Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W końcu udało mi się zebrać i podsumować 2019, jako że to już chyba 7 sezon z PCi, więc entuzjazm adekwatny do liczby sezonów.

A więc...

Zużycie PCi w 2019

I taryfa 72 kWh

II taryfa 2546 kWh

 

Cały dom za 2019 to

I taryfa 1278 kWh

II taryfa 5155 kWh

 

dla porównania sezon 2018

zużycie PCi

I taryfa 144 kWh

II taryfa 2679 kWh

 

cały dom

I taryfa 1411 kWh

II taryfa 5066 kWh

Edytowane przez zieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piękny wynik. :yes: Gratuluję zieli

 

U mnie 15 dni stycznia (31.12.2019 - 15.01.2020) to dokładnie 199 kWh. Warunki jak poprzednio: 19,3 C zadana, prace wykończeniowe, bez CWU, bez drzwi na poddasze nieużytkowe (to ogromny mostek, bo grzeję pośrednio dodatkowo ok. 50 m2 - przy drzwiach na strych, cały strych to dodatkowo ok. 140 m2), brak reku, pouchylane okna, brak szczelnych drzwi do garażu, który robi za warsztat do cięcia płytek etc.

 

Czyli średnio 13,3 kWh/dzień.

 

Od uruchomienia PC 08.11.2019 do dzisiaj pożarła z gniazdka 848 kWh za ok. 290 zł. (tylko tania taryfa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja policzyłem siódmy, ale bez kalkulatora, to mogłem się pomylić ;)

Czas leci....

 

Kurcze przepraszam!!! to już mój 7 sezon z pompą ciepła, skupiłem się na tym że pełne dane które mi zostały (ściągnąłem wirusa) mam od czterech lat.

Nie zmienia to faktu że jestem mega zadowolony z decyzji i wyboru wykonawcy.

 

Piotr mam nadzieję że się nie obrazisz (wysłałem Tobie maila na firmowy adres, jak będziesz miał chwilę to zerknij). P8239317.jpg

 

przepraszam za prywatę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piękny wynik. :yes: Gratuluję zieli

 

U mnie 15 dni stycznia (31.12.2019 - 15.01.2020) to dokładnie 199 kWh. Warunki jak poprzednio: 19,3 C zadana, prace wykończeniowe, bez CWU, bez drzwi na poddasze nieużytkowe (to ogromny mostek, bo grzeję pośrednio dodatkowo ok. 50 m2 - przy drzwiach na strych, cały strych to dodatkowo ok. 140 m2), brak reku, pouchylane okna, brak szczelnych drzwi do garażu, który robi za warsztat do cięcia płytek etc.

 

Czyli średnio 13,3 kWh/dzień.

 

Od uruchomienia PC 08.11.2019 do dzisiaj pożarła z gniazdka 848 kWh za ok. 290 zł. (tylko tania taryfa).

 

Dzięki, u mnie za 17 dni stycznia 213 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

31.01.2020 r. - stan licznika 1037 kWh

31.12.2019 r. - stan licznika 614 kWh.

 

Ergo owe 31 dni stycznia to 423 kWh czyli 13,7 kWh/dzień.

 

Warunki: 19,5 C zadana, prace wykończeniowe, bez CWU, bez drzwi na poddasze nieużytkowe (to ogromny mostek, bo grzeję pośrednio dodatkowo ok. 50 m2 - przy drzwiach na strych, cały strych to dodatkowo ok. 140 m2), brak reku, pouchylane okna, brak szczelnych drzwi do garażu, który robi za warsztat do cięcia płytek etc.

 

Wszystko chodzi w taniej taryfie. Nawet nie wiem, ile ona teraz (w styczniu) wynosi. Przyjmując, że ok. 0,38 zł, cały styczeń to koszt 160 zł.

 

Mam tylko nadzieję, że po tych deszczach poprawią się temp. DZ, które mam kiepskie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki: 19,5 C zadana, prace wykończeniowe, bez CWU, bez drzwi na poddasze nieużytkowe (to ogromny mostek, bo grzeję pośrednio dodatkowo ok. 50 m2 - przy drzwiach na strych, cały strych to dodatkowo ok. 140 m2), brak reku,

 

To prosisz się o kłopoty, bo cała wilgoć idzie na wychłodzone poddasze i się skrapla. Ciekawe, ile już piana przyjęła tej wody - a opór dyfuzyjny ma znikomy. I pewnie nie masz nad nią szczeliny wentylacyjnej, żeby to, co się skropli na deskowaniu mogło udać się w przestrzeń, zamiast do piany?

Zamykaj SZCZELNIE to poddasze - mostek to drobiazg przy szkodach, których może narobić woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

548 kWh w miesiącu na CO i CWU oraz chłodzenie (dane z podlicznika - czyli wszystko z obiegówkami, cyrkulacją itp) temp CWU - zapodana 45 stopni przez większość czasu - CWu - 4-6 rano oraz 13-15 w dzień - grzanie do 49 stopni, poza tymi dwoma okresami ustawione 45 stopni włączona cyrkulacja (6 razy dziennie po 45 minut),

CO - grzanie mam ustawione jak temp. na zewnątrz spadnie poniżej 15 stopni przez dłużej niż 1h temp. w domu w pokojach góra - około 23-24 stopnie

dół - od 24 do 25 stopni

antylegionella raz na tydzień

porównując do zeszłego roku pobrało mniej o 18 kWh (styczeń 2019- 566 kWh) a jeszcze jedno - g12w, grzeje kiedy potrzebuje, nie ograniczam się tylko do 2 taryfy 2+2 małych dzieci

 

.

dane z podlicznika, gdybym się kierował danymi ze sterownika, to miałbym wyniki średnio o 15% lepsze

 

https://1drv.ms/x/s!AiC8LfIRsRcyh-0iN7ElYRG4CesJ6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie takich cudownych wyników nie ma , ale nie mam Panasonica i mam cyfrowy podlicznik i wyniki z niego są od razu wyświetlane na stronce pvmonitor.pl , więc nie da się ściemniać i COP 15 u mnie nie ma i nie będzie ;)

 

W domu cały czas ponad 22 stopnie , wyniki oczywiście z CWU. Grzanie głównie w II taryfie.

 

W styczniu 20 dni z minusową temperaturą , najniższa zanotowana -6,6 stopnia.

 

Za styczeń pompa pobrała 398 kWh.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...