Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

N - niebieski, O - czarny, C - beżowy. Jeśli tak jest to być może pomylił przyłącza.

 

A nie odwrotnie z płyty wychodzą 3 styki C,O,N gdzie N to neutral i tam powinien mieć podłączony niebieski z afriso,potem C na płycie jest cały czas pod napięciem i powinien mieć podłączony tam brazowy z afriso ,a O tam pojawia się napięcie tylko w momencie chęci grzania cwu po zagrzaniu napięcie z tego styku znika i zawór przechodzi w tryb zamknięty czyli przepływ na c.o tam powinien być podłączony czarny z afriso

 

 

Przepływ podczas c.o na afriso powinien być od AB do B a podczas grzania cwu od AB do A

 

Jeszcze możesz sprawdzić w menu przycisk cofnij+enter+ prawa środkowa strzałka na kilka sekund razem wciśnięte ,wyskoczy menu tam masz sprawdzenie siłownika/zawór 3d/ zbiornik lub c.o dajesz na zbiornik i zawór ma się przełączyć na połozenie zbiornik dajesz na c.o powinien pójsć na c.o jak zostawisz na cwu i wyjdziesz z menu to zawór sam ma wrócic na c.o

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przepływ podczas c.o na afriso powinien być od AB do B a podczas grzania cwu od AB do A

 

 

W sumie tak mam go zainstalowanego.

 

20210304_120219.jpg

20210304_120228.jpg

 

Pamiętam jednak, że przy montażu mieli zagwozdkę z podłączeniem tego zaworu i odwracali przewody.

 

Myślicie, że tam jest pies pogrzebany?

 

Wieczorem zajrzę do środka i zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak mam go zainstalowanego.

 

[ATTACH=CONFIG]453693[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]453694[/ATTACH]

 

Pamiętam jednak, że przy montażu mieli zagwozdkę z podłączeniem tego zaworu i odwracali przewody.

 

Myślicie, że tam jest pies pogrzebany?

 

Wieczorem zajrzę do środka i zrobię zdjęcie.

 

Obstawiam że założyli odwrotnie zawór i puszczał wodę na c.o podczas grzania cwu więc podłączyli mu odwrotnie przewody i puszcza normalnie tylko że jego pozycja spoczynkowa jest pewnie na cwu a powinna być na c.o

Pewnie i zawór i kabelki do odwrócenia chyba że jest jakis sposób w tym afriso na ustalenie jego początkowej pozycji bo on jest jakiś tam co się kreci w kóło ale to już ktoś kto zna konkretny zawór może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że założyli odwrotnie zawór i puszczał wodę na c.o podczas grzania cwu więc podłączyli mu odwrotnie przewody i puszcza normalnie tylko że jego pozycja spoczynkowa jest pewnie na cwu a powinna być na c.o

Pewnie i zawór i kabelki do odwrócenia chyba że jest jakis sposób w tym afriso na ustalenie jego początkowej pozycji bo on jest jakiś tam co się kreci w kóło ale to już ktoś kto zna konkretny zawór może pomoże.

 

Postanowiłem zajrzeć do środka już teraz.

 

20210304_122851.jpg

 

20210304_122843.jpg

 

Jak to zobaczyłem to mi się słabo zrobiło. Żadnego zabezpieczenia przewodów. Przewód ochronny przykręcony na pół gwizdka. Siwa faza luźno bez izolacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brazowy od zaworu 3d jest puszczony wogóle gdzieś indziej niz powinien byc wszystkie trzy powinny być w kupie tam do złacza opisanego 3way

 

Nie, ten zawór afriso jest jakiś dziwny, gdzieś czytałem/widziałem (nie mogę teraz znaleźć źródła) że on musi mieć napięcie z innego miejsca bo nie będzie działał poprawnie.

 

Niech Kolega wymusi grzanie CWU i zobaczy w którą stronę się zawór otwiera i leci ciepła woda, to będzie miał pewność czy ma dobrze podłączony. :)

Edytowane przez TBomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie odwrotnie z płyty wychodzą 3 styki C,O,N gdzie N to neutral i tam powinien mieć podłączony niebieski z afriso,potem C na płycie jest cały czas pod napięciem i powinien mieć podłączony tam brazowy z afriso ,a O tam pojawia się napięcie tylko w momencie chęci grzania cwu po zagrzaniu napięcie z tego styku znika i zawór przechodzi w tryb zamknięty czyli przepływ na c.o tam powinien być podłączony czarny z afriso

 

 

Przepływ podczas c.o na afriso powinien być od AB do B a podczas grzania cwu od AB do A

 

Jeszcze możesz sprawdzić w menu przycisk cofnij+enter+ prawa środkowa strzałka na kilka sekund razem wciśnięte ,wyskoczy menu tam masz sprawdzenie siłownika/zawór 3d/ zbiornik lub c.o dajesz na zbiornik i zawór ma się przełączyć na połozenie zbiornik dajesz na c.o powinien pójsć na c.o jak zostawisz na cwu i wyjdziesz z menu to zawór sam ma wrócic na c.o

 

 

U mnie wygląda to tak

czujnik1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to stałe napiecie wzieli sobie z termostatu na brązowy więc jest teoretycznie dobrze podłaczony ,neutral też i czarny do open czyli dobrze .

Fajny ten sterczący fazowy no i juz nie czepiajmy sie mostka na neutralnym z szarego przewodu :)

 

Fachowcy od siedmiu boleści.

 

Czy macie kogoś zaufanego z Panasonica, żeby przyjechał i zrobił u mnie z tym porządek, a za usługę obciążył mojego instalatora?

 

Ciekawe czy przez te podłączenie kondensatory nie dostają po dupie.

 

Sam nie zamierzam nic przełączać - pompa jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ten zawór afriso jest jakiś dziwny, gdzieś czytałem/widziałem (nie mogę teraz znaleźć źródła) że on musi mieć napięcie z innego miejsca bo nie będzie działał poprawnie.

 

Niech Kolega wymusi grzanie CWU i zobaczy w którą stronę się zawór otwiera i leci ciepła woda, to będzie miał pewność czy ma dobrze podłączony. :)

 

Lecieć to leci mu dobrze bo grzeje cwu jak ma grzać cwu tylko nie wiadomo w jakiej pozycji zostaje po grzaniu cwu powinien się przełączyć zawsze na c.o nawet mimo że jest tryb tylko cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na L termostatu powinno być stale napięcie. A na brązowym powinno być napięcie tylko gdy zacznie grzać CWU. W tej chwili prawdopodobnie na spoczynku lub przy CO masz napięcie zarówno na czarnym jak i na brązowym. Ale to trzeba sprawdzić.

 

I pewnie od tego ciekną kondensatory.

 

Przed chwilą dogadałem się z kobietą z infolinii Panasonic. Dostałem kontakt do innego instalatora. Przyjedzie i zrobi porządek. Zajrzy tu na forum. Jak coś więcej będę wiedział to dam znać.

 

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc.

 

Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...