Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

kol silesia

trochę z innej beczki : jakiego typu były uszkodzenia w F w płytach głównych ?

Pzdr

 

Problem dotyczy kontroli pompy obiegowej (sygnał zwrotny z nowej pompy obiegowej - nowość zastosowana w modelu F) sterownik wyświetla błąd pomimo że pompa obiegowa działa prawidłowo płyty wymieniłem we wszystkich zamontowanych pompach t-cap oraz kliku "zwykłych".

Edytowane przez mkm silesia
dodane słowo "obiegowa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol silesia .. kłótnia (moim zdaniem bezsensowna) wynikła wyłącznie z mojego postu w którym podałem cenę produktu (pcpw) który zakupiłem . Czemu nie możesz uwierzyć i zrozumieć że są firmy które te urządzenia sprzedają (działają jako pośrednik klient-panasonic) bez montażu na wacie 23% ? wiesz dobrze ze gwarancja liczy się od dnia montażu przez zalecanego na stronie panasa montażysty z danego regionu . Samo urządzenie mogę kupić wszędzie gdzie tylko mi cena odpowiada nawet nie musi być to w Polsce . i mogę zamontować je nawet z dwa lata i od tej daty będe mieć liczoną gwarancje . skoro twierdzisz ze sama pc to półprodukt hmmm już wiem .. to rozchodzi ci się o montaż o cene montażu może czemu liczycie tak własnie drogo ,, próżnia , filtr wody , troche miedzi , szybkie przeszklenie nabywcy ,, estetyka wykonania .. faktycznie musi to troche kosztować . więc dodajmy ile liczysz za taki montaż , wiadomo koszty materiałów po stronie inwestora ,, na moim przykładzie , 1 szt pcpw 9kw 1 faza , bez bufora , rozdzielacz 1,5 metra od modułu wewnętrznego , woda podprowadzona , fundamencik zrobiony pod moduł zewnętrzny , otwór w ścianie fi 70mm zrobiony w odpowiednim miejscu , odległość modułu wew/zew 1,5 metra , dojazd 150 km , proszę podaj cene którą muszę położyć na stół. I proszę nie nazywaj mnie naciągaczem , to nie ja handluje tutaj tylko Ty.Klient jak najbardziej

 

Pisałem już wcześniej że nie sprzedaje samych pomp nie montuje także pomp "gdzieś tam" zakupionych nie naprawiam a zwłaszcza na gwarancji pomp zakupionych u innych dystrybutorów - jestem zdania że każdy odpowiada za swoje jak potrafisz sprzedać lub/i zamontować to niestety twoja odpowiedzialność nie kończy się na wystawieniu faktury i zgarnięciu rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej że nie sprzedaje samych pomp nie montuje także pomp "gdzieś tam" zakupionych nie naprawiam a zwłaszcza na gwarancji pomp zakupionych u innych dystrybutorów - jestem zdania że każdy odpowiada za swoje jak potrafisz sprzedać lub/i zamontować to niestety twoja odpowiedzialność nie kończy się na wystawieniu faktury i zgarnięciu rabatu.

Tu cię popieram w 100%. Ktoś sprzeda pompę, przygarnie parę złotych i zapomina o sprawie. A później nabywca szuka frajera, który to zamontuje, uruchomi i da gwarancję. No i oczywiście chciałby za to zapłacić tyle ile bierze ten instalator za montaż "swojej" pompy.

 

Działem w innej branży (też budowlana) i zawsze odmawiam montowania nie kupionych u nas wyrobów bo nie szukam kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Panowie doszliśmy wreszcie razem do porozumienia (chyba przypadkiem) ,, czym się różni montaż produktu jakim jest pcpw nowa ,zapakowana kupiona u innego dystrybutora a kupiona u dystrybutora montażysty , a no tym , że na samym montażu to "wilk nadal głodny a owieczka cała i jeszcze bezpieczna " i po co było kręcić na około?. co innego poprawiać instalacje już spartoloną to się zgadzam z wami ..

 

PS chcilbympompe - mówisz branża budowlana , to nie montujesz okien, drzwi, rynien, płytek których sam nie wyprodukujesz?? farbmi też nie malujesz nie swoimi.. jaaaa do jakiego kraju ja wróciłem masakra.

 

a odnośnie tylko instlacji pc - sprawdziłem na stronie panasa i mam 5 w okolicy pozwoliłem sobie zdzwonić do każdego i nie m problemu z montażem nie swojej pompy , nawet spytałem o cene , odpowiedź była zawsze taka sama najpierw muszą przyjechać i ocenić na miejscu ale nie więcej jak 3 i nie mniej jak 1,5 tyś . więc nie ma problemu

Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia "zwykłego zjadacza chleba" jak przyjdzie do ciebie ktoś wykonać usługę i skasuje 1000zł + części to wydaje ci się, że zarobił 1000zł. Szybko to mnożysz przez 20-kilka dni roboczych i już go nienawidzisz bo to taki zdzierca/kapitalista.

Każdemu polecam założyć własną firmę i zderzyć się z bolesną rzeczywistością. Po pierwsze ten 1000zł to netto mniej o VAT. Trzeba zapłacić za wynajem lokalu (lub finansowanie jego zakupu), zapłacić za prąd, wodę, telefony, itp. Bez samochodu pracować się nie da więc dochodzą np. koszty leasingu. Oczywiście narzędzia nie spadają z nieba a nago do klienta też się nie pojedzie więc odzież roboczą trzeba kupić. No a skoro ktoś pracuje w terenie to ktoś inny siedzi w biurze i odbiera telefony, odpisuje na maile i bierze za to pensję. Na koniec trzeba opłacić ZUS za siebie i pracownika a od reszty kasy, która została (jeżeli została) opłacić podatek dochodowy. I gdyby codziennie mieć "fuchę" za 1000zł to pewnie nawet by się to dopinało. Ale to tylko pracownik ma zagwarantowaną wypłatę co miesiąc.

Do tego dochodzą koszty reklamacji, "wtop", niezapłaconej przez wszelkiej maści naciągaczy kasy i mamy bardziej realny obraz prowadzenia firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Cię rozumiem w 100% ,, ale ceny montażu podali mi sami przez telefon no moze nie dokładnie ale widełki min/max , ja nie rozumiem (to znaczy rozumiem) czemu kolega silesia usilnie mnie neguje że kupno gdzie indziej jest bee a kupno w zestawie z montażem jest super .. dla montażysty kasy więcej a dla klienta?? mniej zachodu ? mniej wykonanych telefonów?? na pewno zaoszczedzonych troche pieniędzy bo nam konsumentom też z nieba nie leci . Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem ogólnikowo aby każdy kto to czyta pogrzebał w necie za firmami sprzedającymi pc , podzwonił i popytał o oferty , promocje ,, śmiem twierdzić że sporo osób zrobiłoby tak samo czyli zakup gdzieś w Polsce, i montaż u lokalnego instalatora z ramienia Panasa. To nie grzech i nie zbrodnia .. To po prostu oszczędność . aha pustaki na budowę też kupiłem gdzieś w Polsce , 1 zł taniej na sztuce i murarz nie odmówił murowania choć polecał lokalny skład.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica w pompie nowej , zapakowanej od tego samego producenta kupionej w firmie X powiedzmy z Gdańska a tej samej pompie kupionej z firmy Y powiedzmy z Zakopanego ???

 

nie ma różnicy żadna nie nadaje się do użytku po rozpakowaniu a końcowy etap produkcji to montaż rzemieślniczy u klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica
Dla ciebie żadna. Ale jaką ma pewność instalator, że ta pompa jest sprawna? A może to zwrot od klienta? A może podmieniono niektóre części bo u poprzedniego klienta nie działały?

Powiedz proszę do kogo zwrócisz się przypadku problemów z pracą PC? Do tego kto ją sprzedał czy kto zamontował? No chyba, że zamontuje niejaki MichałP., który później przepadnie i ma w d...e wszystko i wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kolego silesia i właśnie w tym momencie na stronie Panasonic.com mamy podane na tacy ,, dla każdego regionu inaczej liste promowanych instalatorów z uprawnieniami Panasonica , którzy mogą choć nie muszą udzielić nam usługi montażu . Więc po co ta nagonka na mnie . Czytam to forum już od dawna , zresztą nie tylko to i co jakiś czas ludzie "klienci" piszą o wycenach jakie dostali na pc ,, chcę tylko przypomnieć i może pokazać (choć ameryki nie odkryłem) że można taniej , sporo taniej . Ja wiem ze chyb przerysowałem "koło wzajemnej adoracji" tego forum ale prawo takie miałem , ja też chce czystego powietrza , opuście ceny a wyjdzie nam wszystkim na zdrowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbympompe - instalator albo godzi się z umową swoją podpisaną z panasem albo nie wchodzi w skład protegowanych instalatorów i nie znajdzie się na liście , pozatym pewności nigdy nie ma jak sam mówisz buble zdarzają się wszędzie , nigdy nie wiadomo co przyjdzie z cargo z Warszawy

 

 

cukiernicza więc nie tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbympompe - instalator albo godzi się z umową swoją podpisaną z panasem albo nie wchodzi w skład protegowanych instalatorów i nie znajdzie się na liście , pozatym pewności nigdy nie ma jak sam mówisz buble zdarzają się wszędzie , nigdy nie wiadomo co przyjdzie z cargo z Warszawy

 

 

cukiernicza więc nie tu

Zaczynam mieć wrażenie, że to ty jesteś tym sprzedawcą pomp za 18tys. a nie żadnym klientem. Twoja wiedza na temat warunków współpracy z importerem jest zadziwiająca jak na "zwykłego konsumenta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zwróciłem ci tylko uwagę cytuję:

"Zadziwiające chwalisz się przestępstwem skarbowym na publicznym forum.

Dzięki takim ja ty płacimy między innymi 23% vat zamiast 22 i 8% zamiast 7% na budowlankę.

Może następnym razem rąbnij tą kese z banku a nie z publicznych pieniędzy i też się pochwal."

 

A odnosiło się to do tego twojego wpisu:

Oni sami cię znajdą tu na forum ale nic pochopnie czekaj spokojnie , dom to z216+ eko, styro 20cm podłoga , 25 ściany grafit , 35 dach,, cenowo rozbieżność między firmami była 10.000 aż w końcu wpadła na23% na firme więc jeszcze vat w koszta wezme i pompa ze sterownikiem wyszła za 15 koła.

 

Ewidentnie "chwalisz się" przestępstwem skarbowym pompa kupiona na firmę odliczone podatki a użytkowana w prywatnym domu to jest twój sposób na tanią pompę - przekręt.

Przez takie i inne przekręty tak wygląda Polska gospodarka i polityka zresztą też, ja się z tym nie godzę chcę żyć i pracować w normalnym państwie i będę tępił takie postawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbympompe - instalator albo godzi się z umową swoją podpisaną z panasem albo nie wchodzi w skład protegowanych instalatorów i nie znajdzie się na liście , pozatym pewności nigdy nie ma jak sam mówisz buble zdarzają się wszędzie , nigdy nie wiadomo co przyjdzie z cargo z Warszawy

 

 

cukiernicza więc nie tu

 

Tylko to nie oznacza że muszę naprawiać i montować a w konsekwencji brać odpowiedzialność za pompy kupione "gdzieś indziej" tak to działa również w sklepach nie zauważyłeś że już nie ma "fabrycznych" serwisów gwarancyjnych producenci uznali że bardziej im się opłaca przerzucić te koszty na sprzedawców a w przypadku pc instalatorów bo to oni mają kapitalny wpływ na efekt końcowy - nawet NAJLEPSZA pompa po spartolonym montażu czy podłączona do spartaczonej instalacji będzie enegożernym szybko zużytym złomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkm silesia - jednak chyba przeoczyłeś posta w którym napisałem co będe ogrzewał , ba nawet napisałem lokalizację tej budowy , zresztą akurat ja odlicze to co mogę ale twoje ceny do tej którą ja uzyskałem w znanej firmie w Polsce to kosmiczny kosmos , więc teraz się tłumacz klientom których oskubałeś ile się dało , ciekawe czy sprzedając pompy w grudniu informowałeś o promocji Panasonica .. Tłumacz się ludziom . kolejne moje posty do Ciebie będę zaczynał od słów "dam się oskubać" to może będziesz czytał wyraźniej.

 

chcialbympompe - zaskakująco bronisz lobby z tego forum ,, tri już masz więc mnie to dziwi chyba że to tylko kolejna zagrywka w gronie 75% firm sprzedająco/instalatorskich z tego forum .. a czy ja sprzedaję te pompy - nie nie sprzedaje ale to potwierdzić mogą użytkownicy forum u których byłem osobiście zobaczyć instalacje już działające bo sam kiedyś nie wierzyłem ze pcpw grzeje całe domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to nie oznacza że muszę naprawiać i montować a w konsekwencji brać odpowiedzialność za pompy kupione "gdzieś indziej" tak to działa również w sklepach nie zauważyłeś że już nie ma "fabrycznych" serwisów gwarancyjnych producenci uznali że bardziej im się opłaca przerzucić te koszty na sprzedawców a w przypadku pc instalatorów bo to oni mają kapitalny wpływ na efekt końcowy - nawet NAJLEPSZA pompa po spartolonym montażu czy podłączona do spartaczonej instalacji będzie enegożernym szybko zużytym złomem.

 

A czy Twoja firma to jedyna instalatorska w caaaałej PL ? zerknij do Panasa na śląsku jest ich spooooro , w poniedziałek może podzwonie po niektórych i napisze tu na forum ile z sam montaż wezmą .. Ciekawe ile będzie tańszych ...a ile droszych

Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...