Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Zależy jak leży i u kogo ;)

W moim przypadku tak minimalnie większy COP w żaden sposób nie zrekompensuje kosztu 1kWh w tanim prądzie :)

 

Tani prąd działa w określonych godzinach, dobre do grzania CWU ale już nie CO

ps

Czyście filtry , ale niekoniecznie tylko z syfu ale bardziej z drobinek żelaza (tego zwykły filtr nie łapie0 , Panasonic dopiero od ca roku dodaje, chyba jako opcje, filtry łapiące toto-ot proste magnesy neodymowe (ja już sobie dodałem w filtrze takie w osłonce w PCV), no miałem już 2 awarie - pompa magnetyczna siadła, od czasu dodania neodymów jest luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani prąd działa w określonych godzinach, dobre do grzania CWU ale już nie CO

Dlatego napisałem "zależy jak leży i u kogo" ;)

Naturalnie, że grzanie taryfowe nie sprawdzi się przy:

-grzejnikach ściennych

-wylewce anhydrytowej

-cienkiej wylewce betonowej

 

Ja nie spełniam w/w warunków, co więcej mam pokaźną ilość materiału, który potrafi przetrzymać energię z tańszej taryfy na później i u mniej idealnie sprawdza się grzanie taryfowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "zależy jak leży i u kogo" ;)

Naturalnie, że grzanie taryfowe nie sprawdzi się przy:

-grzejnikach ściennych

-wylewce anhydrytowej

-cienkiej wylewce betonowej

 

Ja nie spełniam w/w warunków, co więcej mam pokaźną ilość materiału, który potrafi przetrzymać energię z tańszej taryfy na później i u mniej idealnie sprawdza się grzanie taryfowe :)

 

Super..a kiedy ma działać grzanie CWU (ca 30-90min) zależy od temp - ja grzeję 200l na 46stopni, styka na 2-3 osoby dziennie (prysznic), 52 stopnie to jedna wanna (1-2osoby , jak kto chce)

Bo tak lekko to bajki chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super..a kiedy ma działać grzanie CWU (ca 30-90min) zależy od temp - ja grzeję 200l na 46stopni, styka na 2-3 osoby dziennie (prysznic), 52 stopnie to jedna wanna (1-2osoby , jak kto chce)

Bo tak lekko to bajki chyba

To trzeba było jeszcze mniejszy zasobnik sobie zapodać ;)

Ja mam 300l grzane w priorytecie w tanich godzinach.

I nie zajmuje to 90 minut tylko w południe max. 45minut, wieczorem ok.1h

I też kąpiemy się tylko w wannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było jeszcze mniejszy zasobnik sobie zapodać ;)

Ja mam 300l grzane w priorytecie w tanich godzinach.

I nie zajmuje to 90 minut tylko w południe max. 45minut, wieczorem ok.1h

I też kąpiemy się tylko w wannie.

 

To podaj proszę jakie masz zużycie wody (m3) miesięcznie.

U mnie zasobnik 300l musi się grzać kilka razy dziennie. Ale wody idzie bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj proszę jakie masz zużycie wody (m3) miesięcznie.

U mnie zasobnik 300l musi się grzać kilka razy dziennie. Ale wody idzie bardzo dużo.

Nie odpowiem Ci dokładnie bo tego nie wiem ;)

Kiedyś patrzyłem na licznik ale z zwu to było 11-12m3 miesięcznie.

Może ktoś obliczy ile z tego będzie cieplej wody przy zużyciu 120-130kWh miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakowo od momentu przejścia na G12W w 2014r :D

Wystarczy czytać dokładnie i każdy zrozumie.

1600kWh na c.o+1500kWh na cwu=3100kWh średnio od 8 lat.

1600kWh(c.o)*0,33zl/kWh=528zl 1500kWh(cwu)*0,33zl/kWh=495zl

528zl+495zl=1023zl

Jest to średnia roczna z 7 lat.

Pasuje ? :D

 

Niedawno przekroczyłem 26000kWh ogólnego zużycia na c.o i cwu od marca 2013.

 

Kurde płacisz ponad 1000zeta??? To jakaś porażka Nie przywykłem do tak dużych opłat. Strzeże współczuję I to wszystko jeszcze liczysz po 0,33zł? To jeszcze stawki sporo zaniżone . Pewnie z 8 lat.

Hm ? 26000kWh? I za te kWh zaplaciłeś? Daj już spokój bo dla mnie to jakiś kosmos. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić jak Cię wbudowany ciepłomierz oszukuje.

A oszukuje na pewno , tylko w zależności od warunków raz mniej , raz więcej.

 

Zgoda mi przy dodatnich temp. max potrafiła zaniżyć 20,86% W mrozy i mniej więcej stałej na zewnątrz róznica była do 5kWh.( KILOWATÓW-- nie procent). To było już do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci dokładnie bo tego nie wiem ;)

Kiedyś patrzyłem na licznik ale z zwu to było 11-12m3 miesięcznie.

Może ktoś obliczy ile z tego będzie cieplej wody przy zużyciu 120-130kWh miesięcznie.

 

Płacisz za wodę to chyba wiesz ile m3 zużywasz? Masz faktury przecież.

Nie pytam ile ciepłej/zimniej tylko ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "zależy jak leży i u kogo" ;)

Naturalnie, że grzanie taryfowe nie sprawdzi się przy:

-grzejnikach ściennych

-wylewce anhydrytowej

-cienkiej wylewce betonowej

 

Ja nie spełniam w/w warunków, co więcej mam pokaźną ilość materiału, który potrafi przetrzymać energię z tańszej taryfy na później i u mniej idealnie sprawdza się grzanie taryfowe :)

A niech się sprawdza jak chcesz Masz plapy i tyle albo udajesz tu głupiego i jak ci ktoś przytaknie to radochy masz. Pojemności wylewki to możesz mieć i metr grubości .Ale jest jedno ale Możliwości PC w jednostce czasu .I tu pisz sobie co chcesz Jak jesteś kumaty to tłumaczyć dalej nie trzeba. A jak IDIOT to tłumaczenie nie da nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super..a kiedy ma działać grzanie CWU (ca 30-90min) zależy od temp - ja grzeję 200l na 46stopni, styka na 2-3 osoby dziennie (prysznic), 52 stopnie to jedna wanna (1-2osoby , jak kto chce)

Bo tak lekko to bajki chyba

Szkoda dyskutować on jeszcze lepiej się nakręca jak mu zaprzeczasz. Coś chyba z głową nie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "zależy jak leży i u kogo" ;)

Naturalnie, że grzanie taryfowe nie sprawdzi się przy:

-grzejnikach ściennych

-wylewce anhydrytowej

-cienkiej wylewce betonowej

 

Ja nie spełniam w/w warunków, co więcej mam pokaźną ilość materiału, który potrafi przetrzymać energię z tańszej taryfy na później i u mniej idealnie sprawdza się grzanie taryfowe :)

 

A u mnie najlepiej się sprawdza stała temp w domu i też nie chodzi nonstop ale też nie muszę wyłączac PC bo jest godz 6,00 i ruszyła droda A żeby było jeszcze ciekawiej nie płacę aż 1000zeta tylko 0zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było jeszcze mniejszy zasobnik sobie zapodać ;)

Ja mam 300l grzane w priorytecie w tanich godzinach.

I nie zajmuje to 90 minut tylko w południe max. 45minut, wieczorem ok.1h

I też kąpiemy się tylko w wannie.

 

Akurat w tym przypadku wielkość nie ma znaczenia . Liczy się zapotrzebowanie dobowe na CWU. W przeciwieństwie do innych spraw gdzie wielkość ma dużo wieksze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ? 26000kWh? I za te kWh zaplaciłeś? Daj już spokój bo dla mnie to jakiś kosmos. .

Nie,te 26000kWh dostałem w gratisie od Tauron Gliwice :D

Fakturę niedawno przedstawiałem, i to z przełomu starszej ceny i już po podwyżkach.

Możesz sobie policzyć ;)

Specjalnie dla Ciebie jeszcze raz :D

20210208_193630.jpg

 

Uprzedzając Twoje pytanie, które zapewne by się pojawiło, licznik jest założony od momentu przejścia na G12W czyli od 2014r a podlicznik pompy od momentu założenia czyli od 2013r :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,te 26000kWh dostałem w gratisie od Tauron Gliwice :D

Fakturę niedawno przedstawiałem, i to z przełomu starszej ceny i już po podwyżkach.

Możesz sobie policzyć ;)

Specjalnie dla Ciebie jeszcze raz :D

[ATTACH=CONFIG]453916[/ATTACH]

 

Uprzedzając Twoje pytanie, które zapewne by się pojawiło, licznik jest założony od momentu przejścia na G12W czyli od 2014r a podlicznik pompy od momentu założenia czyli od 2013r :D

 

Że licznik od 8 lat to wiem. Co nie zmienia faktu że płacisz 1000 zeta. Dla mnie kosmos Ba zapłaciłeś za 26000kWh MASAKRA

PS. Najlepiej ci się odpisuje na posty jak jestem nieaktywny ha ha .Dobry sposób bo nie ma rekontry. Widziałem te wpisy ha ha wygasiłem się .

Ja sobie mam liczyć? i to twoje faktury? Po jaką cholerę mi to jest potrzebne? Przecież to twoje faktury za które ty płacisz. Co ci się w łepetynie pomieszało?

Fakt jest jeden i niepodważalny PŁACISZ I TO DOŚĆ WYSOKO Taka prawda.i tego nie zmienisz. A będziesz płacił jeszcze więcej RZAŁOSNE TO JEST..

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...