Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Oj co do cudownych solarów to historia stara jak bajka o czerwonym kapturku :)

Chociaż miałem kilka razy w życiu przyjemność montować to cudo i nawet nawet to się kręciło fakt że były to duże tematy i z domkami nie mam zbytnio doświadczenia :(

Mam tylko jednego klienta który ma dwa domy na jednym solary chyba junkersa trzy płytki a w drugim zamontowałem mu pompę ciepła do cwu jakiegoś no name z chin i facet po dwóch latach powiedział szczere słowa od klienta do instalatora : " ... solary to jedne wielkie g..... a pompka to super sprawa :) "

A pompa jest opomiarowana - licznik na wodę, licznik na prąd :)

Ostatnio chciał nawet sprzedać solary i kupić pompkę do drugiego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Oj co do cudownych solarów to historia stara jak bajka o czerwonym kapturku :)

Chociaż miałem kilka razy w życiu przyjemność montować to cudo i nawet nawet to się kręciło fakt że były to duże tematy i z domkami nie mam zbytnio doświadczenia :(

Mam tylko jednego klienta który ma dwa domy na jednym solary chyba junkersa trzy płytki a w drugim zamontowałem mu pompę ciepła do cwu jakiegoś no name z chin i facet po dwóch latach powiedział szczere słowa od klienta do instalatora : " ... solary to jedne wielkie g..... a pompka to super sprawa :) "

A pompa jest opomiarowana - licznik na wodę, licznik na prąd :)

Ostatnio chciał nawet sprzedać solary i kupić pompkę do drugiego domu :)

No ,no chiński badziew a jakoś chula , prosze , prosze nie podejrzewałem kolegi o coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ale to jak dotąd chyba jedyna opinia nt panasonica... a z tego co wiem, trochę się już ich sprzedało. Dodatkowo, nie podane było, czy w ramach tych 5msc i podanej kwocie, ujęte zostało zużycie energii na pozostałe cele bytowe. W sumie to tak trochę dla mnie musztarda po obiedzie...zaliczka na trójfazowego t-capa 9kW wpłacona. Za jakiś rok będę mógł się pochwalić... albo wyżalić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak dotąd chyba jedyna opinia nt panasonica... a z tego co wiem, trochę się już ich sprzedało. Dodatkowo, nie podane było, czy w ramach tych 5msc i podanej kwocie, ujęte zostało zużycie energii na pozostałe cele bytowe. W sumie to tak trochę dla mnie musztarda po obiedzie...zaliczka na trójfazowego t-capa 9kW wpłacona. Za jakiś rok będę mógł się pochwalić... albo wyżalić ;)

 

Nie każdy po kupnie PC pojawia się na forum. Niektórzy zaglądają tutaj dopiero, gdy mają jakiś problem (niekoniecznie z winy samej PC).

 

Wyrażnie napisane jest, że mają podlicznik dwutaryfowy na PC. Grzałka (3kW) załączana przy -15*C, zasilana jest poza podlicznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za ile można kupić taką typ 9 jednofazową .Jaka porównałem parametry pracy przy -15 to jest Extensa 13 Atlantica

Koszt 22000 w/g cennika +Vat przy -15 daje 9 kW dla +35 cop 2 z groszami.

 

W necie widziałem za 18000 -19000 zł ale nie wiem z jakim VAtem

 

Ciekawe jakie są różnice w jakości i rzetelności podania copu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...