Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No niby nic. Jak to trafnie Pawlak w Samych Swoich zauwazyl: "Czy Ty strzeelasz, czy do Ciebie strzelaja - jeden huk" :)

 

Wiem, że lubisz pyskówki ale ja nie mam zamiaru się w nie wdawać. Zużyłem podobna ilość prądu co ty ale w tym pewnie przynajmniej 2x więcej CWU. To teraz jestem "be" bo nie używam 2 taryf... Zastanów się chłopie. Zacznij grzać tak jak ja - np. dzisiaj CO pracowało od 9:30 do 11:00 i zapłacisz za prąd dużo więcej niż ja. I czego to dowiedzie?

Po co to udowadnianie na siłę, że tylko ty masz rację? 135kWh to 135kWh a koszt będzie różny w różnych rejonach kraju, różnych taryfach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że lubisz pyskówki ale ja nie mam zamiaru się w nie wdawać. Zużyłem podobna ilość prądu co ty [...]

 

Ja staram sie rzeczowo rozmawiac. Na koncu lancuszka i tak znajduja sie nasze portfele, wiec tak latwiej ocenic obiektywnie skutecznosc danwego rozwiazania. Nie bierz tego tak do siebie "chlopie" bo wylysiejesz za mlodu ze zgryzoty. :-)

 

BTW: Nie wiem jakim cusdem zaplace wiecej, skoro kolo 10tej bylo u mnie na dworze 8*C a DZ mam 12*C. Cos pominalem? Jak to liczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mierzyłem...tzn nie żadnym miernikiem

 

Jak masz mechniczny licznik (taki z obracajacym sie koleczkiem), to wez stoper, stan przy liczniku i zmierz w jakim czasie koleczko obroci sie np 10x. Na liczniku masz "przelozenie" (typowo 120obr/kWh). Obliczysz bez problemu pobor energii w danym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW: Nie wiem jakim cusdem zaplace wiecej, skoro kolo 10tej bylo u mnie na dworze 8*C a DZ mam 12*C. Cos pominalem? Jak to liczysz?

Bo o godzinie 10-tej będziesz miał drogą taryfę - droższą niż moja całodobowa. Nie wiem jaką dokładnie masz więc możesz mieć akurat dzisiaj (weekend) cały dzień tańszą ale w tygodniu już tak nie będzie.

 

Na koncu lancuszka i tak znajduja sie nasze portfele, wiec tak latwiej ocenic obiektywnie skutecznosc danwego rozwiazania.

OK. W takim razie poza konkurencją jest ogrzewanie zwykłą farelką za pomocą prądu kradzionego ze słupa. Dowiodłeś tego ponad wszelką wątpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W takim razie poza konkurencją jest ogrzewanie zwykłą farelką za pomocą prądu kradzionego ze słupa. Dowiodłeś tego ponad wszelką wątpliwość.

 

Masz niezdrowa maniere "pozowania na idiote". Nikomu innemu poza soba tym krzywdy nie robisz, ale traci sie ochote na jakakolwiek polemike w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że sterowanie pogodowe w okresie przejściowym jest nie do końca dobrym rozwiązaniem, w nocy przymrozek to pompa ładuje w podłogę 25stopni a w dzień na zew. 15stopni i jest za gorąco w domu.

Zmniejszyłem temperatury na krzywej o jeden stopień i pompa nie włącza się do grzania CO. Nie ma wyjścia z ustawieniami muszęzaczekać jeszcze aż temp. zew będzie niska i ustabilizowana bez takich skoków jak teraz występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Ecopower jest taki parametr Tzsr do ustawienia (średnia temperatura zewnętrzna liczona za ostatnie 90min), która dokonuje przełączenia pracy PC z trybu Lato (grzanie tylko CWU) na Zima (CO+CWU). Domyślnie miałem Tzsr=15*C, ale przy ustawieniu Twew=21/22*C miałem właśnie podobne problemy w okresie przejściowym. Po kilku próbach wyszło, że Tzsr=10*C jest dla mnie OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy gdzie umieszczone są czujniki, u mnie akurat w kuchni jakieś 25cm od najbliższej rurki. Teraz w domu mam wg czujnika z PCi 23 stopnie a podłoga ma 22.5 stopnia, temp zew. 12.5 stopnia.

Mierzone ds18b20 , powietrze wew. 22 stopnie, podłoga w okolicy czujnika PCi 22.3 stopnia a na zewnątrz 10.6 stopnia.

Edytowane przez k***a*z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...