa do kominka Temperatura minimum 22 st

 

Cały sezon 2016/2017 to: 2596 kWh na ogrzewanie, 843 kWh na grzanie CWU plus około 1,5m3 drzewa iglastego.

Sezon uważam za najzimniejszy odkąd mieszkam, temperatura minimum 22st w domu

Dla porównania sezon 2015/2016 to było 1900 kWh na CO plus około 2m3 drzewa iglastego

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licznik - 9743 kWh (mierzone dziś, 2 maja 2017r. o godz.21...

czyli 380 kWh w miesiącu na Co i CWU

stan 4 osoby w tym 2 małych dzieci temp. góra - 23-24 stopnie temp. w pokojach zmierzona na kilku termometrach, dół - 25-26 stopnie (jak słonko przyświeci to dwa w górę)

temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu CO ustawione na sterowniku pompy na temp 23 stopnie w tanich godzinkach a 21 temp obniżenia - czas oczekiwania na załączenie - 24 h z temperaturą na dworze poniżej +20 stopni - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni cyrkulacja,

antylegionella raz na tydzień (nawet nie wiem kiedy się załącza, bo nie można tego ręcznie ustawić - podobno w poniedziałkową noc) SCOP podawane przez pompę, czyli całkowicie nieprawdziwe i jak oszukane, ale dla mających pc SmartHeata niezła dana do porównania jeśli nie mają ciepłomierzy itp. (tak, coś na zasadzie "a ja mam większego" ) 5,7

 

 

porównując do zeszłego roku pobrało więcej o 81 kWh (kwiecień 2016 - 299 kWh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej ceny ponizej 20 gr/kWh w II taryfie w Tauronie, jezeli ktos ma taką cene to oznacza ze skorzystał z promocji innego sprzedawcy energii. Aktualnie cena w Tauronie II taryfy w G12w wynosi 25,34 gr ( oddział gliwicki czyli dawny vatenfall ma jeszcze mniej).

 

W listopadzie zmieniłem taryfę na G12w w Tauron Gliwice i drugą taryfę mam po 0,1615 zł, a dziś jest po 0,1881 zł. netto kWh

Przy okazji zużycie za kwiecień co + cwu 200kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...