Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

To by było zbyt piękne by było prawdziwe :) Chyba o tej porze roku duży wpływ ma "zastrzyk ciepła" od słońca wpadającego przez okna. Do tego pracują komputery, tv, itp... Wg moich szacunków to będzie bliżej 6Kw.

To prawda, bo przy takich stratach domu jest temperatura wew przy której w tych warunkach nie trzeba byłoby uruchamiać ogrzewania - po prostu do wyrównania strat wystarczyłoby ciepło bytowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja sie juz nauczylem ;)

 

U siebie musialem dorobic jakies statystyki, bo moj sterownik praktycznie nic nie rejestruje. Wersja najtansza ;-)

 

http://szkut.com/dom/PCI_STAT.JPG

 

http://szkut.com/dom/pci_wykresy.JPG

 

Masz podpięte jakieś czujniki pod PC? Sprawdzasz tylko stan włączony/wyłączony czy coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem możliwe - nie ma w stopce żadnych informacji na temat swojego domu....to skąd mam wiedzieć, aż tak dobrej pamięci nie mam :)

 

250m2 mieszkalnej, jeszcze eksperymentuję z temperaturami bo ostatnio tak pompa nagrzała że miałem za ciepło, myślę że jak dojdę do prawidłowych ustawień to pobór prądu będzie mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres jak u Ciebie

133kWh

Od początku miesiąca do teraz 135kWh. Przy moim "kosmicznym" zużyciu CWU to chyba świetny wynik. Tym bardziej, że nie mam reku i mam większość grzejników.

 

W domu ustawione 22 stopnie czyli utrzymuje pomiędzy 22-22,5. W nocy obniżane do 21 stopni (na razie w nocy PC wcale się nie włącza).

Edytowane przez chcialbympompe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajnie, dopoki nie policzy sie kosztow energii. U mnie to sumarycznie 42 PLN

A co mają do tego koszty energii? Mam jedną taryfę z wyboru bo jakoś na razie nie mogę się przekonać do oszczędności w 2 taryfach. Przy obecnych temperaturach bez problemu mógłbym grzać CWU nocą a CO rano + w taniej taryfie ciągu dnia. Zaoszczędzę tygodniowo na zgrzewkę piwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...