Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No widzisz ogromne to moze one i są,ale dalej masz dyproporcję pomiedzy wydajnoscia grzejników a wydajnoscia podlogówki czyli albo dołozysz grzejników albo odejmiesz pętle podlogówki żeby to wyrównać inaczej sie nie da.

Jak podniesiesz yemperature to grzejniki nagrzeja szybko a podlogowka jeszcze szybciej i sie ugotujesz.

Jak odetniesz petle albo dwie to bedzie Ci sie rowno nagrzewac ale moze sie pompa za szybko grzac i wyłączać.

Wiec jak nie zwiekszenie wydajnosci grzejników to wymiana pompy na mniejsza bo ta jeat za mocna a to nierealne rozwiazanie wiec pozostaje chyba tylko podniesienie krzywej wylaczenie petli podlogowki i grzanie w okienkach ale bez prób to nikt nie zgadnie czy to zadziala

Podam pierwszy z brzegu długość około 180x60x 3 panele. Grzejniki wielkie ale jasne jest to ,że nie dorównają dla podłogowki.Tak jak mówiłeś metodą prób i błędów. Myślałem, że ktoś podpowie co lepiej czy pętle skręcać czy zmniejszyć przepływ wtórny. Ok . Mam 4 pętle więc na początek 2 zostawiłem całkiem otwarte a dwie zakrecilem do końca i pół obrotu odkrecilem. Teraz trzeba czekać co to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym poradzić się w kwestii ogrzewania. Mam pompę panasonic t cap 9 kW, w piwnicy i na parterze podłogówka w wylewce 10 cm, jednak pietro jest na legarach drewnianych. Do tej pory nad głową miałem zawełnowane i nie użytkowane, ale teraz chcę kontynuować instalacje z tym że tam nie będzie takiej akumulacji ciepła. Czy moglibyście doradzić, może ktoś ma podobnie. Instalacje mam bez bufora z pompy prosto na rozdzielacze. Robić podłogówkę klimakonwektory czy grzejniki niskotemp. chciałbym nie komplikować zbytnio instalacji? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę panasonic t cap 9 kW,

- w piwnicy i na parterze; podłogówka w wylewce 10 cm,

- jednak pietro jest na legarach drewnianych.

 

Klimakonwektory;

- zapewniają możliwość zasilania taką samą temperaturą jak podłogówka,

Aby położyć wylewkę betonową ;

- konieczna ekspertyza architekta, odnośnie wytrzymałości ścian i stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym poradzić się w kwestii ogrzewania. Mam pompę panasonic t cap 9 kW, w piwnicy i na parterze podłogówka w wylewce 10 cm, jednak pietro jest na legarach drewnianych. Do tej pory nad głową miałem zawełnowane i nie użytkowane, ale teraz chcę kontynuować instalacje z tym że tam nie będzie takiej akumulacji ciepła. Czy moglibyście doradzić, może ktoś ma podobnie. Instalacje mam bez bufora z pompy prosto na rozdzielacze. Robić podłogówkę klimakonwektory czy grzejniki niskotemp. chciałbym nie komplikować zbytnio instalacji? pozdrawiam

 

Nic nie stoi na przeszkodzie aby pompa obiegowa pracowała cały czas i ciepło z dolnej wylewki będzie zabierać do góry podczas gdy Twój tCap będzie odpoczywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa obiegi tylko nigdy tej podłogowki nie kalibrowalem. Miałem kopciuchy. Jak było-5 to kabel do kontaktu i poszło. Jak za ciepło to wyłączalem. Grzejniki robiły robotę. Teraz mam PC to chciałbym żeby to się zagrało ładnie i skalibrowalo . A grzejniki potężne więc zasilanie 30 a w sypialni 22 u dzieci. U nas zakręcony. Jak już uda mi się zgrać podniose krzywą aby taktowanie zgubić. Najpierw muszę temperatury wyrównać

 

Miałem na myśli 2 obiegu sterowane przez pompe oddzielnie wtedy do panasa potrzebna dodatkową płyta. Ale tak się zastanawiam czyli Twoim przypadku nie sprawdziła by się metoda z ekogrochu. Ja w sumie mam jeszcze na podlogowce na powrocie na każdej nitce a mam ich aż trzy glowice na której ustawiam tmp powrotu działa dobrze i można dość dokładnie ustawić tmp z tym że w pompie może do końca o to nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli 2 obiegu sterowane przez pompe oddzielnie wtedy do panasa potrzebna dodatkową płyta. Ale tak się zastanawiam czyli Twoim przypadku nie sprawdziła by się metoda z ekogrochu. Ja w sumie mam jeszcze na podlogowce na powrocie na każdej nitce a mam ich aż trzy glowice na której ustawiam tmp powrotu działa dobrze i można dość dokładnie ustawić tmp z tym że w pompie może do końca o to nie chodzi.

 

No tak. Na razie testuje różne obcje. Na razie skrecam pętle. Na dworze 13 więc testy przerwałem ale już jest lepiej. Pompa zachowała swoje parametry A temperatura zeszła do 24. Teraz czekam aż się schłodzi ale jutro już 16 a w sobotę 21 więc testy poczekają jeszcze tydzień aż zrobi się chłodniej. Na razie wyłączyłem podłogowke A grzeje górę grzejnikami plus łazienka podłogowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak bo pompka chodzi prawie cały czas. Andrzej 5101 jeśli chodzi o podłogowe na górze, chodziło mi o rury ułożone w steropianie systemowym z aluminiowymi wkładkami i na to panele. Wylewka nie wchodzi w grę bo to popęka, dlatego nie mam możliwości akumulacji w żaden sposób stąd moje pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

ŻONA SPRAWDZAŁA DZIŚ SPRĘŻARKĘ NA STEROWNIKU

Oj

Czas pracy całkowity 45 godz, ilość włączeń i wyłączeń 152,taktowanie 34 hz

Niedobrze

Żona od 3 dni grzeje bo jej zimno i pompa tak ok 30 temp daje na podłogówkę i grzejniki, są 2 oddzielne obwody

Myślę że bez bufora się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeję od 3 tyg,w większości wodę i od 3 dni dom

cały czas myślę nad buforem choć moi instalatorzy cały czas mówią że nie trzeba ale w większości jak dzwonię po dużych firmach to zalecają bufor

Jest taki wąski 50cm 180L

dom 135 m2 użytkowych ,45m2 podłogówki reszta grzejniki

szkoda pompy z tymi załączeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw grzanie z godzinę nad ranem, godzinę w ciągu dnia (jak masz G12/G13 to na koniec taniej strefy) i godzinę wieczorem. Taktowanie zniknie.

 

czyli grzać wg harmonogramu jak cwu i po krzywej bo tak teraz grzeję teraz?

mam fotowoltaikę no problem kiedy grzeje

ale myślę cały czas o buforze

Będę za1,5 tyg w domu to coś ustawię bo żona nie zrobi tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeję od 3 tyg,w większości wodę i od 3 dni dom

cały czas myślę nad buforem choć moi instalatorzy cały czas mówią że nie trzeba ale w większości jak dzwonię po dużych firmach to zalecają bufor

Jest taki wąski 50cm 180L

dom 135 m2 użytkowych ,45m2 podłogówki reszta grzejniki

szkoda pompy z tymi załączeniami

 

Walczę z tym samym. Poczytaj kilka postów wyżej. Mam sprzęgło litrów . Rozdzielone obwody. Wszędzie piszą żeby podnieść krzywą co teraz uczyniłem i rano zrobię odczyt. Znaczy moja firma odrazu ustawiła wyższą o 5 st Ale obniżyłem na starcie bo podłogowe zacząłem dopiero regulować względem grzejnikowego. Jutro napiszę co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeję od 3 tyg,w większości wodę i od 3 dni dom

cały czas myślę nad buforem choć moi instalatorzy cały czas mówią że nie trzeba ale w większości jak dzwonię po dużych firmach to zalecają bufor

Jest taki wąski 50cm 180L

dom 135 m2 użytkowych ,45m2 podłogówki reszta grzejniki

szkoda pompy z tymi załączeniami

To jak mówią że nie trzeba to niech ustawia żeby nie taktowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeję od 3 tyg,w większości wodę i od 3 dni dom

cały czas myślę nad buforem choć moi instalatorzy cały czas mówią że nie trzeba ale w większości jak dzwonię po dużych firmach to zalecają bufor

Jest taki wąski 50cm 180L

dom 135 m2 użytkowych ,45m2 podłogówki reszta grzejniki

szkoda pompy z tymi załączeniami

 

Kolego mam podobnie czyli 135 użytkowej A 170 ogrzewanej. Zakładam że masz użytkowe poddasze. Jeżeli tak to pewnie podobnie. To ja mam zwykłą 9 kw i przy tych temp na zewnątrz to samo. Krzywą łatwo żona podniesie jak to generacja h . Tu wszyscy co mają lata PC piszą że trzeba podnieść więc próbuje i ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w delegacji Ale trochę kontroluje co się dzieje poprzez tego smart Cloud .

 

W Polsce nie pracuję już od 2011 i zamiaru nie mam wracać tu do pracy ale mieszkania nigdy bym nie zmienił na inny kraj

2 tyg pracy tydz wolnego,

tutaj chociaż mnie nikt nie oszukuje ,to tak na marginesie

Smart Clouda też chyba zamontuję

jedynie co to korektą żona może podnieść temp ale myślę że będzie za ciepło,juz jest 24,5"(żonka lubi ciepełko):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiązaniem nie może być zwiększenie histerezy?

Niech się pompa włącza wtedy jak jest zimno np poniżej 21*C i wyłącza jak jest gorąco ok 23*C wówczas nic nie powinno taktować.

Dodając do tego ramy czasowe -powinno być komfortowo np grzanie od 5-7, 13-15 i 18-21.

 

No nie wiem czy zaprzestanie grzania o godz.21.00-----do 5.00 to KOMFORTOWO? jak na zewnątrz będzie na minusie. Dla mnie komfortowo to jednakowa temperatura przez całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...