Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Gość Arturo72
Czy jest ktoś z Wielkopolski, kto mógłby się podzielić spostrzeżeniami na temat pomp Panasonic Aquarea ? Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości przed zakupem.

Że działa ?

Działa,grzeje a nawet chłodzi :)

Jesli chodzi Ci jak toto wygląda to idź do jakiegoś salonu i na własne oczy na żywo zobaczysz toto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała SDC 9KW 3f. Zanim będzie zamontowana muszę przeciągnąć przewody do kotłowni z drugiego końca budynku. Czy zdaniem użytkowników 3-fazówek lepiej ciągnąć dwa kable np 5x4 na każdy po 16A nadprądowe? Czy lepiej 1 kabel o większym przekroju np 5x6? Nie ukrywam, że dwa kable po 20 metrów wyjdzie drożej Edytowane przez Bobromil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała SDC 9KW 3f. Zanim będzie zamontowana muszę przeciągnąć przewody do kotłowni z drugiego końca budynku. Czy zdaniem użytkowników 3-fazówek lepiej ciągnąć dwa kable np 5x4 na każdy po 16A nadprądowe? Czy lepiej 1 kabel o większym przekroju np 5x6? Nie ukrywam, że dwa kable po 20 metrów wyjdzie drożej

 

W instrukcji stoi 2,5mm2 i zabezpieczenie 16A. Ale producent pewnie się nie zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji stoi 2,5mm2 i zabezpieczenie 16A. Ale producent pewnie się nie zna ;)

W tej samej instrukcji jest też napisane coś takiego:

This manual is intended for qualified installation engineers and

electricians. It is not intended for unqualified persons.

Electrical and plumbing installation work must be performed by

a qualified electrician or plumber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W tej samej instrukcji jest też napisane coś takiego:

Dokładnie tak :)

Wtedy późniejsze babole możemy egzekwować od partacza,który nie wiedział jaki kabel.

 

Koszt montażu na pewno obejmuje połączenie pompy pod zasilanie zatem nie wiem skąd ten dylemat.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przyjechała SDC 9KW 3f. Zanim będzie zamontowana muszę przeciągnąć przewody do kotłowni z drugiego końca budynku

Co to znaczy "muszę"

Kupiłeś pompę z montażem i ta pompa "MUSI" być zamontowana i podłączona i Ciebie g.... powinno obchodzić jak to będzie podłączone.

Ma być dobrze.

Wskazujesz jedynie paluszkami że tu masz rozdzielke na 3 fazy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła Panasonic 9kW 3 fazy, dom jak w podpisie. Całość podłogówka, 8 obiegów, sumaryczna długość ~800m. Pętle od 60-120m. I problem mały.

Obiegówkę w pompie musiałem trzymać na ostatnim, siódmym biegu, bo inaczej wywalało mi błąd H62, czyli błąd przepływu. Przepływy na rotametrach mogę ustawić od 1 do nawet 3l/min, więc niby ok. Wczoraj troszkę mieszałem w przepływach, żeby podregulować pętle i pompa zaczęła mi wyrzucać błąd H62 nawet na ostatnim biegu.

Pytania:

Jak poustawiać pętle, żeby wrócić chociaż do prawidłowego działania na najwyższym biegu pompy obiegowej? (odpowietrzałem wczoraj jeszcze układ, bo było słychać że powietrze jest, ale to nic nie pomogło)

Ta pompa w PC faktycznie nie da rady pchać tak długich pętli?

Docelowo pewnie będzie musiało skończyć się na sprzęgle?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...