Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Potwierdzam.Tylko chyba w tym przypadku bo u mnie zawsze zawór jest na c.o ale w tym przypadku w ustawieniach co+cwu i przy ogrzaniu czujnika że pompa się wyłączyła od temp.zewnętrznej zawór faktycznie ustawił się w pozycji cwu ,po wyłaczeniu pompy guzikiem spowrotem przeleciał na c.o

 

Dziękuje, że to sprawdziłeś.

 

1igor1, Tobie również dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wyjdzie że zawór ok :) kondensatory ok :) lekka kosmetyka przewodów i serwis nie potrzebny,tylko trochę dziwne podłączenie afriso ale też chyba kiedyś cos czytałem o tych zaworach ,ktos pisał że są dziwne.

No i kolega bocian nie pisze czy jest te załamanie na rurce czy nie

 

Czyli zostaje lekka kosmetyka przewodów. Sam bym to zrobił, ale ze względu na gwarancję nie dotykam.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje lekka kosmetyka przewodów. Sam bym to zrobił, ale ze względu na gwarancję nie dotykam.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuje.

 

Ale to nie zmienia faktu ze dziwne te Twoje grzanie cwu e tym przypadku po drugim przelaczeniu na grzanie cwu moze wogole nie startuje Ci sprezarka bo nie mozliwe jest zeby jesli grzala cwu do 47st przelaczajac sie na c.o nie zaliczyla stopu sprezarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zmienia faktu ze dziwne te Twoje grzanie cwu e tym przypadku po drugim przelaczeniu na grzanie cwu moze wogole nie startuje Ci sprezarka bo nie mozliwe jest zeby jesli grzala cwu do 47st przelaczajac sie na c.o nie zaliczyla stopu sprezarki

 

Nie rozumiem, co masz na myśli?

 

Dodam tylko, że wyłączyłem PC za pomocą AQUAREA Smart Cloud. Najpierw CWU, później CO (pracowała w trybie CO). Następnie uruchomiłem ją w trybie samego CWU. Zagrzała i kończąc przełączyła zawór 3-drogowy na CO. Czyli tak jak napisaliście.

 

Po kilku minutach dołożyłem jej grzanie CO.

Po przerwie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś za pierwszym razem że pompa grzała cwu i jak temp.zewn spadła to nie dokończyła grzania cwu tylko przełaczyła się na c.o zaliczajac stop sprezarki ,po czym pochodziła cos tam na c.o i przełaczyła sie znowu na grzanie cwu dokończyła i przełaczyła sie na c.o nie zaliczając juz stopu spreżarki,a to nie mozliwe przy przejsciu z grzania cwu na c.o chyba że nie grzała tej wody wogóle za tym drugim razem albo temp zasilania nie była wyższa (przy przełaczaniu ) niż twoja temp ustawiona na c.o czyli nic by nie zagrzała bo jak by leciała z temp.zasilania na ok.48st to musiała by zaliczyć stop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś za pierwszym razem że pompa grzała cwu i jak temp.zewn spadła to nie dokończyła grzania cwu tylko przełaczyła się na c.o zaliczajac stop sprezarki ,po czym pochodziła cos tam na c.o i przełaczyła sie znowu na grzanie cwu dokończyła i przełaczyła sie na c.o nie zaliczając juz stopu spreżarki,a to nie mozliwe przy przejsciu z grzania cwu na c.o chyba że nie grzała tej wody wogóle za tym drugim razem albo temp zasilania nie była wyższa (przy przełaczaniu ) niż twoja temp ustawiona na c.o czyli nic by nie zagrzała bo jak by leciała z temp.zasilania na ok.48st to musiała by zaliczyć stop

 

Napisałem: "Wtedy spada temperatura na zewnątrz, bo zaszło słońce i PC przełącza się na 30min na CO nie kończąc grzania CWU. Sprężarka zalicza stop. Po tym czasie wraca aby dokończyć grzanie CWU. Następnie przełącza się do dalszej pracy nad CO. Już bez stopu sprężarki."

 

A powinno być: Wtedy spada temperatura na zewnątrz, bo zaszło słońce i PC przełącza się na 30min na CO nie kończąc grzania CWU. Sprężarka zalicza stop. Po tym czasie wraca aby dokończyć grzanie CWU. Już bez stopu sprężarki. Następnie przełącza się do dalszej pracy nad CO.

 

Masz rację. To dokładnie widać na wykresie i to dokładnie miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór CWU, po wyłączeniu pompy przez temperaturę zewnętrzną zostaje zawsze w pozycji na CWU, gdy mamy tryb pracy CO i CWU

 

U mnie zawsze jest w pozycji CO . Jak PC ma stop.lub nawet jak jest ustawione tylko CWU to zawsze jest na CO. otwiera go dopiero potrzeba grzania CWU.

PS. jeszcze nie doświadczyłem wyłączenia CO przez czujnik zew. to nie wiem jak jest.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze jest w pozycji CO . Jak PC ma stop.lub nawet jak jest ustawione tylko CWU to zawsze jest na CO. otwiera go dopiero potrzeba grzania CWU.

PS. jeszcze nie doświadczyłem wyłączenia CO przez czujnik zew. to nie wiem jak jest.

 

ustaw grzanie CO i CWU, weź ciepłą mokrą szmatę, okryj czujnik temp zewnętrznej tak aby temperatura była powyżej ustawionej wyłączenia CO, i zobaczysz jak zawór 3D przełączy ci sie na CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw grzanie CO i CWU, weź ciepłą mokrą szmatę, okryj czujnik temp zewnętrznej tak aby temperatura była powyżej ustawionej wyłączenia CO, i zobaczysz jak zawór 3D przełączy ci sie na CWU

 

 

Ale w jakim celu takie kombinacje bo nie rozumiem? Po co mam ustawiać CO + CWU kiedy grzanie jest całkowicie zbędne? To lepiej już ustawić ją na AUTO i puścić ją samopas nawet razem z chłodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie są zakresy modulacji mocy t-cap 9 i 12kW? Wg OZC do nowo projektowanego budynku dobrano mi PC 12kW. Ale budynek ma OZC na max. 10,5kW przy -16 więc obawiam się, że 12-a będzie przewymiarowana przez 90% swojego czasu pracy. Tym bardziej, że to w ciepłym rejonie kraju.

Więc czy "zapobiegawczy" dobór 12kW nie spowoduje, że nie będzie ona mogła zejść dostatecznie nisko z modulacją w ciepłe dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czy "zapobiegawczy" dobór 12kW nie spowoduje, że nie będzie ona mogła zejść dostatecznie nisko z modulacją w ciepłe dni?

Pompa 9kW / T-CAP to ograniczona programowo pompa 12 kW/TCap

1/ wyposażenie i osprzęt jest identyczny,

2/ 9 kW/TCap /1f i 12 kW/TCap /1f - maja grzałki 6 kW,

3/ 9 kW/TCap /3f i 12 kW/TCap /3f - maja grzałki 9 kW,

 

Pompa 12 kW ma możliwość ;

- wytworzyć więcej mocy,

- modulować będą identycznie przy temp> 0 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa 9kW / T-CAP to ograniczona programowo pompa 12 kW/TCap

1/ wyposażenie i osprzęt jest identyczny,

2/ 9 kW/TCap /1f i 12 kW/TCap /1f - maja grzałki 6 kW,

3/ 9 kW/TCap /3f i 12 kW/TCap /3f - maja grzałki 9 kW,

 

Pompa 12 kW ma możliwość ;

- wytworzyć więcej mocy,

- modulować będą identycznie przy temp> 0 C

 

 

9 3 fazy ma 3kW - 9 mogą Ci założyć na specjalne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , mam 12kW T-CAP i moduluje się identycznie jak 9kW T-CAP ,czyli moc pobierana w zależności od temp zewnętrznej ok 500W (wg podlicznika).

Nie jest to dziwne , skoro obie mają identyczną m.n sprężarkę , i obie się modulują na min 19Hz.

 

To nie jest tylko tu w przypadku T-CAP 9 i 12kW , ale i zwykłych modeli np 3kW i 5kW , 7kW i 9kW , a czasami ( jak w przypadku monobloków serii J ) pompy 5kW ,7kW i 9kW mają identyczne bebechy ( przez co ta 5kW naprawdę słabo się moduluje , nie mogąc zjechać nawet o połowę swojej mocy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że nie tylko Panasonic tak robi, a każdy producent.

W każdej branży przecież jest to spotykane, procesory z poblokowanymi mnożnikami , te same pojemności silników z różnymi mocami , sterowniki z różnymi funkcjonalnościami ,i każda funkcjonalność to pin do wbicia za odpowiednią kasę, i funkcja odblokowana...

 

A co do chiptuningu , to myślę ,że tu popyt na to jednak jest mały , bo nikt nie kupi "za małej " pompy , po to ,żeby ją za rok chipować :)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa 9kW / T-CAP to ograniczona programowo pompa 12 kW/TCap

1/ wyposażenie i osprzęt jest identyczny,

2/ 9 kW/TCap /1f i 12 kW/TCap /1f - maja grzałki 6 kW,

3/ 9 kW/TCap /3f i 12 kW/TCap /3f - maja grzałki 9 kW,

 

Pompa 12 kW ma możliwość ;

- wytworzyć więcej mocy,

- modulować będą identycznie przy temp> 0 C

 

- T -Cap 9kW 1F ma grzałkę 3kW co do innych to nie wiem.

- Moc 9kW 1 F da spokojnie 12kW a u mnie przy -17* pracowała w przedziale 10,5--11,2kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...