Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam pytanie jaki macie przepływ pompy obiegowej gdy sprężarka jest wyłączona z powodu osiągnięcia temperatury powrotu ?

U mnie ciągle kręci 10-12l/min aby monitorować temperaturę wody i wiedzieć kiedy znowu włączyć sprężarke. Jest to na tyle duża wartość że pompa jest mocno słyszalna w pomieszczeniu obok. Gdy było na zewnątrz cieplej powyżej 15 stopni to wtedy grzanie wyłączało się całkowicie i przepływ pompy obiegowej spadał do 0,1l/min. Wydaje mi się że w pierwszym przypadku również powinna schodzić do takich wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki macie przepływ pompy obiegowej gdy sprężarka jest wyłączona z powodu osiągnięcia temperatury powrotu ?

U mnie ciągle kręci 10-12l/min aby monitorować temperaturę wody i wiedzieć kiedy znowu włączyć sprężarke. Jest to na tyle duża wartość że pompa jest mocno słyszalna w pomieszczeniu obok. Gdy było na zewnątrz cieplej powyżej 15 stopni to wtedy grzanie wyłączało się całkowicie i przepływ pompy obiegowej spadał do 0,1l/min. Wydaje mi się że w pierwszym przypadku również powinna schodzić do takich wartości.

 

0,1 to blad odczytu wtedy obiegówka nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam termostat zewnetrzny i harmonogram wiec obiegowka chodzi tylko wtedy kiedy sprezarka.

U kazdego co ma na temp.wody to bedzie chodzic w okolicach 9-10l/min w zaleznosci od modelu bo sa to najnizsze mozliwe obroty obiegowki .

Niewiem jak mazz ta pompe zamontowana ale te 10l to jest tak niska wartosc ze prawie wogole tego nie slychac napewno nie w pomieszczeniu za sciana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 7kW SDC Seria chyba J. To jest takie buczenie i wibracje przenoszące się na ścianę. Musi być totalna cisza w pomieszczeniu sasiednim żeby to usłyszeć. Tam gdzie wisi jednostka to już jest wyraźny hałas. W nocy może przeszkadzac. Nie wiem jak ta pompa jest zamontowana ale zastanawiam się w takim razie nad zgłoszeniem gwarancyjnym bo może nie mam gdzieś przekładek gumowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie ma jakis luzów czy jest solidnie przykrecona do sciany na dwóch plytach mocujacych górnej i dolnej.

Jakies gumowe przekladki nie sa wymagane wiec raczej nici z jakis gwarancyjnych zgloszen moze material sciany jakis przenoszacy halas .

Albo cos z obiegowka a jaki masz osiagany maksymalny przeplyw moze ma jakies duze opory i na najnizszych obrotach ma ciezko.

U mnie scianka dzialowa to cegla 12cm dziurawka i za sciankami nie slychac nawet przy 17l/min dopiero jak sie podejdzie naprzeciwko takich przesuwnych drzwi to delikatnie ja wtedy slychac przy tych 17l .A jest w takim malym pomieszczeniu tak jakby w szafie ;) tylko ze sciankami z cegly z 1,5m na 0,8m i drzwi przesuwne w centralnej czesci parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego sterownika nie odczytasz obrotow obiegowki ale jak Ci sie sprezarka wylacza a obiegowka dalej chodzi to chodzi wtedy na najnizszych obrotach i tak jak Mig pisal na najnizszym przeplywie jaki u Ciebie jest mozliwy.

Bardzo czesto jesli ludzie maja bez bufora na podlogowke to w okolicach tych 9-10 l jest ten przeplyw.

Jak chcesz koniecznie sprawdzic czy tak jak Ci szumi to sa to najnizsze obroty to w menu instalatora masz mozliwosc wlaczenia samej obiegowki i ustawienia jej na najnizsze obroty.

Mozesz sobie tez tam sprawdzic ile Ci wyciagnie maksymalnego przeplywu

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać o serię H , gdzie można przestawić histerezę grzania CWU jest ustawiona 10stopni, a ja potrzebuję mniejszą

 

musisz na wyłączonej pompie wejśc w ustawienia instalatora,potem ustawienie działania i zbiornik

tam jest temp ponownego wygrzewania zbiornika tam ustawisz

minus to zmniejszasz delte

jak masz -10 to zrób -6 lub -7 ja tobie pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, próbuję połączy moduł cz-taw1 w pompie ciepła Panasonic. Wszystkie diody świecą, czyli jest połączenie, rejestrację uruchamiam - dioda niebieska miga, ale na stronie https://aquarea-smart.panasonic.com nie mogę doda urządzenia, wyrzuca błąd hasła lub złe ID. Nie wiem jak sobie poradzic, może ktoś ma pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...