Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

A ja mam pytanie trochę obok tematu zużycia, jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Chodzi mi o to czy osoby, które używają pomp ciepła kilka lub kilkanaście sezonów zauważyły spadek wydajności urządzenia związany po prostu ze zużyciem? Nie wiem czy jest możliwość jakoś to policzyć, czy można opierać się tylko na wrażeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam pytanie trochę obok tematu zużycia, jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Chodzi mi o to czy osoby, które używają pomp ciepła kilka lub kilkanaście sezonów zauważyły spadek wydajności urządzenia związany po prostu ze zużyciem? Nie wiem czy jest możliwość jakoś to policzyć, czy można opierać się tylko na wrażeniu.

 

Po ośmiu latach nic takiego nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę obok tematu zużycia, jeśli zły dział proszę o przeniesienie. Chodzi mi o to czy osoby, które używają pomp ciepła kilka lub kilkanaście sezonów zauważyły spadek wydajności urządzenia związany po prostu ze zużyciem? Nie wiem czy jest możliwość jakoś to policzyć, czy można opierać się tylko na wrażeniu.

A to jest stosunkowo łatwo określić . Wystarczy zamontować pod licznik energii elektrycznej i ciepłomierz . Osobiście nie zauważyłem spadku wydajności pc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę teraz zakładał powietrzną pompę ciepła w moim domu. W związku z tym muszę zmienić taryfę na G12 lub G12w. Czy ktoś miał styczność z dostawcą prądu Fortum z Gdańska? Obiecują darmowy prąd w nocnej taryfie.

Firma jest bardzo w porządku. Miałem z nimi umowę przez 2 lata. Tania taryfa na początku gratis, później po 11gr. Droga jest droższa niż u lokalnego operstora. Jak nie mogli mi zaoferować umowy kompleksowej po wejściu noweli ustawy o OZE, to zgodzili się na rozwiązanie umowy bez kar umownych.

Na prawdę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*

Panowie czy te pompy ciepła w końcu już staniały czy ta z linku służy do czegoś innego czy po prostu ma kiepskie parametry oczywiście ja takiej mocy bym nie potrzebował ale pomysł zaczyna kiełkować bo ceny węgla powoli durnieją http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-split-evi-cop-4-2-nowosc-i6926378314.html

http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-powietrze-woda1n-24h-i6915014495.html

Edytowane przez Konto usunięte_1*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy te pompy ciepła w końcu już staniały czy ta z linku służy do czegoś innego czy po prostu ma kiepskie parametry oczywiście ja takiej mocy bym nie potrzebował ale pomysł zaczyna kiełkować bo ceny węgla powoli durnieją http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-split-evi-cop-4-2-nowosc-i6926378314.html

http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-powietrze-woda1n-24h-i6915014495.html

 

to przecież Meetingi, pompy z Chin, podobno całkiem w porządku (pisze podobno bo nie mam)

 

a firma to nasz forumowy CNC - pisz do niego to się dowiesz więcej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niskie zużycie prądu Wam wychodzi za wodę. Mi wychodzi ok. 3 zł dziennie za CWU. Dodam, że IMHO zużywamy naprawdę niewiele ciepłej wody. Co może być powodem dużego zużycia i ew. gdzie szukać rozwiązania? Póki co, nie mam cyrkulacji ani ustawionych godzin na grzanie wody (może to drugie jest powodem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
to przecież Meetingi, pompy z Chin, podobno całkiem w porządku (pisze podobno bo nie mam)

 

a firma to nasz forumowy CNC - pisz do niego to się dowiesz więcej :p

 

No to napiszę do niego jutro bo coś trzeba robić , za chwilę węgiel będzie po 2 tys za tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak węgiel nie zdrożeje. Skąd te informacje?

 

drożeje dosyć mocno, co do tej pory nie było typowe dla tej pory roku. PGG dla klientów indywidualnych podwyższa cenę węgla co 2-4 tygodnie, ostatnia podwyżka to 40 zł za tonę. PiS zamyka jakieś kopalnie, zanosi się na niski poziom wydobycia, uchwały antysmogowe doprowadziły do wycofania ze sprzedaży detalicznej mułu i flotu (węglowych, tanich odpadów popularnych na Śląsku). doszło do tego że na kopalniach są ograniczenia w sprzedaży węgla dla klientów indywidualnych. w mojej okolicy wszyscy od dziesiątek lat kupowali węgiel na kopalni, w tym roku już kilka osób było zmuszonych kupić droższy węgiel na prywatnym składzie, bo kopalnia Chwałowice im węgla sprzedać nie chciała. a ruscy już zacierają ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest chore ..

 

Na całym świecie nadprodukcja węgla i problem ze zbytem i cena spada a u nas oczywiście na odwrót ...

Ceny w gorę i problemy z dostępem ...

 

Otworzyć granicę i niech importują , tyle że wtedy się okaże że nikt nie będzie chciał naszego drogiego , dodatkowo dopłacanego przez obywateli węgla , bo można mieć tańszy z importu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niskie zużycie prądu Wam wychodzi za wodę. Mi wychodzi ok. 3 zł dziennie za CWU. Dodam, że IMHO zużywamy naprawdę niewiele ciepłej wody. Co może być powodem dużego zużycia i ew. gdzie szukać rozwiązania? Póki co, nie mam cyrkulacji ani ustawionych godzin na grzanie wody (może to drugie jest powodem).

 

na pewno to drugie jest przyczyną, czy jedyną nie wiem :p

 

skoro nie masz okienek czasowych, to pompa grzeje ci wodę do temp zadanej cały czas, znaczy kiedy potrzebuje

 

z okienkami to robi w okienkach, więc teoretycznie rzadziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz okienek czasowych, to pompa grzeje ci wodę do temp zadanej cały czas, znaczy kiedy potrzebuje

 

Ogrzewa te ostatnie kilka stopni co jakiś czas. Czyli pracuje na wysokich temperaturach=z niskim COP uzupłeniając tylko straty.

 

Grzanie w okienkach powoduje, że PC grzeje od niskiej temperatury wychłodzony zasobnik więc przynajmniej zaczyna z wysokim COP.

Dogrzewanie jest jeszcze ekonomiczne tuż po poborze - gdy ogrzewamy wodę która zimna dopiero napłynęła do zasobnika i jeszcze nie wyrównała się temperatura w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...