Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Wygrzewaj zgodnie z procedurą wygrzewania (lepiej ręcznie - ale jak nie masz zaników prądu, to możesz użyć programu z PC), a nie wg krzywej grzewczej.

 

On walczy tam o przetrwanie bo pompa chodzi na maksa od dwóch tygodni i nie może podnieść temp.zasilania ponad 30st to jak ma grzać wg.procedury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On walczy tam o przetrwanie bo pompa chodzi na maksa od dwóch tygodni i nie może podnieść temp.zasilania ponad 30st to jak ma grzać wg.procedury?

 

70Hz to maks? W jakim Panasie?

A jeżeli nawet, to czemu nie odpali grzałek, skoro nie udaje się osiągnąć zadanej temleratury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70Hz to maks? W jakim Panasie?

A jeżeli nawet, to czemu nie odpali grzałek, skoro nie udaje się osiągnąć zadanej temleratury?

 

Przecież nie da więcej mocy niż może częstotliwość nie ma tu większego znaczenia poprostu przy tych 70hz i takich temperaturach zewnętrznych produkuje swojego maksa 9kw jak jest plus powiedzmy 10st to będzie produkować z 10kw już przy 50hz i więcej się nie wkręci .

Ponad 100hz to podczas minus 20st jeśli akurat będziesz potrzebował maksymalnej mocy.

Grzałki nawet się nie załaczą bo ona nie ma problemy z osiągnięciem mocy maksymalnej(chyba żeby przestawił w menu żeby się załączały od plus 5 jeśli tak można to może by poszły)ale te 3kw dodatkowo to może by pozwoliło się szurnac na 35 a gdzie tam na jakieś 40 czy 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wygrzewanie swierzutkiego domu w styczniu pompa być może dobrana na styk do domu wygrzanego to niezbyt dobry czas.

Jak byś miał pompę jakąś przewymiarowaną sporo to by dała radę a ta się męczy możesz się jedynie w cierpliwość uzbroić a nie będzie lekko jak jeszcze teraz mrozy przyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wilgotnością ? Rekuperator włączony ? ( Zimą ładnie wyciąga wilgoć z domu).

Nawet jak masz 50% to i tak w murach może ona siedzieć. Proponuję wietrzyć regularnie a krótko (tak ,żeby powietrze się wymieniło). Jak w domu zejdziesz poniżej 40% to z murów zacznie to szybciej wychodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa z wynikow jest akurat za duza . Teraz jak to czytam to nie wiem czy nie mialem kupic tego tcapa jednak i dodac do niego te 5tys

 

Ile ty masz tych metrów kwadratowych do ogrzania?, że chcesz T-CAP, przecież masz nowy dom i całość w podłogówce.

Jak to wszystko wygrzejesz, to ta SDC 9kW, to będzie za dużo. Mój T CAP, przy moich metrach i na grzejnikach jeszcze nie chodził mocniej jak na pół mocy.

Kolega w tym roku na wiosnę wylewał posadzki, dom parterowy 105m2, grzeje od października i jeszcze nie mieszka, utrzymuje 17st w domu ( wykańczanie ).

I ma też 9kW SDC, grzeje cała dobę wg. termostatu. To ta pompa mu chodzi max. z 10 godz. na dobę, a w tych samych dniach jak u mnie jest dobowe zużycie ok 28kW, to u niego z 15kW ( bez CWU ). U niego tak samo do tej pory to ona chodzi na pół gwizdka, a na drugi rok to mu jeszcze spadnie zapotrzebowanie.

Wygrzej posadzki, dom, a resztą się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie montazu rekuperacji wlasnie.

Metrow mam w calosci 228 wyliczone OZC 6.1 kW. Licze na to ze da rade na nastepna zime jak bedzie juz wszystko zrobione itd ale zastanawia mnie to czy moge cos w tej chwili zrobic by jakos to usprawnic czy poki co nic sie nie da zrobic i to zostawic bo moze mam cos poustawiane tak ze ona wyzej nie chce wskoczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie montazu rekuperacji wlasnie.

Metrow mam w calosci 228 wyliczone OZC 6.1 kW. Licze na to ze da rade na nastepna zime jak bedzie juz wszystko zrobione itd ale zastanawia mnie to czy moge cos w tej chwili zrobic by jakos to usprawnic czy poki co nic sie nie da zrobic i to zostawic bo moze mam cos poustawiane tak ze ona wyzej nie chce wskoczyc

 

Jak Ci ma wskoczyć wyżej przecież masz pompę 9kw i daje 9kw co ma dawać 15?

Do chaty dostarczasz 9kw i to wystarcza tylko na 30st.

Zamknij połowę pętli to się temp.zasilania podniesie ale w połowie chaty będzie zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wporzadku. Chce zasiegnac opini osob ktore maja pompy dluzszy czas. Jezeli z moja sytuacja jest wszystko dobrze i mam sie nie zamartwiac ze jest cos zlego poustawiane to ok to przyjmuje to bo widocznie warunki i wszystko inne ma na to wplyw.

 

Wyłącz sterowanie pompy termostatem i ustaw dzialanie na stałą temperaturę zasilania 26* (zamiast krzywej kompensacji daj prosta 26*). Pompa zejdzie z obrotami do minimum. Niech pochodzi tak kilka dni. Przerabiałem to właśnie u siebie. Jak już pozbędziesz się wilgoci z budynku to przyjdzie czas na ustawianie krzywej. Powodzenia i daj znać jak efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic seria J. Z tymi grzalkami to chyba nie jest tak dobrze bo bardzo duzo godzin one juz dzialaly a zasilanie stanelo i nic wiecej. Temperatura w domu poki co nie zamieszkalym bardzo dobra a pompa dalej sie meczy

 

Z grzałkami jest wszystko ok. W Panasonicu grzałki włączają się przy defroscie za każdym razem gdy temperatura na powrocie jest mniejsza niż 26* i nie da się tego ominąć. W twoim przypadku to za każdym razem, a z uwagi na to, że pompa chodzi na max to defrosty masz pewnie co 30min albo częściej. Jeśli zrobisz jak pisałem wyżej to od defrostu do defrostu minie nawet kilka godzin, wygrzejesz dom i później będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta , jak byś chociaż przeczytał 10 ostatnich stron , to byś wiedział , że się da grzałki wyłączyć. Wiedział byś też , że defrosty częściej jak 35 min są niemożliwe .

 

U ciebie niemożliwe, a u mnie defrosty przy wygrzewaniu domu w grudniu były co 24min. Widocznie mojej pompie nikt tego nie powiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wporzadku. Chce zasiegnac opini osob ktore maja pompy dluzszy czas. Jezeli z moja sytuacja jest wszystko dobrze i mam sie nie zamartwiac ze jest cos zlego poustawiane to ok to przyjmuje to bo widocznie warunki i wszystko inne ma na to wplyw.

 

a jak masz wyizolowane rurki z czynnikiem które idą z zewnątrz do domu? Teraz jest dużo zimniej i jak masz jeszcze wilgoć w domu to pompa będzie cisnąć bo wylewki odbierają i jest zimno na dworze. Uruchomienie i wygrzewanie wylewek najlepiej jest robić ciepłą wiosną jesienią lub typowo latem. W dodatku jak rurki będą słabo wyizolowane to im zimniej tym większe straty, a konkretniej sprężarka będzie wchodzić na wyższe obroty po prostu.

Edytowane przez Shadow7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz pompę firma model bo ja mam pod opieką trzy panasy i też min to 35min tak zresztą chyba wszystkie serwisowki od panasa serii h i j mówią

 

 

Co prawda u mnie nigdy częściej jak co 45 - 50 min nie było defrostu ale z ciekawości - gdzie w serwisówce to widzicie? Z tego co pamiętam to na szkoleniu w Panasie mocno podkreślali iż panas jako jeden z niewielu modeli nie miał żadnego ograniczenia czasowego w defrostach i robił to w momencie gdy tylko zachodziła taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda u mnie nigdy częściej jak co 45 - 50 min nie było defrostu ale z ciekawości - gdzie w serwisówce to widzicie? Z tego co pamiętam to na szkoleniu w Panasie mocno podkreślali iż panas jako jeden z niewielu modeli nie miał żadnego ograniczenia czasowego w defrostach i robił to w momencie gdy tylko zachodziła taka potrzeba.

 

Otworz serwisowke i w przeszukiwaniu dokumentu wpisz deice mode znajdzie Ci fragmet z opisem defrostu masz tam wykres z opisem warunkow zalaczenia defrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...