Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ale co ma zawór 3D do tego ... Pompa liczy moc cieplną na podstawie różnicy temperatur i przepływu ,.. Przełączę ręcznie zawór na CO podczas grzania CWU i będę miał COPy nawet lepsze niż na CWU.

To jest albo coś z czujnikami temperatur albo z czujnikiem przepływu , albo coś z plytą główną nie tak.

 

Jeśli pompa pobiera 1,2kW a oddaje do zbiornika 0,8kW , to znaczy że coś oprócz zbiornika grzeje się z mocą 0,4kW :) Może trzeba obwąchać co się "przpala" , albo czy np parownik na zewnątrz nie jest zimny , tylko wentylator dmucha cielejszym od otoczenia powietrzem :)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje H. Wydaje mi sie ze pompa podbija temp w zbiorniku o jeden stopień. Tj. no w zbiorniku mam 40 to pompa grzeje 41-42, jak sie zbiornik zagrzeje do 41 to pompa daje 42-43, jak zbiornik 42 to pompa daje 43-44 i tak dalej. Jak włączę to wymuszanie to jak zbiornik ma 40 to pompa bije 45-46 albo i więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem zobaczyć co jest w sterowniku ,bo na to nie patrzę , u mnie odpowiednio 3.8 , 3.7 i 2.9.

Nie ,żebym wierzył że to prawdziwe , ale na pewno poniżej 2 nie są.

 

Edit: patrzyłem też pakiety danych z pompy i pewnie w Service cloud nawet czegoś takiego jak praca w trybie wymuszonym nie odnotuje się , bo trwa to mniej niż 15s , sterownik płytę główną przełączy na "kran" i każe grzać CWU i to wszystko.

Nie ma jakiegoś specjalnego trybu "wymuszone grzanie CWU"

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje H. Wydaje mi sie ze pompa podbija temp w zbiorniku o jeden stopień. Tj. no w zbiorniku mam 40 to pompa grzeje 41-42, jak sie zbiornik zagrzeje do 41 to pompa daje 42-43, jak zbiornik 42 to pompa daje 43-44 i tak dalej. Jak włączę to wymuszanie to jak zbiornik ma 40 to pompa bije 45-46 albo i więcej.

 

Daj mu histereze np. 8 stopni na CWU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje H. Wydaje mi sie ze pompa podbija temp w zbiorniku o jeden stopień. Tj. no w zbiorniku mam 40 to pompa grzeje 41-42, jak sie zbiornik zagrzeje do 41 to pompa daje 42-43, jak zbiornik 42 to pompa daje 43-44 i tak dalej. Jak włączę to wymuszanie to jak zbiornik ma 40 to pompa bije 45-46 albo i więcej.

 

A jaki ma byc cop jak pewnie dalej masz czujnik na górze baniaka i delte 2st.

To jaki ma byc cop jak pompa zaczyna grzac np.z 45do47 i koniec.

To jest normalne ze jak ustawisz w baniaku np.42st to pompa zagrzeje do 43st i dopiero wyłaczy i nieraz jeszcze samo podskoczy na 44st bo jeszcze wezownica oddaje cieplo.

Jak dasz tryb wymuszony to bedzie dokładnie tak samo temperatura w baniaku Ci wiecej nie podskoczy od trybu wymuszonego.

Moze byc ze masz wyższa temperature na zasilaniu a nie w baniaku z tego powodu ze jak grzejesz z delta 2czy3st to pompa bidaczy na jakis 30hz i podbija temperature zasilania pomalutku .

Nie chce mi sie sprawdzac trybu wymuszonego ale byc moze wtedy mysli ze chcesz miec szybko wode bo to nacisnełes to uruchamia sprezarke na wyższych Hz a wtedy szybciej podbija zasilanie i robi wieksza różnicę miedzy temperatura zasilania a tą w baniaku.

Sprawdz sobie przy takich samych temperaturach baniaka przy poczatku grzania na jakiej czestotliwosci chodzi sprezarka w normalnym trybie a przy wymuszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstaw piwo i przyjrzyj sie uważnie, przede wszytkim skali to zobaczysz że temperatura zewnętrzna jest na dole wykresu a nie na górze bo cięzko w grudniu by było mieć 40st, masz w kółku czerwonym zaznaczone na dole temp zewnętrzną, a na górze docelową wody kotłowej, popatrz dobrze to dojrzysz 2 niebieskie wykresy

 

niebieska linia na dole to temp zewn, a niebieska na górze to docelowa temperatura

 

Zmień monitor, albo okulistę, jak na tym wykresie widzisz dwie linie niebieskie.

Jest jedna niebieska - na samej górze (dwie są fioletowe).

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=451239

 

Więc podtrzymuję co napisałem w całej rozciągłości.

I daruj sobie złośliwości. Chyba, że sam chcesz je otrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska na górze to temperatura docelowa ( która w innych trybach zależy tylko od ustawionej krzywej ,z której to wyznaczana jest temperatura docelowa w zależności od temperatury zewnętrznej ), widać ,że się zmniejsza bez wpływu temperatury zewnętrznej (która zaznaczona jest na samym dole i się nie zwiększa - jest stała).

I to jest cały tekst do zrozumienia , że w trybie termistora bądź termostatu wewnętrznego sterownik ( ale w wersji H najprawdopodobniej tylko T-CAP) może wpływać na temperaturę docelową dodatkowo ( obniżać ją ) ,w zależności od temperatury odczytanej z czujnika w sterowniku bądź z zewnętrznego termistora.

 

EDIT:akurat service cloud tak nieszczęśliwie to narysował ,że zarówno temperatura docelowa jak i temperatura zewnętrzna są niebieskie , i niebieska na samej górze to docelowa , niebieska na samym dole to temperatura otoczenia.

I żeby nie było wątpliwości :Temperatura wody wyjściowej (d.... - oznacza docelową :)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień monitor, albo okulistę, jak na tym wykresie widzisz dwie linie niebieskie.

Jest jedna niebieska - na samej górze (dwie są fioletowe).

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=451239

 

Więc podtrzymuję co napisałem w całej rozciągłości.

I daruj sobie złośliwości. Chyba, że sam chcesz je otrzymywać.

 

Kolego chyba naprawdę potrzebujesz okulisty skoro na dole nie widzisz niebieskiej lini, bo jesteś jedyną osobą która jej nie widzi, masz 2 niebieskie na samym dole i na samej górze. OKULISTA cię wzywa - i pisze to bez złośliwości

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanie odnośnie PC Aqarea: czy ktoś ma taką instalację i nie kręci i przestawia non-stop tylko po prostu po odjeździe instalatora użytkuje i niczego nie dotyka?

 

PC jest instalacją bezobsługową a patrząc na dynamikę tego wątku to bardziej upierdliwe i kocioł z podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kręcić trzeba tylko przez pierwsze 2-3 mc aby dobrać odpowiednio krzywą grzewczą, a potem już zapominasz o instalacji, pod warunkiem że jest dobrze zrobiona

Rozumiem, jednak sam napisałeś że trzeba dać szansę Pc się nauczyć i ustabilizować średnią.

 

Ty masz nagrzewanie nadmuchowe, czy też są przy nim krzywe itp, Czy jakiś inny algorytm sterowannia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jednak sam napisałeś że trzeba dać szansę Pc się nauczyć i ustabilizować średnią.

 

Ty masz nagrzewanie nadmuchowe, czy też są przy nim krzywe itp, Czy jakiś inny algorytm sterowannia?

przy nadmuchowych też można różnie sterować, np czujnik pokojowy lub temp powrotu , ja mam u siebie temperaturą powrotu powietrza, ustawiam że ma być 22,5 i jak tyle ma powrót to w domu mam 23st,, przy sterowaniu z czujnika pokojowego były za duże różnice gdyż histereza była +-1st od zadanej, czyli grzało do 24, a ponownie się włączało jak bylo 22, przy grzaniu powrotem różniece są max 0,5st a nie 2st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...