Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

chcialbympompe - zaskakująco bronisz lobby z tego forum

Bronię przed zeszmacaniem biznesu.

 

Skoro jak twierdzisz jesteś cukiernikiem to zapytam zaczepnie dlaczego sprzedajesz pączki po 2zł??? W markecie takie same są po 90gr! Dlaczego oszukujesz klientów i zamiast jeść małą łyżeczką to od razu chcesz zarabiać 150% na każdym pączku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkm silesia - jednak chyba przeoczyłeś posta w którym napisałem co będe ogrzewał , ba nawet napisałem lokalizację tej budowy , zresztą akurat ja odlicze to co mogę ale twoje ceny do tej którą ja uzyskałem w znanej firmie w Polsce to kosmiczny kosmos , więc teraz się tłumacz klientom których oskubałeś ile się dało , ciekawe czy sprzedając pompy w grudniu informowałeś o promocji Panasonica .. Tłumacz się ludziom . kolejne moje posty do Ciebie będę zaczynał od słów "dam się oskubać" to może będziesz czytał wyraźniej.

 

chcialbympompe - zaskakująco bronisz lobby z tego forum ,, tri już masz więc mnie to dziwi chyba że to tylko kolejna zagrywka w gronie 75% firm sprzedająco/instalatorskich z tego forum .. a czy ja sprzedaję te pompy - nie nie sprzedaje ale to potwierdzić mogą użytkownicy forum u których byłem osobiście zobaczyć instalacje już działające bo sam kiedyś nie wierzyłem ze pcpw grzeje całe domy.

 

Żadnej promocji nie było widocznie gość od którego kopiłeś pc ma zapas tego modelu a teraz czyści magazyn bo od marca wchodzi zupełnie nowy model z nowym sterownikiem oraz jest koniec roku więc chce nie odliczać stanu magazynowego od kosztów by w konsekwencji nie zapłacić wyższego podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) więc teraz się tłumacz klientom których oskubałeś ile się dało , ciekawe czy sprzedając pompy w grudniu informowałeś o promocji Panasonica .. Tłumacz się ludziom)

Czu ja coś przespałem z nowym rokiem?

Czy PIS-esmani już zdążyli wprowadzić w Polsce gospodarkę centralnie sterowaną i CENY URZĘDOWE na usługi???

 

Jeśli nie, to nadal kwestia ceny jest wyłącznie sprawą umowy między klientem a sprzedawcą. Jeśli tobie coś za drogie się wydaje to przecież nikt ciebie nie zmusi do zakupu u danego sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie żadna. Ale jaką ma pewność instalator, że ta pompa jest sprawna? A może to zwrot od klienta? A może podmieniono niektóre części bo u poprzedniego klienta nie działały?

Powiedz proszę do kogo zwrócisz się przypadku problemów z pracą PC? Do tego kto ją sprzedał czy kto zamontował? No chyba, że zamontuje niejaki MichałP., który później przepadnie i ma w d...e wszystko i wszystkich ;)

 

Mkm napisal, ze to instalator wypelnia obowiazki gwarancyjne. Ale rozumiem, ze kiedy ulotnil sie np. MP to Panasonic musi wskazac innego instalatora, ktory dokona napraw.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna bzdura! Karane to jest zastosowanie VATu 8% kiedy w rzeczywistości była tylko dostawa towaru bez usługi montażu (ile to takich ofert na znanym portalu aukcyjnym można zobaczyć...). Nikt nie może zabronić byś sprzedał towar a później wykonał usługę montażu.

Ja piszę o usłudze montaży pompy w budynku mieszkalnym .

Spróbuj wystawić fakturę z pc 23 % Vat i jej montaż 8 % i pochwal się w urzędzie .

Oczywiście można wykonać dwie usługi sprzedaż i montaż i to dobrze uzasadnić . Ale ustawodawca przewidział 8 % dla takie sytuacji . A inne wersje to omijanie prawa.

A omijanie prawa jest karane bo działa na szkodę klienta:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronię przed zeszmacaniem biznesu.

 

Skoro jak twierdzisz jesteś cukiernikiem to zapytam zaczepnie dlaczego sprzedajesz pączki po 2zł??? W markecie takie same są po 90gr! Dlaczego oszukujesz klientów i zamiast jeść małą łyżeczką to od razu chcesz zarabiać 150% na każdym pączku?

 

Bo on jest uczciwym cukiernikiem płaci podatki w pl a nie jak markety "ukrywa zysk" za granicą, nie jest zwolniony z podatku jak markety, nie zatrudnia ludzi na śmieciówkach jak markety, itd ale raczej po tym co tu pisał nie uwierzę już tu opisywałem cukiernika z Chorzo.. jako jedyny dostaje dotacje z tamtejszego U.P. na bezrobotnych których na okrętkę zatrudnia i zwalnia jak myślicie dlaczego pani dyrektor tak przychylnie go traktuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj mojego i porównaj z marketowym , a przecież firma instaltorska nie jest producentem pompy tylko pośrednikiem z narzuconą marżą .. instalacja inna rzecz ,, więc czemu te narzuty są rzędu 30 % i więcej nie kiwając palcem a tym bardziej jak sie samemu kupuje w pansie na promocji 50 % .. a tu na forum co niektórych prawie błogosławią bo dobra firma , ok montaż dobrze , estetycznie wykonany kosztuje , ale oskubanie przy tym na cenie pompy ?? i nazywa sie jeden z drugi zaufany doradca, elit forum ... przestań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o usłudze montaży pompy w budynku mieszkalnym .

Spróbuj wystawić fakturę z pc 23 % Vat i jej montaż 8 % i pochwal się w urzędzie .

Oczywiście można wykonać dwie usługi sprzedaż i montaż i to dobrze uzasadnić . Ale ustawodawca przewidział 8 % dla takie sytuacji . A inne wersje to omijanie prawa.

A omijanie prawa jest karane bo działa na szkodę klienta:yes:

Jeżeli masz wątpliwość, że jest to w 100% zgodne z prawem to wystąp o interpretację do swojego US. Nie spotkałem się nigdy z sytuacją by US ukarał kogoś za zapłacenie wyższego podatku niż można było zapłacić.

I nie mieszaj sprzedaży towaru ze świadczeniem usługi. Możesz nawet na jednej fakturze ująć sprzedaż PC jako towaru ze stawką 23% i jej montaż ze stawką 8% i nikomu nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie widzę ze wsadziłem kij w mrowisko .. ale dobrze będzie więcej czystych kotłowni bo będzie mniej oskubanych ludków w Polsce a jak cena niższa to i posiadaczy będzie więcej.. piszcie dalej ludzie czytający wnioski swoje wyciągną Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory stosowanie w budownictwie mieszkaniowym stawki vat obniżonej 8% (kiedyś 7%) było prawem podatnika a nie obowiązkiem....

 

obowiązkiem

 

Podstawa prawna np.

 

"Obniżoną 8% stawkę VAT stosuje się na podstawie:

art. 41 ust. 2 ustawy o VAT – do towarów i usług wymienionych w załączniku nr 3 do ustawy– Wykaz towarów i usług ....."

 

STOSUJE SIĘ - a nie można stosować

Edytowane przez fachman19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj mojego i porównaj z marketowym , a przecież firma instaltorska nie jest producentem pompy tylko pośrednikiem z narzuconą marżą .. instalacja inna rzecz ,, więc czemu te narzuty są rzędu 30 % i więcej nie kiwając palcem a tym bardziej jak sie samemu kupuje w pansie na promocji 50 % .. a tu na forum co niektórych prawie błogosławią bo dobra firma , ok montaż dobrze , estetycznie wykonany kosztuje , ale oskubanie przy tym na cenie pompy ?? i nazywa sie jeden z drugi zaufany doradca, elit forum ... przestań...

 

ty też nie jesteś producentem składników do pączka i market też nie jest - "łapiesz"

młynarz nie jest producentem materiału na mąkę a cukrownia materiału na cukier itd.

a jednak ty chcesz za pączka 2zł a market 0,9zł składniki prawie takie same

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie przestal interesowac dosc dawno. Nie zagladalem na forum, nie znam dalszych losow p. MP.

 

Pytalem w kontekscie naprawy urzadzenia, a nie instalacji.

 

Ja poprawiłem nie za darmo trzeba było wymienić pc i od nowa zrobić spartolona kotłownie na innej budowie nie zdążył zacząć i klient wtopił "tylko" kilka tyś.

na jeszcze innej sąsiad mojego klienta podobnie jak toomm nazwał mnie naciągaczem wpłacił 100% na pompę u MP i potem mnie przepraszał i kupował następną pc bo tamtej nigdy nie zobaczył - dlatego mam alergie na takich typów psują opinię normalnie działającym firmom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty człowiek czaisz żę nie moim celem jest negowanie twojej osoby ani twojej firmy ? Ja po prostu ubolewam nad tym że sami płaczecie ze smog ze ekosyf a normalnemu polaczkowi ze średnią wypłatą nie pozwalacie zaopatrzyć się w nowinkę jaką jest pcpw wirtualnie śrubując cene takiego urządzenia w zamiarze większego zysku !!! chłopie handluj tym bardzo dobrze ale niech lobby tego form nie wymyśla kosmicznych cen .. sprzedaj nawet 100 sztuk w miesiącu ale obniż troszkę $$$ a sprzedaż może 200 szt . małą łyżką a ciągle , sam zarobisz a i będziemy mieli zdrowsze powietrze wszyscy razem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty człowiek czaisz żę nie moim celem jest negowanie twojej osoby ani twojej firmy ? Ja po prostu ubolewam nad tym że sami płaczecie ze smog ze ekosyf a normalnemu polaczkowi ze średnią wypłatą nie pozwalacie zaopatrzyć się w nowinkę jaką jest pcpw wirtualnie śrubując cene takiego urządzenia w zamiarze większego zysku !!! chłopie handluj tym bardzo dobrze ale niech lobby tego form nie wymyśla kosmicznych cen .. sprzedaj nawet 100 sztuk w miesiącu ale obniż troszkę $$$ a sprzedaż może 200 szt . małą łyżką a ciągle , sam zarobisz a i będziemy mieli zdrowsze powietrze wszyscy razem !

 

Już ci pisałem że nie sprzedaje pc tylko całe instalacje i nie ma mowy że wykonam 100 instalacji miesięcznie a nawet rocznie może przez 10lat się wyrobie to nie pączki.

A sprzedawczyki z alleg... niech sprzedają po 100 sztuk miesięcznie tylko kto to zamontuje i kto na to da gwarancje kto będzie jeździł po całej pl kto naprawiał na gwarancji za darmo - już tu taki był co myślał jak ty że będzie sprzedawał dużo w całej pl i będzie super ale nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego silesia - właśnie jak sam mówisz ten "typas" kupił pc i napisał na forum za ile , a że to forum to mapa twojego działania to popsułem ci troszkę szyki , jeśli poprawiasz instalacje po kimś to fajnie ale nie za darmo jak sam wspominasz ,, ale ten "Typas" nie chce poprawki ,, on nic nie chce on tylko napisał za ile kupił pompkę ,, boli cię to i to widać ,, teraz pewno ludzie kupujący u ciebie w grudniu pompy już szukają telefonów aby dzwonić czemu aż taka cena ,, jeśli się mylę to dobrze ale jeśli się nie mylę to chłopie masz problem , albo te ceny które wysyłali instalatorzy z tego forum są specjalnie śrubowane przez lobby węglowe.

 

 

Powtarzam Panu ja nie sprzedaje tego !!!

 

 

I nie kupiłem na alledrogo !!!

Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...