Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wrzesień 3 dni grzania dla konfortu.

Zjadło 3,4 kWh.

Październik, wczoraj i dzisiaj pompę włączyłem ręcznie, bo jakoś z temperatur letnich nie mogę się przestawić

Za te 2 dni pracy pompy po około 40 minut zjadło 1,41 kWh.

Prąd na razie mam jeszcze po 29,5gr z przesyłem, temperatura obecnie w domu to 23,2*CC

CWU zwykłym bojlerem za śmieszne pieniądze.

Mogę wrzucić z apki za ostatnie kilka miesięcy. Podlicznik od CWU zamontowany chyba 17 marca tego roku.

 

40min grzania podłogi i się ciepło zrobiło? Podłoga po tych 40 min miała tyle mocy by oddawać ciepło? Dobre.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40min grzania podłogi i się ciepło zrobiło? Podłoga po tych 40 min miała tyle mocy by oddawać ciepło? Dobre.

 

haha dokładnie :D

 

Zapomniałem dodać, że podnosiłem temperaturę z 15 stopni :p

 

Czy potraficie przeczytać ze zrozumieniem, że dla komfortu cieplnego, bo miałem odczucie chłodu?

 

U sąsiada 24,6 stopnia w domu, a nie tyknął jeszcze ogrzewania.

Ja załadowałem pewnie każdego dnia z 4kWh minimum.

A to dużo.

Jak macie durszlaki (a mój dom wcale nie jest jakiś ciepły mocno), to nie mierzcie innych swoją miarą.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyllo ten czuknik wbudowany. Widze opcje zmniejszenia predkosci pompy obiegowej do 70%. Wydaje mi sie, ze ona chodzi caly czas ale nie mam jak tego zaobserwowac na razie w dluzszym terminie.

 

No to będziesz musiał sporo czasu poświęcić na ustawienie PC, skoro ani regulatorów ani instalatora. Ja niestety nie pomogę, bo u mnie to tylko ustawienie odpowiedniej temperatury na sterowniku a od reszty ustawiania był instalator.

Obiegówka chyba chodzi cały czas w Twoim układzie...tak myślę, bo wygrzewanie podłogówki robiłem tylko na sterowniku w PC i wtedy lamka na pompce ciągle świeciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że podnosiłem temperaturę z 15 stopni :p

 

Czy potraficie przeczytać ze zrozumieniem, że dla komfortu cieplnego, bo miałem odczucie chłodu?

 

U sąsiada 24,6 stopnia w domu, a nie tyknął jeszcze ogrzewania.

Ja załadowałem pewnie każdego dnia z 4kWh minimum.

A to dużo.

Jak macie durszlaki (a mój dom wcale nie jest jakiś ciepły mocno), to nie mierzcie innych swoją miarą.

 

No ale w 40 min ..? To chyba tam 60 stopni puściłeś. U mnie przy 10cm wylewkach potreba 2 nocy po -6 godzin i temp zasilania 28-29 stopni aby coś było czuć.. :)

A na razie 25 stopni bez grzania. Myślę, że w połowie listopada PC sie puści na noc dla komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w 40 min ..? To chyba tam 60 stopni puściłeś. U mnie przy 10cm wylewkach potreba 2 nocy po -6 godzin i temp zasilania 28-29 stopni aby coś było czuć.. :)

A na razie 25 stopni bez grzania. Myślę, że w połowie listopada PC sie puści na noc dla komfortu.

 

Napisałem, że miałem 23,2 stopnia.

Jeśli ktoś twierdzi, że to nic, te marne 0,7kWh z pompy, to ma rację.

Ja mam anhydryt 5cm w wylewce.

Kiedy pompa ruszała, to woda miała przeszło 21 stopni.

 

Nie będę więcej chyba pisał, bo nie warto.

Za poprzedni sezon miałem około 2300kWh

Jeśli już teraz miałbym ładować po 40 kWh np za wrzesień w podłogówkę przy akiej pogodzie, to raczej bym się w tylu nie zmieścił, szczególnie że mam tanią pc.

Rok temu, faktycznie.

Zjadło więcej. I to znacznie.

Teraz, odpalałem tylko dla poprawienia komfortu.

Jeśli ktoś nie rozumie, że 30gr na dobę wystarcza, to nie ma po co tu tłumaczyć

W domach pasywnych w czasie mrozu, wystarczy zapalić świeczkę i robi się "komfortowo".

Tyle.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl pierwszy dzien w ktorym uruchomila sie pompa. Z 5kWh poszlo na bytowe ale reszta łyknęła pompa. Troche dlatego dziwi mnie jej zuzycie. U kaszpira 41 kWh za caly miesiac a tu 20 w dwa dni.

 

We wrześniu pompa grzała 2 dni a tak tylko CWU ...

 

Dopiero dziś ruszyła bo temp w domu spadała poniżej 22,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że podnosiłem temperaturę z 15 stopni :p

 

Czy potraficie przeczytać ze zrozumieniem, że dla komfortu cieplnego, bo miałem odczucie chłodu?

 

U sąsiada 24,6 stopnia w domu, a nie tyknął jeszcze ogrzewania.

Ja załadowałem pewnie każdego dnia z 4kWh minimum.

A to dużo.

Jak macie durszlaki (a mój dom wcale nie jest jakiś ciepły mocno), to nie mierzcie innych swoją miarą.

 

-Hm! U mnie temp w ( CO ) to 22*C a nie 15*C jak u ciebie.

-Pewnie nie potrafimy czytać że zrozumieniem lecz rozumiemy że dogrzewać musisz.

-To co ma sąsiad to mnie akurat nie bardzo interesuje. Za to ogromnie mnie interesuje co JA MAM U SIEBIE

- Ja jeszcze nie potrzebuję grzać nawet i 40min Bo mam ciepło, tak że jeszcze nie wiem ile PC zużyje MAM komfortowo do dziś

-czy mamy durszlaki? nie wiem .Ty to powiedziałeś więc pewnie wiesz. Za to ja wiem że dogrzewac nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że miałem 23,2 stopnia.

Jeśli ktoś twierdzi, że to nic, te marne 0,7kWh z pompy, to ma rację.

Ja mam anhydryt 5cm w wylewce.

Kiedy pompa ruszała, to woda miała przeszło 21 stopni.

 

Nie będę więcej chyba pisał, bo nie warto.

Za poprzedni sezon miałem około 2300kWh

Jeśli już teraz miałbym ładować po 40 kWh np za wrzesień w podłogówkę przy akiej pogodzie, to raczej bym się w tylu nie zmieścił, szczególnie że mam tanią pc.

Rok temu, faktycznie.

Zjadło więcej. I to znacznie.

Teraz, odpalałem tylko dla poprawienia komfortu.

Jeśli ktoś nie rozumie, że 30gr na dobę wystarcza, to nie ma po co tu tłumaczyć

W domach pasywnych w czasie mrozu, wystarczy zapalić świeczkę i robi się "komfortowo".

Tyle.

 

Pooooo 40kWh pchasz w tak maly domek w sezonie?

no tak masz piecyk elektryczny 6kW i PC 8kW to trzeba napitalać . Po co takie kolosy? na 125m2?

Twierdzisz że świeczką da sie ogrzać tak? To po co PC? i piec 6kW?

Świeczką ? po co świeczka wystarczy gotowanie na indukcji ,TV lub komputer.Ha ha

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja rozumiem, że macie bardzo dobrze ocieplone domy, ale skoro przy nocach z temperaturami rzędu 5-6 st. i w dzień 15-18 st. wy macie w domach w dalszym ciągu 24-25 st. bez grzania to jakoś trudno uwierzyć. No ale jeśli to prawda to szczerze gratuluję.

To ile macie latem jak jest na dworze gorąco - 60 stopni?

A z drugiej strony, ja lubię ciepełko, ale 25? To nawet dla mnie przesada.

Może trzeba by jeszcze klimę odpalić? Oczywiście w trybie chłodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja rozumiem, że macie bardzo dobrze ocieplone domy, ale skoro przy nocach z temperaturami rzędu 5-6 st. i w dzień 15-18 st. wy macie w domach w dalszym ciągu 24-25 st. bez grzania to jakoś trudno uwierzyć. No ale jeśli to prawda to szczerze gratuluję.

 

Masz auto? Zaparkuj na słonku i wsiądź za godzinę do niego. Napisz, ile masz na zewnątrz, a ile w aucie. I to przy oknach jednoszybowych i (prawie) zerowej termoizolacji.

A w domu dochodzą jeszcze zyski bytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto? Zaparkuj na słonku i wsiądź za godzinę do niego. Napisz, ile masz na zewnątrz, a ile w aucie. I to przy oknach jednoszybowych i (prawie) zerowej termoizolacji.

A w domu dochodzą jeszcze zyski bytowe.

Dzisiaj o 6 rano miałem w aucie pewnie coś koło 10 stopni. Może nawet mniej. Na zewnątrz było 5,5.

Bo mi się Qfa do garażu nie chciało wjechać wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...