Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Kolego silesia - właśnie jak sam mówisz ten "typas" kupił pc i napisał na forum za ile , a że to forum to mapa twojego działania to popsułem ci troszkę szyki , jeśli poprawiasz instalacje po kimś to fajnie ale nie za darmo jak sam wspominasz ,, ale ten "Typas" nie chce poprawki ,, on nic nie chce on tylko napisał za ile kupił pompkę ,, boli cię to i to widać ,, teraz pewno ludzie kupujący u ciebie w grudniu pompy już szukają telefonów aby dzwonić czemu aż taka cena ,, jeśli się mylę to dobrze ale jeśli się nie mylę to chłopie masz problem , albo te ceny które wysyłali instalatorzy z tego forum są specjalnie śrubowane przez lobby węglowe.

 

 

Powtarzam Panu ja nie sprzedaje tego !!!

 

 

I nie kupiłem na alledrogo !!!

 

nikt nie szuka teflonów bo w grudniu zrobiłem jedną instalację i w styczniu też zrobię jedną podobnie w marcu itd. do lata bo latem są urlopy i nie zrobię przez dwa miesiące dwóch ale zus będę maił do zapłacenia normalnie i pracownikom za urlopy też wypłacę

dodam tylko - instalację nie samą pc

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego silesia - właśnie jak sam mówisz ten "typas" kupił pc i napisał na forum za ile , a że to forum to mapa twojego działania to popsułem ci troszkę szyki , jeśli poprawiasz instalacje po kimś to fajnie ale nie za darmo jak sam wspominasz ,, ale ten "Typas" nie chce poprawki ,, on nic nie chce on tylko napisał za ile kupił pompkę ,, boli cię to i to widać ,, teraz pewno ludzie kupujący u ciebie w grudniu pompy już szukają telefonów aby dzwonić czemu aż taka cena ,, jeśli się mylę to dobrze ale jeśli się nie mylę to chłopie masz problem , albo te ceny które wysyłali instalatorzy z tego forum są specjalnie śrubowane przez lobby węglowe.

 

 

Powtarzam Panu ja nie sprzedaje tego !!!

 

 

I nie kupiłem na alledrogo !!!

 

tak poza tym skonsultuj z kimś sprawę tego lobby bo moim zdaniem jeżeli ileś firm wycenia ci instalację podobnie to chyba tyle to kosztuje a ty być może trafiłeś na początek działalności nowej piramidki a'la MP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku to dobrze , zwracam honor tylko nie wiem czemu myślisz ze 18 koła brutto za samą pompę to cena wyssana z palca , ja taką cene zapłaciłem , pompa już u mnie dokumenty u mnie pieniądze u sprzedawcy co w tym takiego kosmicznego za co trzeba było kłótni 3 strony

 

kłótnie sam rozkręciłeś jak zwróciłem ci uwagę że odliczanie pompy przeznaczonej do domu to przestępstwo skarbowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poza tym skonsultuj z kimś sprawę tego lobby bo moim zdaniem jeżeli ileś firm wycenia ci instalację podobnie to chyba tyle to kosztuje a ty być może trafiłeś na początek działalności nowej piramidki a'la MP

 

właśnie ze nie podobnie ,

-25500

-22000

-20500

-19400

-18800

ceny brutto , wszystko na telefon , transakcja trwała 3 dni , firma duża nawet jest wzmianka o niej tu na forum , a przecież i oni coś zarobili przecież nie są św mikołajem

 

a budynek to będzie cukiernia po adaptacji , projekt pasował do wytycznych z planu zagospodarowania terenu narzuconego przez misto czyli kąt dachu , elewacja , wysokość , w środku jest adoptowany pod cukienie otto

Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ze nie podobnie ,

-25500

-22000

-20500

-19400

-18800

ceny brutto , wszystko na telefon , transakcja trwała 3 dni , firma duża nawet jest wzmianka o niej tu na forum , a przecież i oni coś zarobili przecież nie są św mikołajem

 

może część jest z montażem i gwarancją a reszta nie ktoś inny mógł oszczędzać na materiałach jak nie raz to widuję albo ludzi na czarno zadrudniać - to tak jak z twoimi pączkami twoje są za 2 boś naciągacz a marketowe za 0,9 bo kręcą na podatkach i pracownikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 lata temu prosilem o wycene MP oraz Hydrauli vel Fachman19. Fachman mial do mnie 3x blizej, ale wprost napisal, ze za pieniadze, ktore chcial MP tego nie zrobi. Czy to oznacza, ze Fachman chcial mnie orznac i zarobic na mnie krocie? Jezeli instalator nie ceni swojej pracy to klient ma ja cenic? Jest wolny rynek. Kazdy ma prawo wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2 lata temu prosilem o wycene MP oraz Hydrauli vel Fachman19. Fachman mial do mnie 3x blizej, ale wprost napisal, ze za pieniadze, ktore chcial MP tego nie zrobi. Czy to oznacza, ze Fachman chcial mnie orznac i zarobic na mnie krocie? Jezeli instalator nie ceni swojej pracy to klient ma ja cenic? Jest wolny rynek. Kazdy ma prawo wyboru.

 

no i zobacz gdzie jest teraz MP a gdzie hydrauli - jednego szuka troszkę ludzi bardzo wkurwio.....(a może już siedzi) a drugi chodzi z podniesioną głową i normalnie działa a jego klienci "mogą na niego liczyć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie owszem sprzedaje ale gotowe działające instalacje (na które udzielam gwarancji oraz gwarancji kosztów eksploatacji) których elementem jest pompa ciepła ......

.......

 

Mozesz cos napisac wiecej na temat gwarancji kosztów eksploatacji. Nawet ja na swoje obliczenia i wykonane instalacje nie daję takiej gwarancji z powodu niemoznosci przewidzenia jaka będzie nadchodząca zima. Ograniczenia wynikającę z metodyki wykonywania ozc a nade wszystko brak mozliwosci przepowiadania przyszłosci nie pozwalają na udzielenie takiej gwarancji na poziomie obliczonego zapotrzebowania na ciepło. Jezeli dodamy odpowiednio duzy margines zapasu to moze i tak. Nie chciał takiej gwarancji na podstawie swoich przewidywan udzielic nawet TB gdy przyszło do notarialnego zapewnienia maksymalnych kosztów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz cos napisac wiecej na temat gwarancji kosztów eksploatacji. Nawet ja na swoje obliczenia i wykonane instalacje nie daję takiej gwarancji z powodu niemoznosci przewidzenia jaka będzie nadchodząca zima. Ograniczenia wynikającę z metodyki wykonywania ozc a nade wszystko brak mozliwosci przepowiadania przyszłosci nie pozwalają na udzielenie takiej gwarancji na poziomie obliczonego zapotrzebowania na ciepło. Jezeli dodamy odpowiednio duzy margines zapasu to moze i tak. Nie chciał takiej gwarancji na podstawie swoich przewidywan udzielic nawet TB gdy przyszło do notarialnego zapewnienia maksymalnych kosztów eksploatacji.

 

Oczywiście że zakładać trzeba błąd czy ze względu na zmienną średnią temp. czy błąd ozc ale to nie są wartości kilkudziesięciu procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zakładać trzeba błąd czy ze względu na zmienną średnią temp. czy błąd ozc ale to nie są wartości kilkudziesięciu procent.

 

A jakie to wartosci?, jaki jest ten bazowy koszt koszt eksploatacji, co sie dzieje gdy gwarantowany koszt eksploatacji zostanie przekroczony? Jak wyglada wtedy gwarancja i na czym ona polega? czy to jest zwrot nadwyzki poniesionych kosztów eksploatacji ponad wartosc gwarantowaną? i jak to w praktyce realizujesz. Pytam dlatego ze nie znam nikogo kto takiej gwarancji udziela i i ją wypełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu i doswiadczenia np. Chcialbympompe moglby napisac jak zostala wykonana jego instalacja i czy teraz zgodzilby sie na np. na uzycie zastosowanych materialow.

Rzetelnie i obiektywnie.

Z obecną moją wiedzą nie zgodził bym się na tak długą instalację freonową a przynajmniej nie z "białą" otuliną. Nie zgodził bym się na zasobnik Atlantic-a i przede wszystkim nie zapłacił za niedokończoną (nigdy) instalację.

No ale wtedy moja wiedza na temat PC była znikoma a M.P. miał piękną gadkę.

Całe szczęście całość jakoś działa i dzięki mojej nabytej drogą błędów i wypaczeń wiedzy została też przyzwoicie dostrojona. Gdyby nie to to zostałbym w czarnej d....

Dzisiaj żałuję, że nie zdecydowałem się na lokalną firmę, która chciała nawet zejść do tych samych kosztów ale chciałem być "lojalny" względem "fachowca", który mnie przekonał do PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to wartosci?, jaki jest ten bazowy koszt koszt eksploatacji, co sie dzieje gdy gwarantowany koszt eksploatacji zostanie przekroczony? Jak wyglada wtedy gwarancja i na czym ona polega? czy to jest zwrot nadwyzki poniesionych kosztów eksploatacji ponad wartosc gwarantowaną? i jak to w praktyce realizujesz. Pytam dlatego ze nie znam nikogo kto takiej gwarancji udziela i i ją wypełnia.

 

Nie mam różnic większych niż 10% jeżeli jest jednak inaczej to albo błąd ozc albo źle wykonany budynek (termowizja i szarpanka właściciela z wykonawcą) albo instalacja (nie zażyło się :cool:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam różnic większych niż 10% jeżeli jest jednak inaczej to albo błąd ozc albo źle wykonany budynek (termowizja i szarpanka właściciela z wykonawcą) albo instalacja (nie zażyło się :cool:)

 

Ok, ale jak okreslasz ten bazowy (gwarantowany) koszt eksploatacji?, ja nie znam i raczej nie ma dokładniejszego sposobu niz ozc + audyt energetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrowisko zupełnie nie moje. Za to ciekawi mnie temat pączków. Zwłaszcza, że z wykształcenia jest mi bliżej do pączków niż PC.

To jak toomm? Wrócimy do tematu pączków itp? Czy obawiasz się, że polegniesz na zagadnieniach brązowienia enzymatycznego i podobnych procesów? A ty pączki pieczesz czy smażysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...