Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No to ja zdaje się użyłem niewłaściwego słownictwa.

Chciałem napisać: temperatura zasilania i powrotu.

A napisałem: temperatura wejścia i powrotu.

 

Tymczasem MiG25 użył:

temp wejścia (do pompy) = temp powrotu

temp wyjścia (z pompy) = temp zasilania

 

Czy dobrze rozumiem MiG25, że w takim znaczeniu użyłeś tych wyrażeń?

m MiG25?

 

Ja zawsze patrzę od strony pompy ciepła , i dla mnie "cieplejsza rura" ( podczas grzania) to wyjście. (choć zdaje sobie z tego sprawę ,że są ludzie ,którzy patrzą od strony instalacji , i dla nich wejśćie jest cieplejsze :) )

 

Choć w jednym miejscu tam się pomyliłem ,( albo autokorekta zmieniła).

 

No i te temperatury to nie bierz zbyt dosłownie( bo nie stwierdze jednoznacznie , czy pompa wyłączyła się przy 28 ,czy może przy 27 , i czy wejście do pompy miało wtedy 23 , 22 , a moze 24).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JZ ma w srodku a CWU mam od góry zbiornika . Ktos powie że w środku jest OK Ja mam od góry i jest Git Rozpisywać się nie będę ale wydaje mi się to dobrym miejscem na termometr

 

Byle by to nie była sama góra , a kapilara min 15cm. Wtedy jest szansa , że zimna woda Cię nie złapie pod prysznicem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej.

 

Bufor ma być na powrocie wyłącznie CO tak?

 

To już zależy od instalacji. Najlepiej , gdyby tego bufora nie było , ale nie zawsze się da. Też nie zawsze się da bufor tylko na powrocie ( bo np jest wiecej objegów , albo podczas defrostu cala woda leci przez kaloryfery i spać nie daje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle by to nie była sama góra , a kapilara min 15cm. Wtedy jest szansa , że zimna woda Cię nie złapie pod prysznicem :)

Da od góry to raczej trzeba się liczyć z małą deltą, da od dołu to można sobie pozwolić na dużą. Mam na 1/3 a deltę 12. Grzeję w taniej do 45 a w drogiej do 40 i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest chyba ustawienie czujnika na dole,zalezy jeszcze jaka pompa jaki baniak.

U siebie kiedys robiłem próbę i w seri H mozna na cwu ustawic minimalną 40st tak tez bylo ustawione i zanim na dole baniaka bylo 40st to na wezownicy bylo juz ponad 55st i pompa stawała z przegrzania .

Jsk ktos korzysta z antylegionelli to żeby na dole uzyskac te 65st to na górze chyba z 80 by musiało byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest chyba ustawienie czujnika na dole,zalezy jeszcze jaka pompa jaki baniak.

U siebie kiedys robiłem próbę i w seri H mozna na cwu ustawic minimalną 40st tak tez bylo ustawione i zanim na dole baniaka bylo 40st to na wezownicy bylo juz ponad 55st i pompa stawała z przegrzania .

Jsk ktos korzysta z antylegionelli to żeby na dole uzyskac te 65st to na górze chyba z 80 by musiało byc

 

Ot mądre słowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dolnym położeniem czujnika temperatury wiążą się jeszcze inne problemy. Pompa Panasonica sobie nie radzi z sytuacją gdy czujnik wskazuje np 35C (na 1/3 wysokości zbiornika) natomiast na samej górze jest 50C . Wtedy pompa o tym nie wie i daje na wężownice zbyt niską temperaturę. Woda w wężownice wtedy sama ogrzewa się i zamiast dogrzewać zbiornik to go wychładza/miesza. Opisałem to w moim poprzednim poście związanym z inwersją temperatur gdy na wyjściu pompy woda była chłodniejsza niż na wejściu.

Teraz czujnik mam przełożony na samą górę pod ocieplenie nad deklem zbiornika i już ten problem nie występuje tak wyraźnie. W najgorszym przypadku delta wynosi 1C lub 0C a nie -5C.

 

Serwis dwa razy był po kilka godzin i nic innego nie wymyślili więc ten typ chyba tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dolnym położeniem czujnika temperatury wiążą się jeszcze inne problemy. Pompa Panasonica sobie nie radzi z sytuacją gdy czujnik wskazuje np 35C (na 1/3 wysokości zbiornika) natomiast na samej górze jest 50C . Wtedy pompa o tym nie wie i daje na wężownice zbyt niską temperaturę. Woda w wężownice wtedy sama ogrzewa się i zamiast dogrzewać zbiornik to go wychładza/miesza. Opisałem to w moim poprzednim poście związanym z inwersją temperatur gdy na wyjściu pompy woda była chłodniejsza niż na wejściu.

Teraz czujnik mam przełożony na samą górę pod ocieplenie nad deklem zbiornika i już ten problem nie występuje tak wyraźnie. W najgorszym przypadku delta wynosi 1C lub 0C a nie -5C.

 

Serwis dwa razy był po kilka godzin i nic innego nie wymyślili więc ten typ chyba tak ma.

Bez sensu czujnik na samej górze.

To oznacza, że nie wykorzystujesz w pełni pojemności zasobnika bo na górze będziesz miał zawsze gorącą wodę a na dole zimną.

To również oznacza, że musisz grzać cwu do wyższej temperatury niż potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeje do 47 stopni, zasobnik ma 250litrów więc jeszcze nie zabrakło wody.

Na harmonogramie ustawiłem grzanie o godzinie 19stej i wyłączenie o 21 więc nawet jak nie pobieram wody to i tak mam jedno włączenie pompy dziennie i na wieczór ciepłą wodę do kąpieli. Dzięki harmonogramowi zauważyłem że dogrzewanie włącza sie zawsze nie zależnie od ustawienia delty. Delte mam na -12C a w zbiorniku załóżmy że będzie 44C to i tak pompa dogrzeje do 47C.

Po kąpieli nawet jak temperatura na górze zbiornika spadnie do 40C to taka temperatura wystarczy na cały dzień do normalnego używania tj mycie rąk. Pompa dopiero włączy dogrzewanie kolejnego dnia o 19stej dzięki temu straty postojowe są niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeje do 47 stopni, zasobnik ma 250litrów więc jeszcze nie zabrakło wody.

Na harmonogramie ustawiłem grzanie o godzinie 19stej i wyłączenie o 21 więc nawet jak nie pobieram wody to i tak mam jedno włączenie pompy dziennie i na wieczór ciepłą wodę do kąpieli. Dzięki harmonogramowi zauważyłem że dogrzewanie włącza sie zawsze nie zależnie od ustawienia delty. Delte mam na -12C a w zbiorniku załóżmy że będzie 44C to i tak pompa dogrzeje do 47C.

Po kąpieli nawet jak temperatura na górze zbiornika spadnie do 40C to taka temperatura wystarczy na cały dzień do normalnego używania tj mycie rąk. Pompa dopiero włączy dogrzewanie kolejnego dnia o 19stej dzięki temu straty postojowe są niższe.

Jak się cieszysz to jest ok :D

Ale mając czujnik temp na samej górze nie wykorzystujesz potencjału pojemnosci całego zasobnika a to się właśnie wiąże z grzaniem cwu do wyższej temperatury.

Ja mam 300l i taplajac się w wannie wystarczy mi grzanie do 43st.C,ale całego 300l a nie tylko góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się cieszysz to jest ok :D

Ale mając czujnik temp na samej górze nie wykorzystujesz potencjału pojemnosci całego zasobnika a to się właśnie wiąże z grzaniem cwu do wyższej temperatury.

Ja mam 300l i taplajac się w wannie wystarczy mi grzanie do 43st.C,ale całego 300l a nie tylko góry ;)

 

Te buźki sobie wstaw. Tkwij w swej głupocie MIKI a nie żaden arturo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeje do 47 stopni, zasobnik ma 250litrów więc jeszcze nie zabrakło wody.

Na harmonogramie ustawiłem grzanie o godzinie 19stej i wyłączenie o 21 więc nawet jak nie pobieram wody to i tak mam jedno włączenie pompy dziennie i na wieczór ciepłą wodę do kąpieli. Dzięki harmonogramowi zauważyłem że dogrzewanie włącza sie zawsze nie zależnie od ustawienia delty. Delte mam na -12C a w zbiorniku załóżmy że będzie 44C to i tak pompa dogrzeje do 47C.

Po kąpieli nawet jak temperatura na górze zbiornika spadnie do 40C to taka temperatura wystarczy na cały dzień do normalnego używania tj mycie rąk. Pompa dopiero włączy dogrzewanie kolejnego dnia o 19stej dzięki temu straty postojowe są niższe.

 

Masz rację .Ja mam puszczoną w samopas CWU i naprawdę wody wystarcza a PC załącza się 1/24h Fakt też jest taki że jak by było w domu 8 osob to było by inaczej. Dobrze że jest nas dwóch co wiedzą co z czym jeść. Trudno kogoś przekonać więc musi tkwić w swej niewiedzy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buźki sobie wstaw. Tkwij w swej głupocie MIKI a nie żaden arturo.

Obraziłem się.... :D

https://m.facebook.com/artur.wiloch

 

Chcesz porady psychologa to wal jak w dym do mnie na fb ;)

 

Na fb mogę sobie na więcej pozwolić bo tam macki min.zero nie docierają aczkolwiek żona się boi ,że "popełnienie samobójstwo" jak Blida czy Lepper :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraziłem się.... :D

https://m.facebook.com/artur.wiloch

 

Chcesz porady psychologa to wal jak w dym do mnie na fb ;)

 

Na fb mogę sobie na więcej pozwolić bo tam macki min.zero nie docierają aczkolwiek żona się boi ,że "popełnienie samobójstwo" jak Blida czy Lepper :D

Skorzystaj lepiej z jakiejś porady .Nie rób kosztów rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj lepiej z jakiejś porady .Nie rób kosztów rodzinie.

Narazie min.zero mnie nie ściga za bycie prawdziwym Polakiem, któremu leży na sercu dobro Polski, ale jakby zamierzał to myślę, że uzyskam gratisową pomoc od prawników, którzy się nie sprzedali za posady płacone z Twojej pensji także luzik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie (i Panie?). Wykonawca zaproponowal mi "PANASONIC Aquarea WH-SDC0709J3E5 - moduł wewnętrzny wiszący oraz jednostkę zewnętrzną WH-UD07JE5-1 7kW, CZ-TAW1 wraz z podgrzewaczem c.w.u. wolnostojącym Fish 200, grzałką elektryczną 2kW oraz buforem ciepła 50l. Układ wyposażony w czujnik PAW-TS1 c.w.u., naczynie przeponowe c.o., zawór bezpieczeństwa, pompę cyrkulacyjną oraz izolację zimno-chronną".

Dom z poddaszem uzytkowym, 140m2, bedzie tam mieszkac 2-4 osoby. Do czego powinnam sie przyczepic? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie (i Panie?). Wykonawca zaproponowal mi "PANASONIC Aquarea WH-SDC0709J3E5 - moduł wewnętrzny wiszący oraz jednostkę zewnętrzną WH-UD07JE5-1 7kW, CZ-TAW1 wraz z podgrzewaczem c.w.u. wolnostojącym Fish 200, grzałką elektryczną 2kW oraz buforem ciepła 50l. Układ wyposażony w czujnik PAW-TS1 c.w.u., naczynie przeponowe c.o., zawór bezpieczeństwa, pompę cyrkulacyjną oraz izolację zimno-chronną".

Dom z poddaszem uzytkowym, 140m2, bedzie tam mieszkac 2-4 osoby. Do czego powinnam sie przyczepic? ;)

Jeśli jest 100% podłogówki to do bufora, jest zbędny przy podłogówce, jesli to ma być zasobnik 200l a nie myjecie się przez parę sekund i to pod prysznicem to będzie zbyt mały, tym bardziej dla 4 osób.

Ja bym się do tego doczepił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...