Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dzieki za odpowiedz. Czyli ogolnie cyrkulacja bedzie dzialac. A jakie sa negatywne skutki wpuszczania powrotu cyrkulacji na dol zbiornika ? Woda sie bardziej wymiesza i bedzie zimniejsza na gorze ?

 

Zazwyczaj jest tak że woda z cyrkulacji w zależności jaki kto ma sterownik może mieć temperaturę od np 25 do 50st. Jeśli teraz te 50 st (np sterownik cyrkulacji bazujący tylko na harmonogramie tygodniowym zał/wył pompy cyrkulacji bez kontroli temperatury) trafi na dół zbiornika to będzie to marnotrawstwo. Szybko zbiornik wychłodzimy. Do sterowania cyrkulacja polecam termostat z harmonogramem tygodniowym. Łatwo ustawić temp wody dla zał i wył pompy oraz można dodatkowo ustawić kiedy ta temperatura będzie niższa (np tryb nocny) a kiedy wyższa (np. okres wzmożonego poboru wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda cyrkulacja ,jaka by nie była to straty i marnotrawstwo kosztem wygody.

Chodzi o to ,żeby powracająca woda miała tą samą temperaturę jak warstwa wody do której powraca ( przy jej ciągłym włączeniu).

Przy dorywczej pracy cyrkulacji woda najpierw wraca zimna ( ale nie aż taka jak w sieci) i narasta. Więc wprowadzanie jej na dole może wcale nie jest takie złe.

 

Ja mam cyrkulację podłączoną pod alarm , i niektóre czujki ją aktywują na 3 min , po czym jest blokowana na 30 min. Zaleta to ,że jak nikogo w domu nie ma ( a to czasami trudno przewidzieć harmonogramem) to cyrkulacja nie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

próbowałem z ustawieniami pompy z buforem

coś jest dziwne

ustawienia mam 41/-15 i 31/15

delte miałem 7 zrobiłem na 8

pompa ma ustawiony czas pracy 4;30h MIAŁA 7 h

nie wiem co jest grane

startuje z 20 i podbija do 49hz ,podbije temp do zadanej ale wyrównuje powrót i chodzi non stop a powinna się wyłączyć

nie wiem jaka róznica ma być między wyjściem z pompy a wejściem do pompy czyli powrót z domu

jak jej włączę mięśniaka (muskuł )na 30 min podbije temp trochę na zasilaniu i się wyłączy

obiegówka tylko chodzi

sam nie wiem jak to ugryzć

głowice przymknąłem na 22st ale obiegówka chodzi non stop

przepływy po stronie pompy są większe niż po stronie domu

proszę o pomoc,bo mam jeszcze dziś wolne a jutro już jadę do pracy na 7 tyg i jak nic nie zrobię to będę musiał ją puścić w harmonogram

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno

przekłamują czujniki na pompie chyba bo w buforze mam czujniki i pokazują o 2,5 st większą temp

może wydłużyć czas pracy do 8 h i deltę,bo powinna przecież się wyłączyć jak podbije temp do zadanej plus 2 st a powrót powinien być niższy a ona wyrównuje temp i sie nie wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników , to rok temu były posty ( nie pamiętam użytkownika) , który pisał o przekłamywaniu czujników w monobloku ( ten jest narażony bardziej na niskie temperatury zewnętrzne , ale w splicie jest ten sam problem) . Generalnie chodziło o to ,że na samych czujnikach nie miał blaszek/sprężynek , które trzymają i dociskają czujnik do rury. Przy okazji można dać pastę termoprzewodzącą (jak do procesorów) , aby jeszcze lepiej czujnik przekazywał temperaturę , oraz dodatkowe doizolowanie rur wodnych w monobloku , szczególnie w miejscach czujników ( ogólnie pamiętać trzeba ,że w są 4 czujniki temperatury , trzy czujniki na rurach wodnych , i jeden na gazowych) .

Jak już to zrobisz to można pokusić się o kalibrację.

Masz do tego bufora opcjonalną płytę i włączoną opcję bufora w menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mam płyty

myślałem że to pójdzie tak jak teraz

dziwne że jak jej wymuszę podbicie temp to się wyłączy wtedy,ale stoi 25 min i załącza się znowu pomimo delty

jeśli deltę ma 7 to powinna mieszać wodę do np 28 jeśli ma zadaną 35 a ona pomiesza do 32 i znowu się załącza

można coś doraznie teraz zrobić bo i jest podłogówka i grzejniki też cżęść otwarta

na chłopski rozum powinna podbic temp i się wyłączyć

wcześniej pompki po stronie domu były na maxa ale non stop mieszało wodę i jeszcze gorzej pracowała

czemu przy delcie 7 czy 8 nie miesza jej i nie schodzi do 28 st np tylko o 3 st

wodę jak pcha to powrót jest cieplejszy ja zasilanie i wcześniej tak robiła że najpierw wyrównała temp i spadł powrót i sią włączała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ma te czujniki na zasilaniu i powrocie więc jak mierzy temp to wie do jakiej zagrzać wg krzywej i tak samo powinna wiedzieć jak powrót jest cieplejszy to powinna tak długo mieszać aż będzie powrót zimniejszy oczywiście o wartość delty

obiegówki chodzą non stop więc glikol non stop ma obieg w układach i w pompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być problem jeśli powrót podłogówki jest wyżej jak z grzejników?

mam tak podłączone:

są 4 wyjscia na buforze

na 1 od góry zasilanie grzejników

potem zasilanie podłogówki

następnie powrót podłogówki i na samym dole powrót grzejników,na tej samej wysokości jak powrót do pompy

może tu jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po pierwsze jak masz sterowanie Temperaturą wody , to obiegówka w pompie wyłączy się tylko wtedy , kiedy wyłączysz Pompę ciepła (ręcznie bądź z harmonogramu).

Delta to tylko sugestia dla pompy , stara się ją utrzymać , ale dochodzi do takiego momentu ( jak odbiór jest mniejszy niż generacja ciepła) , że powrót zaczyna doganiać zasilanie , i delta juz nie jest utrzymywana , tylko pompa patrzy na temperaturę zasilania ( żeby nie przekroczyła o 2 temperatury docelowej , a nie żeby utrzymywać deltę).

Napisz jeszcze raz jakie masz wszystkie temperatury ( docelową , zasilanie i powrót) w momencie kiedy się wyłącza i załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po pierwsze jak masz sterowanie Temperaturą wody , to obiegówka w pompie wyłączy się tylko wtedy , kiedy wyłączysz Pompę ciepła (ręcznie bądź z harmonogramu).

Delta to tylko sugestia dla pompy , stara się ją utrzymać , ale dochodzi do takiego momentu ( jak odbiór jest mniejszy niż generacja ciepła) , że powrót zaczyna doganiać zasilanie , i delta juz nie jest utrzymywana , tylko pompa patrzy na temperaturę zasilania ( żeby nie przekroczyła o 2 temperatury docelowej , a nie żeby utrzymywać deltę).

Napisz jeszcze raz jakie masz wszystkie temperatury ( docelową , zasilanie i powrót) w momencie kiedy się wyłącza i załącza.

 

teraz wyłączyłem ją żeby doizolować czujniki (jak je skalibrować)

temp teraz jest 27 zasil i 27 powrót

włączyłem pompę i pcha wode przez bufor i układy i temp jest 33 powrót i 29 zasil

ale sprężarka narazie stoi

teraz 32 zasil i 34 powrót i załączyła się pompa,spręzarka

nastawy na krzywej grzewczej 41/-15 i 31/15

wyłączy się sprężarka,ale obiegówka w pompie działa jak jej włącżę powera na 30 min

wtedy podbije o 3-2 st zasil i jest ta różnica między pomiędzy zasil a powrotem się wyłącza sprężarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wyłączyłem ją żeby doizolować czujniki (jak je skalibrować)

temp teraz jest 27 zasil i 27 powrót

włączyłem pompę i pcha wode przez bufor i układy i temp jest 33 powrót i 29 zasil

ale sprężarka narazie stoi

teraz 32 zasil i 34 powrót i załączyła się pompa,spręzarka

nastawy na krzywej grzewczej 41/-15 i 31/15

wyłączy się sprężarka,ale obiegówka w pompie działa jak jej włącżę powera na 30 min

wtedy podbije o 3-2 st zasil i jest ta różnica między pomiędzy zasil a powrotem się wyłącza sprężarka

 

Co do kalibracji to na wylaczonej pompie(żeby nie grzala) w menu wlacz samą obiegówkę(ta w pompie ciepła)niech mieli wode tylko pomiedzy jednostka a buforem zostaw tak na 10min czujnik zasil i powrotu ma pokazywac tak samo jak tak nie jest to korekta w menu serwisowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda cyrkulacja ,jaka by nie była to straty i marnotrawstwo kosztem wygody.

 

Nieprawda. Cyrkulacja na żądanie to czysta oszczędność.

Zamiast wylewać wodę o temperaturze co najmniej pokojowej (płacić za wodę i ścieki i ogrzanie od tych 8 do 21*+) masz powrót tej letniej wody do zasobnika.

 

A żądanie można łatwo przesyłać - sposoby różne Wystarczy 30zł i asystent, którego już praktycznie każdy ma w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All

W jakim celu jest service-cloud opcja: "Temp. zewn. wł. grzania:"

przecież jak ustawisz wyłączenie np. 21 to wiadomo, że poniżej 21 PC powinna działać - jeśli jest włączona.

 

Z tego zalaczonego zdjecia jak i ustawienia minus 12 wynika ze jest to ustawienie temperatury przy jakiej ma Ci sie grzalka zalaczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...