Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

coś mi się wydaje że więcej wiesz o pompach niż o pączkach tylko jak jesteś taki oszczędny to może trzeba było wybrać mitinga a nie drogiego P:yes:

 

drogi Panas to jest u Ciebie i twoich kolegów z forum , powiedziałem , podzwoń po Polsce bo może taniej kupisz u konkurencji zamiast u producenta bo jak montujesz 10 na rok to szału nie masz na rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Panas to jest u Ciebie i twoich kolegów z forum , powiedziałem , podzwoń po Polsce bo może taniej kupisz u konkurencji zamiast u producenta bo jak montujesz 10 na rok to szału nie masz na rabacie.

 

ani myślę a jak to napisałeś wolę małą łyżką w razie problemu mam na głowie 10 pomp na rok a nie 100 a jeżeli jeszcze nie wiesz to święty spokój najcenniejszy nie szlajam się po pl tylko robię u siebie i nie muszę szukać klientów na różne dziwne sposoby bo trafiają z polecenia a forum to rozrywka bo za zimno na narty :yes: (uuu instalator zdzierca na narty go stać a powinien chrust na opał zbierać no nie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Panas to jest u Ciebie i twoich kolegów z forum , powiedziałem , podzwoń po Polsce bo może taniej kupisz u konkurencji zamiast u producenta bo jak montujesz 10 na rok to szału nie masz na rabacie.

 

Drogi kłamco. Napisałeś, że jesteś cukiernikiem a z uwagi, że nie rozumiesz o czym pisałem wcześniej to ignorujesz pytania.

Ja nie sprzedaję pomp ciepła. Mam jedną do ogrzewania domu zainstalowaną przez łowcę na forum takiego jak ty - niejakiego Michała Pięknego. Wziął kasę i nie skończył instalacji oraz nie wywiązał się ze zobowiązań serwisowych. Może to twój kolega? A może to ty sam pod kolejnym nickiem co by wcale nie dziwiło?

Przed kolejnym atakiem na forum doszkol się w temacie pączków byś był bardziej wiarygodny,

 

PS.

Skłamałem... Mam 4 pompy ciepła. Druga to suszarka do prania a dwie kolejne to klimatyzatory ogrzewające moje biuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

cała ta jatka robi się nudna - im dłużej żyję ,to widzę że każdy z nas potrzebuje doświadczeń "życiowych" , aby wyrobić sobie metody postępowania przy inwestycjach na których się nie znamy lub (słabo ).

Jedni kupują tylko markowe sprawy , inni patrzą na fachowość- każdy szuka najtaniej i najlepiej .

Oczywiście cena jest bardzo ważna - natomiast każdy ma prawo wybrać ( i także "wtopić").

Nie trzymam żadnej strony- mnie interesują techniczne aspekty i może skupmy się na tym .

U mnie jest teraz -7st i badam COP przy 45 na CO , wyraźnie widać że przy max mocy ( u mnie nawet 9,5-10kW) na Vp=3 cop=2,5 (katalog to 2,21) . Potwierdza to tylko moje podejżenia , przy mocy znamionowej PC ma najlepsze cop ( zbadam jeszcze dla Vp=5)

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Dla instalatora ryzyko bedzie wzrastalo.

Szczerze mowiac to dla mnie taka gwarancja jest dziwna. To niemalze zaklad bukmacherski. W USA to juz z pewnoscia prawnicy by zjedli mkm...

 

Dlatego tez TB gdy usłyszał o notarialnym potwierdzeniu takiej gwarancji która uwzgledniała wyrównanie kosztów ponad gwarantowane chyłkiem sie wycofał ze swoich twierdzen o gwarantowanych kosztach. Dla mnie taka gwarancja to działanie czysto marketingowe bo i jak dochodzic jej wypelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kłamco. Napisałeś, że jesteś cukiernikiem a z uwagi, że nie rozumiesz o czym pisałem wcześniej to ignorujesz pytania.

Ja nie sprzedaję pomp ciepła. Mam jedną do ogrzewania domu zainstalowaną przez łowcę na forum takiego jak ty - niejakiego Michała Pięknego. Wziął kasę i nie skończył instalacji oraz nie wywiązał się ze zobowiązań serwisowych. Może to twój kolega? A może to ty sam pod kolejnym nickiem co by wcale nie dziwiło?

Przed kolejnym atakiem na forum doszkol się w temacie pączków byś był bardziej wiarygodny,

 

 

 

PS.

Skłamałem... Mam 4 pompy ciepła. Druga to suszarka do prania a dwie kolejne to klimatyzatory ogrzewające moje biuro.

 

Jesteś zwykłym naganiaczem więc nie dyskutuje z tobą ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hurra - technicznie będzie !

powrót do PC ciepłomierz z podstawą co 0,01 Gj + podlicznik elektryczny ( cała instalacja) . Mój ciepłomierz to kamstrup 402 -ogólnie koślawy w programowaniu , pomiar robię jak przeskoczy o jednostkę . Zapisuje :

t powietrza

t wody

moc w kW

Hz w PC

V pompy PC

Sam cop liczę 2,77kWh/ilośc wskazaną na podliczniku

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zwykłym naganiaczem więc nie dyskutuje z tobą ..

 

a dla mnie ty jesteś naganiaczem w dodatku z bardzo wredną taktyką czyli

popatrzcie jak tanio kupiłem pompę piszcie do mnie a ja podpowiem gdzie

w dodatku:

- namawiasz ludzi do przekrętów na podatkach

- kłamiesz że jesteś cukiernikiem a nie znasz się na pączkach przynajmniej lepiej na pompach niż na pączkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy kontroli pompy obiegowej (sygnał zwrotny z nowej pompy obiegowej - nowość zastosowana w modelu F) sterownik wyświetla błąd pomimo że pompa obiegowa działa prawidłowo płyty wymieniłem we wszystkich zamontowanych pompach t-cap oraz kliku "zwykłych".

 

Piszesz o tegorocznych? Bo u mnie chyba nie wymieniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzetelnie i obiektywnie.

Z obecną moją wiedzą nie zgodził bym się na tak długą instalację freonową a przynajmniej nie z "białą" otuliną. Nie zgodził bym się na zasobnik Atlantic-a i przede wszystkim nie zapłacił za niedokończoną (nigdy) instalację.

No ale wtedy moja wiedza na temat PC była znikoma a M.P. miał piękną gadkę.

Całe szczęście całość jakoś działa i dzięki mojej nabytej drogą błędów i wypaczeń wiedzy została też przyzwoicie dostrojona. Gdyby nie to to zostałbym w czarnej d....

Dzisiaj żałuję, że nie zdecydowałem się na lokalną firmę, która chciała nawet zejść do tych samych kosztów ale chciałem być "lojalny" względem "fachowca", który mnie przekonał do PC.

 

Z ciekawosci zapytam. Co to znaczy dluga instalacja? Czy jest ona na zewnatrz budynku? Rozumiem, ze ma to niekorzystny wplyw na wydajnosc. Jak bardz duzy jest to wplyw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zapytam. Co to znaczy dluga instalacja? Czy jest ona na zewnatrz budynku? Rozumiem, ze ma to niekorzystny wplyw na wydajnosc. Jak bardz duzy jest to wplyw?

 

Instalacja ma kilkanaście metrów i jest na zewnątrz budynku. Niewątpliwie ma to wpływ na pracę instalacji. Jak duży? Kiedyś bawiłem się w obliczenia ale już dokładnie nie pamiętam. Zdaje się, że straty mocy na rurkach freonowych wyszły mi około 1kW ale nie pamiętam dla jakich warunków temperaturowych. W każdym razie daje to 10-15% strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja ma kilkanaście metrów i jest na zewnątrz budynku. Niewątpliwie ma to wpływ na pracę instalacji. Jak duży? Kiedyś bawiłem się w obliczenia ale już dokładnie nie pamiętam. Zdaje się, że straty mocy na rurkach freonowych wyszły mi około 1kW ale nie pamiętam dla jakich warunków temperaturowych. W każdym razie daje to 10-15% strat.

 

A z czego wynika taka dlugosc instalacji u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...