Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Potwierdzam , mam 12kW T-CAP i moduluje się identycznie jak 9kW T-CAP ,czyli moc pobierana w zależności od temp zewnętrznej ok 500W (wg podlicznika).

Nie jest to dziwne , skoro obie mają identyczną m.n sprężarkę , i obie się modulują na min 19Hz.

 

To nie jest tylko tu w przypadku T-CAP 9 i 12kW , ale i zwykłych modeli np 3kW i 5kW , 7kW i 9kW , a czasami ( jak w przypadku monobloków serii J ) pompy 5kW ,7kW i 9kW mają identyczne bebechy ( przez co ta 5kW naprawdę słabo się moduluje , nie mogąc zjechać nawet o połowę swojej mocy).

 

5kW nie może zmodulować się do połowy mocy ?:) Moja się moduluje do 1.2 kW mocy.

Mi PH z Panasonica mowil ze 3 i 5 to ten sam gabaryt jest i tylko programowa rożnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim celu takie kombinacje bo nie rozumiem? Po co mam ustawiać CO + CWU kiedy grzanie jest całkowicie zbędne? To lepiej już ustawić ją na AUTO i puścić ją samopas nawet razem z chłodzeniem.

 

Bo np w ciągu ostatniego tygodnia kilka razy sie zdarzyło że w nocy było kolo 0 a w dzień powyżej 16 stopni, i pompa się sama wyłączała, a gdy tylko temperatura spadła poniżej 16st pompa znów sama się włączała, wieć nie rozumiem czemu miałbym ręcznie ją wyłączać skoro ustawiam sobie przy jakiej temperaturze ma wyłączyć CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słyszeliście coś może o podwyżce pomp Panasonica od 1 kwietnia?

prawda czy nie?

jedna podwyżka była już teraz w styczniu i podobna kolejna się szykuje lada chwile :sick:

 

Ja tylko słyszałem o wzroście cen stali...mój kolega sprzedał ( wreszcie) swoje zbiory złomu z podwórka-podobno dostał powyżej 1PLN/kg , a było po 0,6 PLN...Jeśli to się odnosi do cen innych metali oraz do obecnych cen walut-to nawet byłby uzasadniony wzrost tych cen...

Pzdr

 

PS

Dziwnym trafem kiedy ja kupowałem swoją PC wczesną wiosna 2015 , mój instalator także informował mnie o planowanym wzroście cen Panasa...Hmm:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie spodziewanego wzrostu cen Panasów-to może warto pogadać o Daikinach , Mitsu czy innych znanych marek ?

A może u nich będzie akurat dobra cena ?

Przy każdych negocjacjach nieoceniona jest kontroferta...potrafi prawdziwe cuda zdziałać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku na wiosnę beczą że podwyżki itp.

A dziwnym trafem sąsiad zakładał z 1,5 roku po mnie i zapłacił prawie tyle samo za 7kw tylko dostał Jkę ,"gratisowego" smarta ,+bufor którego ja nie mam .

Ale nie obawiajcie się podwyżek jest tu na forum kilku wyznawców że niedługo będziemy te pompy kupować po 5tys więc tylko czekać,czas gra na korzyść :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku na wiosnę beczą że podwyżki itp.

A dziwnym trafem sąsiad zakładał z 1,5 roku po mnie i zapłacił prawie tyle samo za 7kw tylko dostał Jkę ,"gratisowego" smarta ,+bufor którego ja nie mam .

Ale nie obawiajcie się podwyżek jest tu na forum kilku wyznawców że niedługo będziemy te pompy kupować po 5tys więc tylko czekać,czas gra na korzyść :lol2:

 

Nie no 5 tyś to nie jest miom zdaniem realne. Ale jak widze oferty czasami za gen. J 5kW z samym freonem po 22 tysiące to już jest oszustwo :). Zreszta też taka kiedys dostalem jak wybieralem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie spodziewanego wzrostu cen Panasów

- to może warto pogadać o Daikinach , Mitsu czy innych znanych marek ?

A może u nich będzie akurat dobra cena ?

Przy każdych negocjacjach nieoceniona jest kontroferta...potrafi prawdziwe cuda zdziałać...

Wg; mnie, to nie Panasy drożeją, lecz złotówka bardzo slabnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miewacie spadki ciśnienia w instalacji podłogówki?

 

Nie tak dawno miałem 1,4-1,5 bar a teraz jest 1,2-1,25.

 

Czy to norma czy oznacza jakiś problem:

- nieszczelność i dopływ powietrza

- nieszczelność i wyciek wody

- inne?

 

Kiedy czyściłeś filtr w pompie? Jak dawno tego nie robiłeś radze zajrzeć.

U mnie to pomaga zwłaszcza, że nowa instalacja i wypłukuje caly syf. Czyściłem już x2 od grudnia gdy tylko cisnienie spada jak obiegowka kreci na maxa przy deice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, mam Panasonica Aquarea serie J. Jest możliwość ustawienia 3 poziomów pracy cichej pompy. Nie ukrywam, że przeszkadza mi dźwięk działającej sprężarki. Czy ustawiając pompę w pracy cichej zmniejszam sprawność pompy i jednocześnie zużyje więcej prądu ? Czy nie ma to znaczenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...