Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

W biznesie najważniejsze jest, aby obie strony były zadowolone z transakcji, są tacy klienci jak Ty - którzy bedą szukali najtańszej oferty na rynku, a są tacy co nie chcą się w to bawic albo nie są na tyle bystrzy by to robic.

 

Masz pretensje do kogoś że sprzedaje drożej niż pozostali - zapominasz, że jest to firma usługowa, a nie produkcyjna i w dużej mierze jakośc jej usług i obsługa posprzedażowa mają wielki wpływ na ostateczną cenę,

 

Mowisz żeby zamiast 100 pomp sprzedał 200 z mniejszą marżą - sorry to nie pączki znaleźc klienta na rzecz za 20tys. to nie to samo co za 2 zl (nie mówiąc o jego oczekiwaniach)

 

Dam Ci rade - zajmij sie lepiej swoim biznesem i życze Ci zeby te pączki sprzedawal po 5zł - mniej się narobisz a więcej zarobisz - znajdziesz czas dla siebie i dla rodziny, a i o pieniądze będziesz się mniej martwił.

 

Tylko pamiętaj o tym żeby klient był zawsze zadowolony - nawet jak przepłacił - (tylko mu o tym nie mów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak okreslasz ten bazowy (gwarantowany) koszt eksploatacji?, ja nie znam i raczej nie ma dokładniejszego sposobu niz ozc + audyt energetyczny.

 

Dane z ozc , średnia temp. z każdej godziny sezonu grzewczego z okresu 25lat program wylicza średnie godzinowe obciążenie i cop dla temp. zewn.( z uproszczeniem np. 35oC obieg c.o.) na końcu masz wynik w postaci kwh energii elektr.

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,, nie widzę sensu mojego gadania , jest po prostu rozmowa bezproduktywna ,, mam nadzieje tylko że moderator nie wymaże moich postów i ci ludzie , którzy będą chcieli kupić nowa pc a będą liczyć się z groszem coś z tego wyniosą ..a więc powodzenia nie chce mi się już wykłócać , swoja pc już mam , kolej na innych ludków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,, nie widzę sensu mojego gadania , jest po prostu rozmowa bezproduktywna ,, mam nadzieje tylko że moderator nie wymaże moich postów i ci ludzie , którzy będą chcieli kupić nowa pc a będą liczyć się z groszem coś z tego wyniosą ..a więc powodzenia nie chce mi się już wykłócać , swoja pc już mam , kolej na innych ludków

 

Wysil się i odpisz:

To jak toomm? Wrócimy do tematu pączków itp? Czy obawiasz się, że polegniesz na zagadnieniach brązowienia enzymatycznego i podobnych procesów? A ty pączki pieczesz czy smażysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,, nie widzę sensu mojego gadania , jest po prostu rozmowa bezproduktywna ,, mam nadzieje tylko że moderator nie wymaże moich postów i ci ludzie , którzy będą chcieli kupić nowa pc a będą liczyć się z groszem coś z tego wyniosą ..a więc powodzenia nie chce mi się już wykłócać , swoja pc już mam , kolej na innych ludków

 

nie bój nie bój na pewno do ciebie napiszą a tym powiesz gdzie należy kupić i pączki i pompy:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z ozc , średnia temp. z każdej godziny sezonu grzewczego z okresu 25lat program wylicza średnie godzinowe obciążenie i cop dla temp. zewn. na końcu masz wynik w postaci kwh energii elektr.

 

Dane sprzed 20 lat Ci pomagaja, ale juz za 10 lat margines bledu moze byc za maly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toomm

 

Cenę kształtuje rynek . Podając zawyżoną cenę ryzykujemy brak zainteresowania , podając zbyt niską cenę ryzykujemy straty .

To nie jest kwestia polowania na" jeleni" .

 

Inna sprawa ,że na rynku jest nierówna konkurencja . Ludzie montują na czarno albo jedni płacą KRUS a inni ZUS.

Czasem sa promocje i wyprzedaże

 

RYNEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nawet poproszony nie podałem gdzie kupiłem (patrz wcześniej) reklama kosztuje, a wracając do waszego koła wzajemnej adoracji , jeden łupiący a drugi przytakujący bo dostał stówkę upustu .. forum to jest niezły deptak ale coraz częściej spotkacie się z takim kimś jak ja , który wykonując parę telefonów urwał pare $$ na pompie . Niestety ale taka prawda , zresztą i dobrze bo postęp ma duże kroki a taki mały robaczek jak ja czasem tylko coś z tego liźnie o ile nie wpadnie w sidła forumowego koleżeństwa interesowego , Powodzenia ale eldorado pomału się skończy szanowni panowie sprzedawco/instalatorzy i przytakująca świto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nawet poproszony nie podałem gdzie kupiłem (patrz wcześniej) reklama kosztuje, a wracając do waszego koła wzajemnej adoracji , jeden łupiący a drugi przytakujący bo dostał stówkę upustu .. forum to jest niezły deptak ale coraz częściej spotkacie się z takim kimś jak ja , który wykonując parę telefonów urwał pare $$ na pompie . Niestety ale taka prawda , zresztą i dobrze bo postęp ma duże kroki a taki mały robaczek jak ja czasem tylko coś z tego liźnie o ile nie wpadnie w sidła forumowego koleżeństwa interesowego , Powodzenia ale eldorado pomału się skończy szanowni panowie sprzedawco/instalatorzy i przytakująca świto

Zaiste dziwne, ze cukiernik tak chętnie pisze o pompie ciepła a unika tematu pączków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Dla instalatora ryzyko bedzie wzrastalo.

Szczerze mowiac to dla mnie taka gwarancja jest dziwna. To niemalze zaklad bukmacherski. W USA to juz z pewnoscia prawnicy by zjedli mkm...

 

silesia, to wszystko co jest tańsze od niego będzie krytykował bo jak on zakłada jedną pompę na 3 miesiące, to ciężko żeby miał lepsze ceny niż duże firmy no i wtedy jak się bronić? tylko hejt!! Oczernianie itp.

Taka już jego natura, ale ciągle ktoś próbuje jeszcze głową beton przebić i coś mu tłumaczyć, mkm i jeszcze jeden dopasowali się i sami się klepią i w swoich głupotach zapędzają.

 

Jak ktoś ma coś taniej niż ja to też jestem wkur.... ale wtedy trzeba iść po rozum i zastanowić się czemu? a nie tylko wrzucać że złodziej i oszust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,, nie widzę sensu mojego gadania , jest po prostu rozmowa bezproduktywna ,, mam nadzieje tylko że moderator nie wymaże moich postów i ci ludzie , którzy będą chcieli kupić nowa pc a będą liczyć się z groszem coś z tego wyniosą ..a więc powodzenia nie chce mi się już wykłócać , swoja pc już mam , kolej na innych ludków

 

Dlaczego traktujesz forumowiczow jak idiotow? Myslisz, ze wszyscy lykaja oferty jak male pelikany? Myslisz, ze dokonales jakiegos odkrycia i dzieki Tobie wszyscy przejrza na oczy? Jezeli ktos sie decyduje na drozsza oferte to kretyn? A moze to jednak z czegos wynika? Jestes jak ustawa o zamowieniach publicznych, gdzie w 100%, albo w prawie 100% decyduje cena. A potem wszyscy sie dziwia, ze to patologia.

Nie wiem skad ten zal u Ciebie, wszak przechytrzyles wszystkich sprzedawcow i instalatorow.

Brawo Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silesia, to wszystko co jest tańsze od niego będzie krytykował bo jak on zakłada jedną pompę na 3 miesiące, to ciężko żeby miał lepsze ceny niż duże firmy no i wtedy jak się bronić? tylko hejt!! Oczernianie itp.

Taka już jego natura, ale ciągle ktoś próbuje jeszcze głową beton przebić i coś mu tłumaczyć, mkm i jeszcze jeden dopasowali się i sami się klepią i w swoich głupotach zapędzają.

 

Jak ktoś ma coś taniej niż ja to też jestem wkur.... ale wtedy trzeba iść po rozum i zastanowić się czemu? a nie tylko wrzucać że złodziej i oszust.

 

Czytaj ze zrozumieniem jedną instalację c.o. kompletną z podłogówką i sciennym razem z pompa a często z wentylacja to miesiąc nie trzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...