Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fanek

 

a jak ty to czytasz ?

linijkę wyżej masz grudzień = 250 kWh

to niżej nie może być grudzień 1'550 kWh

 

Napisał cały 2021 r. - przy ogrzewaniu podłogowym i domu prawie pasywnym, jest to możliwe.

Ten wątek ogólnie dotyczy ogrzewania podłogowego.

Dla grzejników masz równoległy wątek - poboru prądu.

 

On ma grzejniki, do t-cap zjada dziennie 50kw przy mrozach. Pomylił się wpisując raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma grzejniki, do t-cap zjada dziennie 50kw przy mrozach. Pomylił się wpisując raczej

 

Na początku roku temu, kiedy sąsiad pytał mnie o PC, ile kosztuje, ile żre prądu itd. powiedziałem mu, żeby ten wątek poczytał, bo ja dopiero zaczynam przygodę z pompą. Po kilku dniach stwierdził, że jednak woli poobserwować jak to jest u mnie, bo mu nic forum nie mówi, skoro w domach z PCPW idzie mniej prądu, niż w niemal dwa razy mniejszych z gruntówką a ci, którzy mają większe zużycie, pokazują to przez np PVmonitor a ci z tym malutkim nie.

 

W sumie, to się sąsiadowi nie dziwię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma grzejniki, do t-cap zjada dziennie 50kw przy mrozach. Pomylił się wpisując raczej

 

Etam.

 

Z premedytacja napisał bzdury , bo podał że z zyskami z PV.

Taka "twórcza księgowość".

 

Bo to do zużywa pompa spisujemy z podlicznika pompy a to co wyprodukowały panele PV to juz zupełnie inna kwestia ..

 

Jedynie takie "wyniki" wprowadzają chaos a później ludzie zaczynają wątpić w wiarygodność wyników ..

 

Jak tak dalej będzie to szczerze mówiąc jak ktoś nie będzie miał PV monitora to już nikt mu nie uwierzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zużycie wygląda następująco:

Temperatura od 23 do 24

 

Październik:

Zużycie CWU 67

Zużycie CO 72

Total 139

 

100% zużycia w taryfie nocnej

 

Listopad:

Zużycie CWU 79

Zużycie CO 218

Total 297

 

99% zużycia w taryfie nocnej

 

Grudzień:

Zużycie CWU 84

Zużycie CO 498

Total 582

 

100% zużycia w taryfie nocnej

Edytowane przez Nodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Grudzień to jak do tej pory u mnie rekordowe zużycie (3 zima z pompą)

dane z podlicznika:

 

Grudzień - 598kWh (CO-445 kWh + CWU 153 kWh)

Cały rok 2021- 3353 kWh (CO-1832 kWh + CWU 1521 kWh)

 

 

Temperatura 22-22.5 st. CWU grzana do 48st. (188l)

pompa pracuje bez kagańca

 

kaszpir007 jak Ty to robisz, że masz tak małe zużycie na CWU?? masz taki mały rozbiór wody czy może dogrzewasz w inny sposób? Pytam ponieważ od ponad roku obserwuje Twoje wyniki na PVmonitor (jako referencyjne) i do Twojego zużycia na CO udaje mi się "zbliżyć" ale na CWU to jest mega przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kaszpir007 jak Ty to robisz, że masz tak małe zużycie na CWU?? masz taki mały rozbiór wody czy może dogrzewasz w inny sposób? Pytam ponieważ od ponad roku obserwuje Twoje wyniki na PVmonitor (jako referencyjne) i do Twojego zużycia na CO udaje mi się "zbliżyć" ale na CWU to jest mega przepaść.

 

Nie mam cyrkulacji wody i to może ta cała "tajemnica".

W domu wszędzie perlatory , głowice termostatyczne.

W domu 3 kobiety , mamy dwie łazienki i raczej wody mało nie idzie.

 

Po nowym roku sądzę że zużycie spadnie bo z 4 osób w domu zrobi sie tylko jedna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok 2021 skończył się zużyciem na CO o 30% wyższym niż 2020, a CWU o 15% wyższym.

Wszystkie dane w sygnaturze.

 

Od stycznia do kwietnia kwietnia włącznie oraz grudzień- te 5 miesięcy znacznie chłodniejsze niż w poprzednich latach. Poza tym na około 150m2 podniesiona temperatura z 22,5* do 23,5*.

 

Co do wzrostu w obszarze CWU- córki rosną i to już panny, więc zużycie CWU naturalnie wzrosło.

 

PC chodzi samopas zarówno na CO jak i na CWU. Zaczynam 5 sezon i mam nadzieję, że 2022 będzie odrobinę cieplejszy.

 

Instalacja PV zredukowała koszty ogrzewania, podgrzania CWU oraz prądu bytowego (wszystko na prąd) do 390pln rocznie (jedynie abonament i koszty stałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Dlaczego niektórzy podają zużycie na CO od 1 stycznia do 31 grudnia.

Sezon grzewczy nie jest w tych ramach czasowych.

Rozpoczynacie sezon grzewczy 1 stycznia?

Raczej od września, do początku listopada w lepiej ocieplonych domach.

Akurat grzanie domu, to jesienią początek.

Sezon jest w zasadzie podobny.

Dzielenie go od początku roku, jest przekłamaniem.

Wystarczy spojrzeć na grudzień.

Jest chłodniejszy, niż ostatnio

Za to obecny styczeń, cieplutko.

Wynik rozliczenia od 1 stycznia do 31 grudnia, jest przekłamaniem.

Tyłe.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Dlaczego niektórzy podają zużycie na CO od 1 stycznia do 31 grudnia.

Sezon grzewczy nie jest w tych ramach czasowych.

Rozpoczynacie sezon grzewczy 1 stycznia?

Raczej od września, do początku listopada w lepiej ocieplonych domach.

Akurat grzanie domu, to jesienią początek.

Sezon jest w zasadzie podobny.

Dzielenie go od początku roku, jest przekłamaniem.

Wystarczy spojrzeć na grudzień.

Jest chłodniejszy, niż ostatnio

Za to obecny styczeń, cieplutko.

Wynik rozliczenia od 1 stycznia do 31 grudnia, jest przekłamaniem.

Tyłe.

 

Jakie zioło palisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Dlaczego niektórzy podają zużycie na CO od 1 stycznia do 31 grudnia.

Sezon grzewczy nie jest w tych ramach czasowych..

 

A potrafisz czytać ze zrozumieniem ?

 

Dane dotyczyły zużycia energii przez pompę ciepła w całym 2021 na cele grzewcze jak i na ogrzanie ciepłej wody.

Były to koszty łączne jakie poniosłem w 2021 na grzanie i ciepłą wodę.

 

Co do "przekłamywania" to raczej większość podaje zużycie ŁĄCZNE , czyli CO+CWU a Ty podajesz samo CO.

Więc kto przekłamuje wyniki ???

Tak naprawdę powinieneś mieć podlicznik do bojlera i podawać łączne wyniki , wtedy było by to rzetelne zużycie ..

 

Bo Twoje "wyniki" przypominają trochę te "wyniki" co publikują co mają kable grzewcze , bojler i pompę PP (klima)

Wyniki podają tylko z klimy a to co zużyją kable grzewcze i bojler to już "mało istotne" i nie wyszczególnione w zużyciu.

A w większości jest tak że często kable i bojler zużyją więcej energii niż poszło na samo ogrzewanie klimą , ale gdyby to wszystko się podliczyło to wtedy nie było by się czym chwalić ..

 

Inna rzecz że bardzo często ludzie montują kable aby mieć ciepłą podłogę a później tych kabli nie uzywaja bo za drogo i grzeją tylko klimą ;)

Ale to już inna kwestia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaudiuszu to od kiedy ten sezon ma się zaczynać? Czasy PRL-u już odeszły w niepamięć. Teraz ludziska są wygodni i czasem jak im się zrobi zimno to na kilka godzin sobie włączą ogrzewanie nawet w lipcu czy sierpniu. Nie widzę więc powodu dla którego należy podawać zużycie w jakimś wyimaginowanym okresie grzewczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...