Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMPA CIEPŁA - zużycie prądu


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już teraz "spalasz" 3x mniej niż ja. Najwyższy rachunek za propan miałem 1350zł/mc więc przyjmując, że propan=prąd w 1 taryfie nawet z COP lekko poniżej 2 nie masz się czego obawiać. Oj gdybym ja nie słuchał wszystkich doradców co to podłogówkę odradzali :(

 

A tą podłogówkę odradzały firmy czy jakieś osoby niemontujące...? Grzejniki masz standardowe? Masz jakiś bufor pod CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pół biedy jak koleś prowadzi działalnośc podpisuje umowy , wystawia faktury

ale pełno tu takich cichaczy co chetnie pomogą he he

a potem wyślą smsem odpowiedż żeby klient go nie męczył bo przecież nie pojedzie 300 km żeby poprawiać jakąś pierdołę[ale na zarobek to gnał 300km[

w przyszłym tygodniu klient wam to opiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawionko informacji za ostatni tydzien:

 

---------- Okres: 2012-11-17 do 2012-11-23 23:59:59 --------------------

Czas pracy CO: 31,89 [h] (85,5%)

Czas pracy CWU: 5,42 [h] (Cykli: 19) (Średnio dziennie: 2,7)

Suma pracy PCi: 37,3 [h]

Startów: 29 (Średnio dziennie: 4,1)

Czas pracy śr CO: 4,56 [h/dobe]

Czas pracy śr CWU: 0,77 [h/dobe]

Czas pracy śr: 5,3 [h/dobe]

Szacowane zużycie: 133 [kWh] Średnio: 19,0 [kWh/dobe]

------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą podłogówkę odradzały firmy czy jakieś osoby niemontujące...? Grzejniki masz standardowe? Masz jakiś bufor pod CO ?

Odradzali wszyscy "życzliwi", którzy pewnie podłogówki nie mają (bo się kurz unosi, bo to niezdrowo by podłoga była ciepła, itp.). Hydraulik też jakoś bardziej był za grzejnikami - pewnie łatwiejsza i szybsza robota. Grzejniki na szczęści przewymiarowane - obecnie by było ciepło w domu PC podaje poniżej 40 stopni. Bufora niet.

 

Średnie zużycie dobowe z ostatnich 7 dni - 21,9kWh

Średnie zużycie dobowe z ostatnich 5 tygodni - 18,5kWh

Edytowane przez chcialbympompe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze tanie pirometry (takie ponizej 1500 zl) maja dokladnosc co najwyzej +- 2*C. Taki pomiar moze w tym przypadku tylko zmylic. Bardziej nadaja sie powiedzmy do pomiaru temperatury metalu przed obrobka cieplna :-)

niestety nie zgodzę się z Tobą używamy pirometrów za 325zl i dokładność jest +/-1C* ewentualnie do pomiaru kontaktowego termometru z sondą "K" za 165zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbympompe - dziwię się że dałeś się przekonać na grzejniki - ja po lekturze forum byłem na 100% zdecydowany na podłogówke....i nic nie było mnie w stanie od tego odwieść, mimo że i hydraulicy i inni "eksperci" próbowali...

Dom budowałem 8 lat temu i nie byłem czytelnikiem forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pół biedy jak koleś prowadzi działalnośc podpisuje umowy , wystawia faktury

ale pełno tu takich cichaczy co chetnie pomogą he he

a potem wyślą smsem odpowiedż żeby klient go nie męczył bo przecież nie pojedzie 300 km żeby poprawiać jakąś pierdołę[ale na zarobek to gnał 300km[

w przyszłym tygodniu klient wam to opiszę

 

Chcesz powiedzieć że na forum są osoby które robią pompy ciepła na "czarno" i ktoś to kupuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze niby co. Nie bedzie zadnego flejma, hejtowania i wogole tak milusio? Taki Pan Instaltechnic czy inny miki z brazny siedzi na weekend w fotelu popijajac krew swojej ofiary, a my nic? Spokoj grabarza?

Ide popatrzec co tam u "ekogroszkowcow" pisza. ;)

 

Jaką krew ???

Czy ktoś tak mówi o Tobie i twojej pracy???

Nie wiem czy pracowanie po 13 godzin dziennie 6 dni w tygodniu nie zasługuje na jakieś godne zarobki???

Jeżeli tak ci żal "d..." ściska to z Twoją wiedzą którą tak brylujesz na forum otwórz swoją firmę i zacznij spijać tą "krew"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbympompe - dziwię się że dałeś się przekonać na grzejniki - ja po lekturze forum byłem na 100% zdecydowany na podłogówke....i nic nie było mnie w stanie od tego odwieść, mimo że i hydraulicy i inni "eksperci" próbowali...

niestety póki co jeszcze większa ilość inwestorów upiera się na podłogówkę tylko w holu, kuchni, łazienkach ewentualnie w salonie, a reszta domu kaloryfery... pomimo tego, że jednak coraz więcej jest już domów robionych na podłogówce w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbympompe - dziwię się że dałeś się przekonać na grzejniki - ja po lekturze forum byłem na 100% zdecydowany na podłogówke....i nic nie było mnie w stanie od tego odwieść, mimo że i hydraulicy i inni "eksperci" próbowali...

 

U mnie było identycznie. Wentylacja mechaniczna, podłogówka, stacja uzdatniania wody, PC. W takiej kolejności jestem z tych systemów zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką krew ???

Czy ktoś tak mówi o Tobie i twojej pracy???

Nie wiem czy pracowanie po 13 godzin dziennie 6 dni w tygodniu nie zasługuje na jakieś godne zarobki???

Jeżeli tak ci żal "d..." ściska to z Twoją wiedzą którą tak brylujesz na forum otwórz swoją firmę i zacznij spijać tą "krew"

 

ten typ tak ma :) mam takiego wója który jak komuś nie do***ie to żyć nie może... według Pixiego jedyna uczciwa praca to pisanie kodów cała reszta to ku**a i złodziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...