Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

COP przyjąłem optymistyczny - realniejszy by jeszcze bardziej odbiegał od Twojego 0,4kWh.

Grzanie podałeś "=44*C"

Temperatury średniej w zasobniku nie podałeś - ale też nie jesteś jej w stanie podać, jak nie masz całego zasobnika pełnego wody o temperaturze wodociągowej. A podanie z jakiegoś punktu mija się z celem. Już większy sens miałoby podanie zużycia CWU zużytego od poprzedniego dorzania zasobnika - ale tego też pewnie nie znasz.

 

Tak czy inaczej nie zmanipulujesz danymi tak, żeby dostarczyć 8,352kWh ciepła z 0,4kWh prądu.

 

Więc nie sugeruj, że PC jest w stanie ogrzać 200l wody zużywając 0,4kWh. Jeszcze ktoś Ci uwierzy i będzie się zastanawiał, co z jego PC jest nie tak - a to Ty zaklinasz rzeczywistość.

 

Głupi jesteś i nie dyskutuję .Jaki bym miał cel pisać nieprawdę Fizyki nie oszukasz FAKT. lecz specjalnie patrzyłem na podlicznik. Ja nie mówię że to 200L całe było grzane . Grzane było z 37---do 43* przy dodatnich temp moc na PC oscylowała 10----11.2kW. Więc nie dyskutuję Jeszcze raz podkreślam zasobnik jest 200L lecz mnie interesowało to że w baniaku miałem wodę o początkowej temp.37* i dogrzałem ją do 43* -PC pobrała 0,4kWh---

A to że z 8* do 43*C wyjdzie xxxxxxkWh to tego nie neguję . Wzorów i przeliczeń mi nie musisz pisać bo wiem ile by to było (kWh)

Jeszcze kurna tabelki powstawiaj i rozpisuj się na 10stron. JAK NIE ROZUMIESZ ZADANIA TO SIĘ NIM NIE ZAJMUJ .

Jak chcesz się bawić matematyką to licz . Dane wszystkie masz.

Dane

woda z 37----do 43*C

moc grzania 10---11.2kW

zużycie 0.4kW

Oblicz ile L wody jesteś w stanie zagrzać z temp x--do Y z powyższych danych/ Jak ci chodzi o Litry to sobie policz.. Mnie to nie interesowalo PS.-COP też szalał po 10 -lecz moim odnośnikiem był podlicznik.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi jesteś i nie dyskutuję .Jaki bym miał cel pisać nieprawdę Fizyki nie oszukasz FAKT. lecz specjalnie patrzyłem na podlicznik. Ja nie mówię że to 200L całe było grzane . Grzane było z 37---do 43* przy dodatnich temp moc na PC oscylowała 10----11.2kW. Więc nie dyskutuję Jeszcze raz podkreślam zasobnik jest 200L lecz mnie interesowało to że w baniaku miałem wodę o początkowej temp.37* i dogrzałem ją do 43* -PC pobrała 0,4kWh---

A to że z 8* do 43*C wyjdzie xxxxxxkWh to tego nie neguję . Wzorów i przeliczeń mi nie musisz pisać bo wiem ile by to było (kWh)

Jeszcze kurna tabelki powstawiaj i rozpisuj się na 10stron. JAK NIE ROZUMIESZ ZADANIA TO SIĘ NIM NIE ZAJMUJ .

Jak chcesz się bawić matematyką to licz . Dane wszystkie masz.

Dane

woda z 37----do 43*C

moc grzania 10---11.2kW

zużycie 0.4kW

Oblicz ile L wody jesteś w stanie zagrzać z temp x--do Y z powyższych danych/ Jak ci chodzi o Litry to sobie policz.. Mnie to nie interesowalo PS.-COP też szalał po 10 -lecz moim odnośnikiem był podlicznik.

No ale tu nie ma nic nadzwyczajnego. COP wychodzi ~3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu nie ma nic nadzwyczajnego. COP wychodzi ~3,5

 

No tak wychodzi nie przeczę. COP-y też szalały wody dokładnie też nie wiem ile . To był przypadek zobaczyłem że włączyło CWU spisałem licznik po przecinku ( dlatego mi wyszło) bo jak by były spisane całości to dopiero by były JAJA bo mogło nic nie pokazać. Tyle wzięło i KROPKA a ile zagrzało litrów nie wiem. Traktuję to jako ciekawostkę. Ciekawostkę podaną ze zużycia ( podlicznik). Jak będą podobne warunki to sprawdzę jeszcze raz. Wtedy było dość ciepło i świeciło słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Czy włączenie trybu intensywnego powoduje skutki widoczne dla użytkownika? Zastosowanie tego u mnie zarówno dla CO jak i CWU nie powoduje ani większego zużycia prądu ani podniesienie temperatury wody zasilającej. Czy może trzeba coś jeszcze dodatkowo aktywować albo dłużej poczekać na efekt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Czy włączenie trybu intensywnego powoduje skutki widoczne dla użytkownika? Zastosowanie tego u mnie zarówno dla CO jak i CWU nie powoduje ani większego zużycia prądu ani podniesienie temperatury wody zasilającej. Czy może trzeba coś jeszcze dodatkowo aktywować albo dłużej poczekać na efekt?

 

Musisz wybrac czy na 30,60,90 minut i dac enter na wyswietlaczu pojawi sie biceps i musi byc pod nim kreska ciagła.

Tryb uruchomi sie po minucie podniesie Ci krzywą grzania troche musi minac czasu zeby sprezarka zaskoczyla i zwiekszy czestotliwosc swojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój punkt widzenia.

U mnie po podłogach, też wychodzi 210m, całość grzana, ale skosów nie podaje w stopce.

Tak jak zauważyłeś mamy grzejniki, ale ty masz ich powierzchnię prawie dwa razy większa, z tego względu możesz grzać niższą temperaturą, a przy tej samej twój czas zagrzania do docelowej w domu będzie krótszy ( zakładając dwa takie same domy, lub ten sam ).

Z tych względów przy podobnym czasie działania pomp twój dom powinien zużyc mniej energii, a tego nie widzę.

Śmię twierdzić, że jak bym miał wszystko w podłogówce, to moje koszty zeszły by jeszcze o ok. min. 20%, to z jakimi domami mógł bym się równać?

 

Podajemy m2 do ogrzania ,a tak naprawdę powinniśmy podawać m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że hz z jaką wystartuje sprężarka grzejąc CWU zależy od temp. zbiornika, ale czy można jakoś to przestawić, żeby pracowała np. dłużej ale z mniejszą częstotliwością? Czasami wkręca się na 72hz.

 

Najprościej ograniczyć moc można przez Quiet Mode.

 

Zależy też od temperatury zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że hz z jaką wystartuje sprężarka grzejąc CWU zależy od temp. zbiornika, ale czy można jakoś to przestawić, żeby pracowała np. dłużej ale z mniejszą częstotliwością? Czasami wkręca się na 72hz.

 

Mozesz dac trzeci poziom trybu cichy nie pozwoli sie wkrecic na wiecej niz 50hz.Innej rady nie ma chyba ze nie doprowadzac do nadmiernego wychlodzenia baniaka czyli np.zaniast raz dziennie grzac dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprzecza prawom fizyki? Czy ledwo dogrzała zasobnik (prawie) pełny gorącej wody? Jeżeli to drugie, to jakie znaczenie ma wielkość zasobnika?

Do ogrzania 200l wody o temperaturze 8* do 44* trzeba zużyć 1,16kWh/m3k x 0,2m3 x 36K = 8,352kWh co nawet przy COP=3 dałoby 2,784kWh prądu.

 

Weź sobie przelicz tak jak pisałem z 37* do 43*C według wzoru -----chyba te 1,16kWh tyczy się właśnie tego co podałem. Podziel na COP

Cos tam tak namieszał ? Od 8 --do 44 to 1,16kWh?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi jesteś i nie dyskutuję

 

Dwa kłamstwa w tak krótkim zdaniu to wyczyn godny polityka.

 

Ja nie mówię że to 200L całe było grzane .

 

To po co podajesz tę informację, skoro jest bez znaczenia?

 

w baniaku miałem wodę o początkowej temp.37* i dogrzałem ją do 43* -PC pobrała 0,4kWh---

 

To temperatura średnia? Czy w jakimś punkcie - i nie wiadomo, czy poniżej 100l wody o temperaturze 9*, czy 37*?

 

Straty postojowe to 50-100W. Czyli w ciągu doby tracimy minimum 0,7kWh. 0,4kWh pokryje te straty + może umycie patelni żeliwnej bez cyrkulacji albo ze dwamumycianrąk z cyrkulacją. Nawet na jeden szybki prysznic nie wystarczy.

 

woda z 37----do 43*C

moc grzania 10---11.2kW

zużycie 0.4kW

Oblicz ile L wody jesteś w stanie zagrzać z temp x--do Y z powyższych danych/ Jak ci chodzi o Litry to sobie policz.. Mnie to nie interesowalo PS.-COP też szalał po 10 -lecz moim odnośnikiem był podlicznik.

COP przy w37-43 to pewnie <2 wyjdzie.

Ale pisałeś, że nagrzewa do 448.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co oznacza opcja w Menu podręcznym - Wymuszenie Grzania C.W.U ?

Moja pompa ma problem żeby wygrzać w ciagu dwóch godzin zbiornik z powiedzmy 42 do 47 stopni. Pobiera 1.2kW produkuje 1.2kW i nie chce więcej.

Dzisiaj po kliknięciu w ta opcje woda została zagrzana w niecała godzina. Kiedy pompa pracuje na harmonogramie i ta opcja jest wylaczona to zagrzanie CWU to jest jakaś męka dla niej.

Przed uruchomieniem tej opcji:

pobieranie 1.2kW

produkcja 1.2kW

Sprężarka 40-42Hz

 

Po włączeniu:

pobieranie 2,4

produkcja 5,6

Sprężarka 72Hz

 

Wiec co to jest za opcja i czy powinna być włączona cały czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co oznacza opcja w Menu podręcznym - Wymuszenie Grzania C.W.U ?

Moja pompa ma problem żeby wygrzać w ciagu dwóch godzin zbiornik z powiedzmy 42 do 47 stopni. Pobiera 1.2kW produkuje 1.2kW i nie chce więcej.

Dzisiaj po kliknięciu w ta opcje woda została zagrzana w niecała godzina. Kiedy pompa pracuje na harmonogramie i ta opcja jest wylaczona to zagrzanie CWU to jest jakaś męka dla niej.

Przed uruchomieniem tej opcji:

pobieranie 1.2kW

produkcja 1.2kW

Sprężarka 40-42Hz

 

Po włączeniu:

pobieranie 2,4

produkcja 5,6

Sprężarka 72Hz

 

Wiec co to jest za opcja i czy powinna być włączona cały czas ?

 

Nie szukaj jakis dodatkowych funkcji tylko szukaj problemu ze swoją pompą bo ma Ci grzac wode na normalnych ustawieniach a nie w trybie mocnym (to jest jak tryb boost w kuchence indukcyjnej też grzejesz na tym wodę normalnie)to jest taki tryb ekstra jak potrzebujesz w wyjatkowych sytuacjach bardzo szybko nagrzac a nie codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kłamstwa w tak krótkim zdaniu to wyczyn godny polityka.

 

 

 

To po co podajesz tę informację, skoro jest bez znaczenia?

 

 

 

To temperatura średnia? Czy w jakimś punkcie - i nie wiadomo, czy poniżej 100l wody o temperaturze 9*, czy 37*?

 

Straty postojowe to 50-100W. Czyli w ciągu doby tracimy minimum 0,7kWh. 0,4kWh pokryje te straty + może umycie patelni żeliwnej bez cyrkulacji albo ze dwamumycianrąk z cyrkulacją. Nawet na jeden szybki prysznic nie wystarczy.

 

 

COP przy w37-43 to pewnie <2 wyjdzie.

Ale pisałeś, że nagrzewa do 448.

 

 

Jestem pod wrażeniem --WOW tak pięknie zaznaczone wyciete z kontekstu to co pasuje. Super.

- odnośnie 1)- to politykiem nie jestem

- 2) znaczenie ma i to zasadnicze w moim poście brakło 1 wyrazu ( zbiornik to 200L) napisałem zagrzałem- OK przyznaję. Jedźmy dalej

-3)W jakim punkcie to na razie zostaw w spokoju Podałem z 37*C ---do 43*C i na tym się skup- To powinno cię interesować w pierwszej kolejności.

-4 hm. --STRATY postojowe --to chyba nie są Constans dla wszystkich zbiorników jednakowa jak i domów To że ty tak przyjąłeś --Czy to jest prawda? nie wiem? Już nie wymyślaj strat, cyrkulacji itd.bo ja pisałem grzanie do 43*C a ty już dołożyłeś 1*C -no i dobrze że dołożyłeś lecz ten stopień to tak jak piszesz lecz nie tu---TO SĄ ZYSKI BYTOWE--czyli jak PC przestanie grzać to zanim ostygnie wężownica i wszystko zrobi STOP to temp. w zbiorniku podniesie się o 1*C ( pod warunkiem że w tym czasie nie korzystamy z ciepłej wody)--wolę wytłumaczyć jak nie powiem komu, na rowie. --

-5) dlaczego COP przyjąłeś poniżej 2??????????? jak wcześniej podawałeś 3? a temp była powyżej 5*C

-6) NIGDY NIE GRZAŁEM WODY DO 448*C --bo to para -Oszalałeś?

PS> to co istotne ominięte.z twojej strony

Więc tak proszę tu nam na forum wszystkim obliczyć to o co prosiłem i ładnie wziąć w tabelkę

zagrzej nam wodę o 5*C z 37----do 43*C zbiornik 200L korzystając ze wzoru na Cw. (cieplo właściwe) wypisz pobrane kWh a następnie podziel na 3 ( COP) Aha inaczej 200kg wody.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co oznacza opcja w Menu podręcznym - Wymuszenie Grzania C.W.U ?

Moja pompa ma problem żeby wygrzać w ciagu dwóch godzin zbiornik z powiedzmy 42 do 47 stopni. Pobiera 1.2kW produkuje 1.2kW i nie chce więcej.

Dzisiaj po kliknięciu w ta opcje woda została zagrzana w niecała godzina. Kiedy pompa pracuje na harmonogramie i ta opcja jest wylaczona to zagrzanie CWU to jest jakaś męka dla niej.

Przed uruchomieniem tej opcji:

pobieranie 1.2kW

produkcja 1.2kW

Sprężarka 40-42Hz

 

Po włączeniu:

pobieranie 2,4

produkcja 5,6

Sprężarka 72Hz

 

Wiec co to jest za opcja i czy powinna być włączona cały czas ?

 

Skoro masz harmonogram na CWU + czas działania 2h to tu jest problem. Czas działania to tak dosłownie nie taki czas jaki większość ma na myśli. Poprawne rozumowanie tej myśli to---- ( jeżeli masz czas działania na 2h to oznacza co jaki czas PC sprawdza czy woda w zbiorniku ma odpowiednią temperaturę. To to jeszcze maly problem choć jest Jak do tego dolożysz harmonogram to problem się nasila znacznie .Efektem tego jest właśnie to co u ciebie. Najprościej by cieszyć się ciepłą wodą 24/doba --to ustaw temp. do jakiej zamierzasz grzać CWU czas działania na 1,30h ( ja mam 1,40h) i tyle. Bez żadnych harmonogramów deltę na CWU ustaw na 5--7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj jakis dodatkowych funkcji tylko szukaj problemu ze swoją pompą bo ma Ci grzac wode na normalnych ustawieniach a nie w trybie mocnym (to jest jak tryb boost w kuchence indukcyjnej też grzejesz na tym wodę normalnie)to jest taki tryb ekstra jak potrzebujesz w wyjatkowych sytuacjach bardzo szybko nagrzac a nie codziennie.

 

 

Wymuszenie grzania CWU nie ma nic wspólnego z wymuszeniem trybu intensywnego który tutaj sugerujesz. Natomiast uwaga do suspectt - sprawdź czy czasem nie masz ustawionego trybu cichego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...