Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

Generalnie na CWU idzie od 1,5 do 2,5 kWh dziennie, tyle trzeba założyć. Cyrkulacja jest, ale nie używam na razie.

Niestety ale gruntówka zawsze wygra z powietrzną , zwłaszcza w sezonie typowo grzewczym. Ja jeszcze grzeje w tanich taryfach więc nie jest to do końca ekonomiczne względem grzania ciągłego. Przy takiej pracy pompa o wiele szybciej się szroni a LG robi defrost zawsze z grzałką więc to też wpływa na zużycie. Co defrost grzałka 3 kW się odpala ale defrost przez to trwa 2-3minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ehh...zużycie za wczorajszy dzień 62 kW, grzeje ty bufor do 40* i nie może dobić żeby wyłączyć się. Jak zaczyna grzać wodę po wyłączeniu się defrost-a to temperatura na wylocie ładnie rośnie a później zatrzymuje się i tym samym przepływ wody spada...jak jest większy przepływ to jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszym dniu jestem pełen obaw o zimę. Był paskudny dzień , minus trzy , duże opady śniegu cały dzień i wiatr . Defrost miałem szybki niecałe dwie minuty ale często co ok godziny do półtorej. Na wyjściu PC ustawione 40 i przez cały dzień nie dobiła , dochodziła do ok 37 i mieliła , za chwilę znowu defrost i tak w koło. W domu 19 do 20 stopni. zaczynam się zastanawiać czy nie mieli racji ci co przestrzegali a inni co mają to chwalą bo nie przyznają że lipa . Mam tylko nadzieję że to efekt pogody .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh...zużycie za wczorajszy dzień 62 kW, grzeje ty bufor do 40* i nie może dobić żeby wyłączyć się. Jak zaczyna grzać wodę po wyłączeniu się defrost-a to temperatura na wylocie ładnie rośnie a później zatrzymuje się i tym samym przepływ wody spada...jak jest większy przepływ to jest ok.

 

Mi zeżarło 50kw +3kw na defrost. W LG defrosty robi się grzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszym dniu jestem pełen obaw o zimę. Był paskudny dzień , minus trzy , duże opady śniegu cały dzień i wiatr . Defrost miałem szybki niecałe dwie minuty ale często co ok godziny do półtorej. Na wyjściu PC ustawione 40 i przez cały dzień nie dobiła , dochodziła do ok 37 i mieliła , za chwilę znowu defrost i tak w koło. W domu 19 do 20 stopni. zaczynam się zastanawiać czy nie mieli racji ci co przestrzegali a inni co mają to chwalą bo nie przyznają że lipa . Mam tylko nadzieję że to efekt pogody .

 

Mam to samo....nie mogła dobić... pracowała 2235 minut i dziś zmniejszyłem przepływ na podłogówce to łaskawie dobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh...zużycie za wczorajszy dzień 62 kW, grzeje ty bufor do 40* i nie może dobić żeby wyłączyć się. Jak zaczyna grzać wodę po wyłączeniu się defrost-a to temperatura na wylocie ładnie rośnie a później zatrzymuje się i tym samym przepływ wody spada...jak jest większy przepływ to jest ok.

 

Jakie miałeś temperatury na zewnątrz

A jakie na zasilaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obniżyć krzywą. Co prawda dom duży ale nowoczesny i energooszczędny więc zużycie trochę duże.

Czym wcześniej grzałeś i jakie było zużycie?

 

Dobrze się czujesz? Ty to nazywasz "trochę dużym zużyciem" ? To ja miałem do grzania 150m2 i poszło za wczoraj 30 kwh. Dom prawie 400m2 i chciałbyś żeby w takich warunkach ogrzewanie kosztowało 5zł za dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się czujesz? Ty to nazywasz "trochę dużym zużyciem" ? To ja miałem do grzania 150m2 i poszło za wczoraj 30 kwh. Dom prawie 400m2 i chciałbyś żeby w takich warunkach ogrzewanie kosztowało 5zł za dobę?

 

A mi poszło pomad 60 kW :(

PC od 12 października...1014 zużycie z podlicznika

Edytowane przez DanielRomian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak ty i zmniejszyłem prędkość na pompce obiegowej na pierwszy bieg i PC też zaczęła łaskawie dobijać ale to jest kużwa minus jeden a co póżniej . A za chwilę sprawdzę czy w ogóle dalsze grzejniki dostają ciepło gdy pompka tak wolno pompuje. A tu mam pewne dane zczytane ze sterownika i proszę o podsumowanie ale kol. bardziej obeznanych. Temp wym W-Wych 40 st / Temp wym W-Wlot 37 st / T2 F-Wlot 40 st / T2B F Pow 61 st / temp tłoczenia spręż 68 st. a na buforze jest 37 st. Zastanawia mnie różnica między temp gazu a wody aż 21 stopni i wygląda że między PC a buforem też tracę 3 st. Co sądzicie o tych danych.HEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...