Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Raczej są zadowoleni nie tylko ze względu na cenę ale i różnicę pomiędzy s8 a tri 11

 

Wierzę, w końcu parametry s8 nie są powalające i wyraźnie słabsze od Tri.

Różnicę w parametrach i cenie widać.

Pytanie, czy dla tych parametrów trzeba wydawać 6000zł więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umycie parownika (wężem ogrodowym) i kontrola filtrów.Można jeszcze sprawdzić Anodę w zasobniku cwu. Obejrzeć kable i połączenia ,czy coś się nie wypala (zły kontakt)..Reszty lepiej nie dotykać

 

u mnie jeszcze ciśnienie czynnika zmierzyli za jedyne 220 netto :/ a anody w nierdzewce to chyba nie trzeba oglądać... w sumie to nie powinno jej tam być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG therma V wygląda na przyzwoitą .miki co z tą ofertą?A już widzę.Wysłałem ci adres mailowy

 

no ja w sumie patrzac na te porównania nie narzekam mocno bo za 14kw dalem ok 20.000 brutto (bez zbiornika cwu) a od takiego t-capa 12 kW to gorzej wypada tylko przy -15* bo spada do 11.5 kW. Za to przewymiarowanie z inwerterem na wszystko powyżej -5* bezcenne :D

 

ile taki t-cap 12 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale możesz skorzystać z pomp ciepła nibe, daikin lub atalntic które już są dotarte w naszym kraju:)

A co do noki 6310i to coraz bardziej mam ochotę wrócić do takiego właśnie telefonu

 

użytkownicy dakina w sumie go chwalą, ale czy w niskich temp. spisuje się tak rewelacyjnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy PC powietrze powietrze przy -24 COP 1,62, w tym czasie pompa ze wszystkim pobierała 4kWh. Czyli otrzymywałem 6,48 kWh ciepla

Moja pompa ma moc 11,2kW z inwerterem który rozkręca ją od 30 do 130% mocy nominalnej.

Myślę że narzekać na takie parametry nie można. nawet jakby wtedy dała COP 1 to i tak byłbym zadowolony. A tak nawet przy -24 sama pompa grzała bez grzałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w sumie patrzac na te porównania nie narzekam mocno bo za 14kw dalem ok 20.000 brutto (bez zbiornika cwu) a od takiego t-capa 12 kW to gorzej wypada tylko przy -15* bo spada do 11.5 kW. Za to przewymiarowanie z inwerterem na wszystko powyżej -5* bezcenne :D

 

ile taki t-cap 12 ??

 

Katalogowo 1f - 28200, 3f - 30100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze ciśnienie czynnika zmierzyli za jedyne 220 netto :/ a anody w nierdzewce to chyba nie trzeba oglądać... w sumie to nie powinno jej tam być?

 

Czemu ma służyć pomiar czynnika w inwerterze?

Chyba tylko rozszczelnieniu układu.

W PC jest kilka kilogramów czynnika .do momentu kiedy w układzie jest chociaż jedna kropla czynnika ciśnienie jest takie samo jak przy kilogramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na obecną chwilę oprócz Panasonica T-cap lub zacząłem rozważać atlantica ALFEA S Excelia TRI. Wychodzi drożej ale podobno jest lepszy... Co wy na to?

Tri to inna klasa to do -20 *C

T-cap to typowa Alfea S ,tylko ma sprytne sterownie utrzymuje mniejszą moc w wyższych temperaturach .Prawdopodobnie dzieki temu uzyskuje leprzy cop w w yzszych temperaturach przy 100% mocy ,Ale to moc zredukowana programowo.W Alfei moc 100% jest znacznie wyższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że +5C dla pompy powietrze -woda, to wręcz idealne warunki, problemy zaczynają się poniżej zera kiedy zaczyna spadać moc grzewcza, patrz wykres sprężarki Copeland typoszereg ZH, a trzeba sobie powiedzieć wprost że niewiele firm stosuję te najlepsze sprężarki, większość stosuje tańsze gdzie uzyski są o 1/3 mniejsze, popularnym problemem jest też obladzanie się wymiennika co znacznie zmniejsza sprawność w temperaturach od 0 do -5, systemy wygrzewania wymiennika w celu pozbycia się lodu także zmniejszają sprawność, nie mówiąc już o tym że w dzień kiedy jest droga taryfa jest na dworze relatywnie cieplej, a tani prąd mamy kiedy jedziemy z grzałki, najlepsze warunki dla tych pomp to rejony przy Bałtyku, mam klienta co w Zakopanem (ze względu na cenę) uparł się i założył pompę powietrze-woda, teraz szuka gruntówki i 20K w plecy.

 

Tak pisał ktoś w innym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz tak

na razie oglądamy na rynku przepychankę marketingową, wszystkie pompy mają do dyspozycji te same sprężarki, wiec większe uzyski można osiągać merytoryka poza sprężarką a ta merytoryka sprzyja bezsprzecznie gruntówkom, niedługo się to zmieni, copeland wprowadził w fazę testów sprężarkę intrawertową dedykowana dla pop ciepła powietrze woda, niestety żadna z polskich firm nie załapała się na testy więc za jakiś rok półtorej czeka nas prawdopodobnie rewolucja cenowa w pompach ciepła - będzie taniej i dopiero wtedy pc powietrze woda uzyskają przewagę, będą miały lepszą cenę, większy zakres zastosowania,

merytorycznie będą miały porównywalne sprawności do gruntówek, trzeba też zwrócić uwagę że pojawiły się już na rynku sprężarki intrawertowe ale firmy które zaczeły je produkować nie montują ich nawet w swoich pompach ciepła, tylko nadal korzystają ze sprężarek coppelanda, więc czekamy na koniec testów coppelanda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tri to inna klasa to do -20 *C

T-cap to typowa Alfea S ,tylko ma sprytne sterownie utrzymuje mniejszą moc w wyższych temperaturach .Prawdopodobnie dzieki temu uzyskuje leprzy cop w w yzszych temperaturach przy 100% mocy ,Ale to moc zredukowana programowo.W Alfei moc 100% jest znacznie wyższa

Skoro Atlantic to niby ta wyższa liga to co powiecie na to:

http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/powietrzna-pompa-ciepla-atlantic-alfea-vs-daikin-altherma/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak na wstepie, wisi mi kto jaka pompe sobie kupi ...

po wstepie :)

 

do rzeczy : Karbon ma racje :) , ale moze byc tak ze atlantic tez da rade przy -27 C ;)

moja altherma dała radę - wiec jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Wyższa liga od panasonika T-Cap .Bo osiągają inne parametry

Jedna trzy fazy druga 1 faza

jedna do -15 ma 9kW druga do -20 ma 10kW.

 

A tym artykule właściwie wykazano ,że podobne urządzenia .

To że Atlantic "musiał" z fuijtsu dogadać się nie jest czymś złym .Tak jak produkcja Daikina w Czechach.

A z wymiennikami to nie chodzi o wydajność.Większy wymiennik większa wydajność .

Płytowy jest wrażliwy na zanieczyszczenia ,a wtedy łatwiej o zamrożenie w strefie małego przepływu.Daikin wymaga buforu na energię do odszraniania.Atlantic to ma.

A co powiesz o automatyce Daikina i Atlantica.

A co do falowników zapraszam na pokaz daikina i atlantica.

Daikin szybko zwiększa obroty i nagle po przekroczeniu temperatury wyłącza sprężarkę .Nie wyhamowuje obrotów.Taka szarpana praca.

Atlantic bardzo ładnie dostosowuję modulację do potrzeb.

Jak myślisz jak zmienia sie cop wraz ze zmianą prędkości obrotowej sprężarki (modulacją )COP podawane są dla 100% mocy.

A w temperaturze +7/+35 to nie jest praca na 100 % a na jakieś 30 %.

COP jest całkiem inne niż w tabeli.Ale to inna historia.

Nie mówię ,że daikin jest zły .Jedna i druga maszyna to porządne urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...