Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A co pokazuje teraz czujnik za wymiennikiem a przed grzałkiami ? Bo powinien pokazywać to co wyjscie.

W menu z informacjami pierwsza liczba w poz 9 to ten czujnik , a wyjście to w poz.8 druga liczba.

 

Można by też sprawdzić rzeczywistą temperaturę wejscia i wyjscia wody ( jakims termometrem , najlepiej kontaktowym do rur) ,i sprawdzić ktory to czujnik oszukuje.

 

Albo od razu obejżeć wszystkie ,czy są prawidłowo włożone , posmarować je pastę termoprzewodzącą dla pewności , zobaczyć ,czy w kieszeniach czujników są blaszki/sprężynki ,ktore dociskają czujniki do rur....

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To menu z informacjami to mam szukać w tych ukrytych co trzeba nacisnąć kombinację klawiszy. Pompę mam miesiąc i nie bardzo wiem co i gdzie miałabym sprawdzić przy tych czujnikach . W ogóle nie mam pojęcia o tym co jest na zewnątrz w pompie. Edytowane przez malgos9527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jakiś czas temu dyskusja o termostacie wewnętrznym i krzywej, potestowałem trochę, i wyszło że termostat wewnętrzny jednak zmienia podbicie krzywej . na razie testowałem generację H. w załączonym zdjęciu widać jak temp zewnętrzna się nie zmienia, a temperatura zadana zmniejsza sie z 44st do 40, niebieska linia na dole to temp zewn, a niebieska na górze to docelowa temperatura

z obserwacji wygląda tak jakby sterownik "uczył" sie domu bo na początku te wahania były nie wielkie prawie niezauważalne, a później zaczął jakby bardziej reagować,

1.jpg

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jakiś czas temu dyskusja o termostacie wewnętrznym i krzywej, potestowałem trochę, i wyszło że termostat wewnętrzny jednak zmienia podbicie krzywej . na razie testowałem generację H. w załączonym zdjęciu widać jak temp zewnętrzna się nie zmienia, a temperatura zadana zmniejsza sie z 44st do 40, niebieska linia na dole to temp zewn, a niebieska na górze to docelowa temperatura

z obserwacji wygląda tak jakby sterownik "uczył" sie domu bo na początku te wahania były nie wielkie prawie niezauważalne, a później zaczął jakby bardziej reagować,

 

Jeszcze bys dopisal na jakiej konkretnie pompie testowałeś bo np.tcap seriaH ma moduł Pi a zwykłe np.7kw seri H nie ma takiego czegoś ma zwykle podbicie wedlug wzoru zadana temperatura w pokoju minus aktualna w pokoju np.=1 to podbicie krzywej o 1st. Co i tak u mnie sie nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-cap, 16kW,

a jeżeli chodzi o podbijanie tak jak pisałem, zanim pompa zaczęła podbijać czy obniżać trochę to trwało,

 

A jak to leciało na wewnętrznym termostacie to byłeś w stanie monitorować wahania temperatury wewnętrznej?

Bo nie trybie jak miałby ten moduł PI działać jak rozdziałka tego termostatu jest co 0,5st to zanim w normalnie grzanym domu na podlogówce nastapi wzrost o 0,5st zeby sterownik mógł zmierzyć czas takiego wzrostu to już pozamiatane,znowu poleganie na pomiarze szybkosci wzrostu temperatury zadanej tez niebardzo bo wzrost moze wynikac z innych powodów a nie podnoszenia sie temperatury w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda mi to na to, że my widzimy wahania co 1 stopień, ale pompa widzi więcej,

także myślę że sterownik lepiej sobie przelicza opór czujnika niż go nam pokazuje

widać to po tym jak sobie steruje krzywą, i choćby po tym że na sterowniku czy w aguarea service temperaturę widać 22, 23 czy 24, a pompa wyłącza często sprężarkę mimo że na sterowniku mam ustawione 23, i widać 23 a agregat stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to testowałem , ale to włączanie pompy objegowej wtedy ,kiedy temperatura docelowa była obniżona przez ten sterownik , i nie było szans na włączenie sprężarki była nie do zniesienia....

Poza tym podbijanie to za duże słowa , sterownik potrafił tylko temperaturę docelową obniżyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdża z temperaturą docelową , ale jednocześnie włącza obiegówkę...

Przykładowo ustawiłem temperaturę docelową 23. Przy 22 pompa się włączyła i zaczęła grzać , przy 24 się wyłącza . No i teraz jak temperatura w domu spada do 23 to załącza objegówkę , ale temperatura docelowa jest ustawiona na 20.... I tak przez następne parę godzin , kiedy w końcu decyduje się podnosić temperaturę docelową i w końcu sprężarka startuje. i już teraz temperatura nie idzie do 24 tylko zjeżdża z temperaturą docelową wcześniej , przez co cały czas jest 23 stopnie , sprężarka staje , ale objegówka już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jakiś czas temu dyskusja o termostacie wewnętrznym i krzywej, potestowałem trochę, i wyszło że termostat wewnętrzny

 

Na wykresie nie widać żadnej zmiany temperatury wewnętrznej.

 

w załączonym zdjęciu widać jak temp zewnętrzna się nie zmienia

 

Ja widzę, że się zmienia. Gdzie patrzysz?

 

niebieska linia na dole to temp zewn, a niebieska na górze to docelowa temperatura

 

Zewnętrzna jest na samej górze, wg legendy. Drugiej niebieskiej nie widzę.

 

z obserwacji wygląda tak jakby sterownik "uczył" sie domu bo na początku te wahania były nie wielkie prawie niezauważalne, a później zaczął jakby bardziej reagować,

 

Mi to wygląda, że pompa w zaznaczonym czasie na początku startuje na wysokich obrotach, potem zmniejsza moc a następnie ją utrzymuje najpierw zmniejszając przepływ utrzymując tę samą tz a jak dojdzie do minimalnych przepływów zmniejszając tz. Nie widzę tu żadnego wpływu wskazań temperatury wewnętrznej.

Sądziłem, że sterownik pokojowy wyłącza pompę obiegową. A tu wygląda, jakby w ogóle nie działał - pompa obiegowa chodzi cały czas. Czy odłączenie sterownika pokojowego cokolwiek zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie nie widać żadnej zmiany temperatury wewnętrznej.

 

 

 

Ja widzę, że się zmienia. Gdzie patrzysz?

 

 

 

Zewnętrzna jest na samej górze, wg legendy. Drugiej niebieskiej nie widzę.

 

 

 

Mi to wygląda, że pompa w zaznaczonym czasie na początku startuje na wysokich obrotach, potem zmniejsza moc a następnie ją utrzymuje najpierw zmniejszając przepływ utrzymując tę samą tz a jak dojdzie do minimalnych przepływów zmniejszając tz. Nie widzę tu żadnego wpływu wskazań temperatury wewnętrznej.

Sądziłem, że sterownik pokojowy wyłącza pompę obiegową. A tu wygląda, jakby w ogóle nie działał - pompa obiegowa chodzi cały czas. Czy odłączenie sterownika pokojowego cokolwiek zmienia?

 

odstaw piwo i przyjrzyj sie uważnie, przede wszytkim skali to zobaczysz że temperatura zewnętrzna jest na dole wykresu a nie na górze bo cięzko w grudniu by było mieć 40st, masz w kółku czerwonym zaznaczone na dole temp zewnętrzną, a na górze docelową wody kotłowej, popatrz dobrze to dojrzysz 2 niebieskie wykresy

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeżdża z temperaturą docelową , ale jednocześnie włącza obiegówkę...

Przykładowo ustawiłem temperaturę docelową 23. Przy 22 pompa się włączyła i zaczęła grzać , przy 24 się wyłącza . No i teraz jak temperatura w domu spada do 23 to załącza objegówkę , ale temperatura docelowa jest ustawiona na 20.... I tak przez następne parę godzin , kiedy w końcu decyduje się podnosić temperaturę docelową i w końcu sprężarka startuje. i już teraz temperatura nie idzie do 24 tylko zjeżdża z temperaturą docelową wcześniej , przez co cały czas jest 23 stopnie , sprężarka staje , ale objegówka już nie...

 

dokładnie tak działa, mi praca obiegówki nie przeszkadza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jakiś czas temu dyskusja o termostacie wewnętrznym i krzywej, potestowałem trochę, i wyszło że termostat wewnętrzny jednak zmienia podbicie krzywej . na razie testowałem generację H. w załączonym zdjęciu widać jak temp zewnętrzna się nie zmienia, a temperatura zadana zmniejsza sie z 44st do 40, niebieska linia na dole to temp zewn, a niebieska na górze to docelowa temperatura

z obserwacji wygląda tak jakby sterownik "uczył" sie domu bo na początku te wahania były nie wielkie prawie niezauważalne, a później zaczął jakby bardziej reagować,

 

Tak jest termostat wewnętrzny uczy się . Ja mam inny problem mój termostat wewnętrzny zawyża o 1.5 stopnia. Czy jest możliwość kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest termostat wewnętrzny uczy się . Ja mam inny problem mój termostat wewnętrzny zawyża o 1.5 stopnia. Czy jest możliwość kalibracji.

 

Nacisnąć na 5 sekund. wstecz enter, i strzałka w prawo

Pozycje, które można ustawić

poz 3

3 Ustawienia czujnika (różnica wykrytej temperatury każdego

czujnika w zakresie -2~2°C)

(UWAGA) Należy użyć tylko w przypadku odchyleń czujnika.

Ma to wpływ na sterowanie temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać jakie macie COPy na CWU za październik listopad i grudzień ? Byłbym wdzięczny. Musze sobie porównać bo z moimi chyba cos jest nie tak. Obecnie pompa grzeje CWU pobiera 1.2 produkuje 0.8 COP 0,6 :) taki nie za duży bym powiedział....

COP poniżej 1 to gorzej niż grzanie grzalką elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacisnąć na 5 sekund. wstecz enter, i strzałka w prawo

Pozycje, które można ustawić

poz 3

3 Ustawienia czujnika (różnica wykrytej temperatury każdego

czujnika w zakresie -2~2°C)

(UWAGA) Należy użyć tylko w przypadku odchyleń czujnika.

Ma to wpływ na sterowanie temperaturą.

 

Dzięki , jutro zrobię korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...