Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam ustawiona deltę 7 stopni. Temp zadana zbiornik 47. Dzisiaj koło południa temp spadła do 40 zaczęło sie grzanie CWU. Przez dwie godziny pompa dobiła do 45. COP za dzisiejszy dzien CWU 1.1

Pol biwaletne wyłączone.

Nie wiem juz co moze byc nie tak.

 

No to delta ok.czujnik ok.

Sprawfz jeszcze podczas tego grzania jaka pokazuje moc chwilową i czestotliwosc sprezarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i czujnik mam na srodku zbiornika. Moze delikatnie niżej niż środek.

 

Zrób jeszcze test masz chyba z tego co pamietam pompe 9kw.

Wylacz pompe spusc ciepla wode z baniaka wszysko tak zeby leciala juz zimna .

Ustaw na 47st i wlacz pompe uruchomi sie grzanoe cwu normalnie bez rzadnych trybów powinno Ci nagrzac wode w ok.1'5g powinna walic prawie caly czas gdzies na 65hz i produkcje chwilowa pokazywac na poziomie 9kw.

Jak tak nagrzeje to ze sprezarka jest wszystko ok.

Wtedy dzwonic do instalatora bo albo jakies dziwne ustawienia sa porobione w co watpie albo jakies uszkodzenie plyty głównej.

Kak nie nagrzeje to moze byc cos ze sprezarka ze puki grzeje do jakis niskich temperatur typu 35st to jest w miare ok (chociaz tu tez nie wiesz bo nie masz jak sprawdzic rzeczywistych copów a przy oszukujacych wskazaniach tych pomp to na c.o powinienes miec copy ponad 5) a jak przyjdzie jej grzac do wyższych to juz calkowita tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur i częstotliwości to pisałem to juz nie raz.

Pobieranie 1.2 kW

Produkcja 1.2-1.4kW

Sprężarka max 43Hz

 

No to nie wiem na co czekasz z tym instalatorem niech przyjedzie i pokaże Ci ze pompa potrafi wyprodukowac 9kw.

Najprosciej na cwu bo jak wlaczysz grzanie cwu zimnego baniaka to tak jak pisalem ma zapitalac 9kw i gdzies na 66hz

Jak to seria J to niech Ci pokaze jak osiaga 60st na zasilaniu bez zadnych grzalek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniach jest ok. 22-23 stopni. Ale jak grzeje CO to zupełnie inne pobory energii i inne copy. Z cwu w tym zwykłym trybie sobie nie radzi.

 

To w domu nie jest za zimno, morze daj jeszcze z 2 doby aż się ustabilizuje może włącz porządna dmuchawę farelką 3 kw na kilka godzin żeby dom się wygrzał i zobaczysz czy zmieni się tryb pracy pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w domu nie jest za zimno, morze daj jeszcze z 2 doby aż się ustabilizuje może włącz porządna dmuchawę farelką 3 kw na kilka godzin żeby dom się wygrzał i zobaczysz czy zmieni się tryb pracy pc.

 

Gawel grzanie domu nie ma nic wspolnego z grzaniem cwu .

Moze miec w domu minus 5 cwu ma zagrzac i tyle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to ma sie wszystko nagrzac jak pracuje tylko grzalka z moivh odczytow a zasilanie ani drgnie

 

Pompy z jednym wentylatorem potrzebują minimum 18st aby sprężarka pracowano a z dwoma wentylatorami 10st. Jeżeli powrót ma mniej to sprężarka będzie chodzić chwilę, wyłączy się i będą chodzić tylko grzałki, tak jak ci pisali koledzy, po kolei otwieraj petle tak aby powrót utrzymać powyżej tej temperatury

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy z jednym wentylatorem potrzebują minimum 18st aby sprężarka pracowano a z dwoma wentylatorami 10st. Jeżeli powrót ma mniej to sprężarka będzie chodzić chwilę, wyłączy się i będą chodzić tylko grzałki, tak jak ci pisali koledzy, po kolei otwieraj petle tak aby powrót utrzymać powyżej tej temperatury

 

Ok mam tak narazie zostawione. Zobacze jutro co tam sie podzialo i w razie W bede informowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All

Kontrolne pytanie dotyczące częstotliwości sprężarki, jakie są jej parametry graniczne: minimalne i maksymalne ? 9kw / J / 1f / All in One

Wiem, że pompa sama sobie dobiera częstotliwość pracy stosowanie do zapotrzebowania i najczęściej od grudnia widzę 70Hz u siebie.

Ile widzieliście maksymalnie u siebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All

Kontrolne pytanie dotyczące częstotliwości sprężarki, jakie są jej parametry graniczne: minimalne i maksymalne ? 9kw / J / 1f / All in One

Wiem, że pompa sama sobie dobiera częstotliwość pracy stosowanie do zapotrzebowania i najczęściej od grudnia widzę 70Hz u siebie.

Ile widzieliście maksymalnie u siebie ?

 

Ja poki co to tez max 70Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiona deltę 7 stopni. Temp zadana zbiornik 47. Dzisiaj koło południa temp spadła do 40 zaczęło sie grzanie CWU. Przez dwie godziny pompa dobiła do 45. COP za dzisiejszy dzien CWU 1.1

Pol biwaletne wyłączone.

Nie wiem juz co moze byc nie tak.

 

Sprawdź (o ile masz ta opcje dostępną) jak masz to ustawione: (powinno być "Standard")

Capgfgxfcture.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All

Kontrolne pytanie dotyczące częstotliwości sprężarki, jakie są jej parametry graniczne: minimalne i maksymalne ? 9kw / J / 1f / All in One

Wiem, że pompa sama sobie dobiera częstotliwość pracy stosowanie do zapotrzebowania i najczęściej od grudnia widzę 70Hz u siebie.

Ile widzieliście maksymalnie u siebie ?

 

Od 19hz do chyba 110hz czego nie zobaczysz narazie moze przy minus 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sobotę i niedzielę pojawił mi się na pompie WH-MXC09H3E5 błąd H70 przegrzanie grzałki OLP, wcześniej nie było tego problemu. Dziś rano również włączył się ten błąd. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Obecnie instalacja nie jest zrobiona do końca - nie mam jeszcze zrobionej podłogówki na piętrze, czy to może mieć znaczenie? Grzeję od końca października. W domu obecnie utrzymuję temp 22 -23 st. maksymalna temperatura jaką widziałem na zasilaniu to 41 stopni, CWU ustawione na 40 st. w ciągu dnia i wieczorem podwyższam do 45, zbiornik 250L. Widziałem wcześniejsze wpisy na temat tego błędu jednak nie widzę rozwiązania dla siebie, u mnie grzałka ustawiona jest na -10 st więc teoretycznie nie powinna się załączać. Instalacja odpowietrzona, ciśnienie trochę ponad 1,5 bara. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez JestemJarkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W sobotę i niedzielę pojawił mi się na pompie WH-MXC09H3E5 błąd H70 przegrzanie grzałki OLP, wcześniej nie było tego problemu. Dziś rano również włączył się ten błąd. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Obecnie instalacja nie jest zrobiona do końca - nie mam jeszcze zrobionej podłogówki na piętrze, czy to może mieć znaczenie? Grzeję od końca października. W domu obecnie utrzymuję temp 22 -23 st. maksymalna temperatura jaką widziałem na zasilaniu to 41 stopni, CWU ustawione na 40 st. w ciągu dnia i wieczorem podwyższam do 45, zbiornik 250L. Widziałem wcześniejsze wpisy na temat tego błędu jednak nie widzę rozwiązania dla siebie, u mnie grzałka ustawiona jest na -10 st więc teoretycznie nie powinna się załączać. Instalacja odpowietrzona, ciśnienie trochę ponad 1,5 bara. Z góry dzięki za pomoc.

 

Sprawdz czy na zasilaniu grzalki masz bezpiecznik i czy jest on w pozycji ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatnia informacja , podczas takiego kiepskiego grzania , oprócz tego co już wcześniej podawałeś ( moc pobierana , oddawana , częstotliwość sprężarki) podaj jeszcze pozycje 8 , pozycję 9 i pozycję 12 z menu z informacjami. ( czyli temperatury : docelową , wejściową , za skraplaczem , i wyjściową , i przepływ ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...