Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

jest jakiś problem od kilku dni, u mnie statystyki pojawiają się z wielogodzinnym opóźnieniem. ale harmonogram działa póki co...

 

Żenada z tą aplikacją, jak taka duża firma nie może tego ogarnąć tyle dni :(:(:(

mi statystyki od wtorku przychodza z 10h opoznieniem, a przed chwilą apka przestała w ogóle odpowiadać - Brak komunikacji z urzadzeniem blad ehhh

 

Może coś czytaliście na zagranicznych stronach kiedy to naprawią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pompa i dom jak w stopce.

Grzanie CWU od początku (kwiecień 2021) ustawione na 43st., raz dziennie. Pompa startuje z 57Hz kończy pracę na 65Hz w ciągu jednej godziny. Moc rosła od 1,5kW do 1,9kW (wskazania z podlicznika w pvmonitor). Od kilku dni przy takiej samej częstotliwości sprężarki, moc oscyluje od 1,9 do 3,0kW. Grzałka zbiornika wyłączona.

Czym może być spowodowana taka sytuacja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że wcześniej było na dworze/polu ( w zależności od zamożności ;) ) cieplej , a teraz chłodniej ? Że grzejesz od niższej temperatury wody w zbiorniku ( bo np cyrkulacja ma większe straty gdy jest chłodniej w domu)...

 

Zdarzało mi się grzać od niższych temp. w zbiorniku, temp. na zew. ostatnio była w granicach 10-13 st.

 

Zastanawia mnie głównie fakt, iż przy takich samych częstotliwościach pracy sprężarki jest taka różnica w mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic dziwnego. W przypadku powietrznych PC najbardziej to widać ,jak się zmieni temperatura na zewnątrz. Przy +15 wystarczy np 30Hz ,żeby pompa dawała pełną moc , a przy -15 będzie to 90Hz....

Bardziej generalnie zależy to od różnicy temperatur pomiedzy dolnym a górnym źródłem. Im większa , tym sprężarka musi mieć większe obroty , i więcej prądu pożera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem na dworzu było cieplej to pompa i więcej energii odzyskiwała, teraz chłodniej to mniej.

 

Panowie takie pytanko:

T-CAP 9kw split 3 fazy i niżej niż 1kw nie chce już zejść, jedna godzina była że pokazywało tylko 0.8kw i (jedna 0.6kw ale wtedy pompa się wyłączyła) ale liczyć że 1kw to granica, to na Tryb Cichy 3. Chyba że ktoś ma sposób jak zejść niżej ?

 

 

same grzejniki, krzywa +15/32 -15/48 delta 8, testuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz kontrolować cały czas temperaturę docelową z wyjściową. Jeśli będziesz utrzymywał tempeaturę wyjściową o 1 do 2 stopni wyższą od docelowej to pompa zacznie się modulować aż do 19Hz i 0,6kW wg własnego wskazania ( oczywiście nie od razu , potrzebuje do tego parę minut , i stopniowo będzie schodzić z częstotliwości) jeśli będziesz to korygował w miarę płynnie. Jeśli przez 3 min tempertura wyjściowa będzie wyższa od docelowej o 3 stopnie to pompa się włączy , jeśli będzie wyższa o 4 i więcej to nawet tch 3 min nie będzie potrzebowała ,żeby się wyłączyć.

Więc do tego albo jakiś system automatyki , albo u mnie w stopce masz ,które temperatury to są w ukytym menu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem na dworzu było cieplej to pompa i więcej energii odzyskiwała, teraz chłodniej to mniej.

 

Panowie takie pytanko:

T-CAP 9kw split 3 fazy i niżej niż 1kw nie chce już zejść, jedna godzina była że pokazywało tylko 0.8kw i (jedna 0.6kw ale wtedy pompa się wyłączyła) ale liczyć że 1kw to granica, to na Tryb Cichy 3. Chyba że ktoś ma sposób jak zejść niżej ?

 

 

same grzejniki, krzywa +15/32 -15/48 delta 8, testuje.

 

Ja mam u siebie takiego tcapa jak Ty a u moich rodziców 9 J. Generalnie nigdy nie widziałem aby tcap bral mniej niż 1 kw a na podliczniku razem z pompami (dwa obiegi) 1,2 kw. U moich rodziców w 9J pompa się pięknie moduluje ledwo pyka s chodzi do 0.4 na wyswietlaczu oczywiście. Generalnie potrafi się wcale nie wyłączyć ale pytanie jaki cop wtedy chyba żaden. Ale ilość wlaczen i wyłączeń zdecydowanie mniejsza.

Tutaj na forum już ktoś pisał że specyfikacji pomp która do ilu może się zmodulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, moja 12kW 3-faz T-Cap bez problemu się moduluje do 0,6kW na liczniku ( i 750W na podliczniku razem z dwoma objegówkami , więc szacuję ,że będzie to gdzieś realnie 700-710W) , więc 9kW zrobi to tak samo. https://forum.muratordom.pl/showthread.php?53557-POMPA-CIEP%C5%81A-spostrze%C5%BCenia-uwagi&p=8080459#post8080459
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś może z awarią naczynia wzbiorczego wbudowanego w hydroboxa?

 

U mnie wszystko było ok ale postanowiłem spuścic ciśnienie aby dopuścić trochę wody destylowanej w celu zmniejszenia twardości wody. Po tej operacji nie trzyma mi cisnienia.

Zawory pod jednostką wewnętrzną odcięte i w ciagu 4 godzin zeszło z 1,6bara na 0,8 bara. Podejrzewam że membrana w naczyniu się uszkodziła. Próbowałem dobijać już z 5 razy ale dalej schodzi. Wycieku żadnego nie ma.

Panasonic 7kw split generacja J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG i jak to zrobiłeś że tak nisko zeszła? tylko że Ty masz podłogówke tak? to niższe temp zadajesz może o to chodzi

 

ziomas1 masz grzejniki?

u rodziców podłogówka?

 

Ja przy tcap mam dwa obiegi podlogowka +kaloryfery 50/50 a może trochę więcej kaloryferow u rodziców 9J tylko kaloryfery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , mam podłogówkę ,i robiłem tak jak pisałem :)

Na grzejnikach wiadomo ,że temperatury z minuty na minutę się zmieniają , ale myślę ,że jesteś w stanie to zrobić ręcznie dla testu. Oczywiście w dłuższej perspektywie bez jakiejś automatyki nie da rady tak robić.

Tu nie chodzi o zadawanie niższych temperatur , tylko zadawanie takich temperatur ,żeby były o 1 - 2 stopnie niższe od wyjściowej temperatury , i obojętnie czy to będą na poziomie 30 stopni czy 40.

 

EDIT: Może zobacz też ,czy pompa zmodulowała Ci do 19Hz , bo jeżeli jest 19Hz a pobiera i tak ten 1kW to już raczej niżej nie zejdzie...

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , mam podłogówkę ,i robiłem tak jak pisałem :)

Na grzejnikach wiadomo ,że temperatury z minuty na minutę się zmieniają , ale myślę ,że jesteś w stanie to zrobić ręcznie dla testu. Oczywiście w dłuższej perspektywie bez jakiejś automatyki nie da rady tak robić.

Tu nie chodzi o zadawanie niższych temperatur , tylko zadawanie takich temperatur ,żeby były o 1 - 2 stopnie niższe od wyjściowej temperatury , i obojętnie czy to będą na poziomie 30 stopni czy 40.

 

EDIT: Może zobacz też ,czy pompa zmodulowała Ci do 19Hz , bo jeżeli jest 19Hz a pobiera i tak ten 1kW to już raczej niżej nie zejdzie...

 

No właśnie przynajmniej u mnie 1 kw na wyswietlaczu pokazuje przy 19hz ale to dziwne w sumie pompy takie same -no prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , mam podłogówkę ,i robiłem tak jak pisałem :)

Na grzejnikach wiadomo ,że temperatury z minuty na minutę się zmieniają , ale myślę ,że jesteś w stanie to zrobić ręcznie dla testu. Oczywiście w dłuższej perspektywie bez jakiejś automatyki nie da rady tak robić.

Tu nie chodzi o zadawanie niższych temperatur , tylko zadawanie takich temperatur ,żeby były o 1 - 2 stopnie niższe od wyjściowej temperatury , i obojętnie czy to będą na poziomie 30 stopni czy 40.

 

EDIT: Może zobacz też ,czy pompa zmodulowała Ci do 19Hz , bo jeżeli jest 19Hz a pobiera i tak ten 1kW to już raczej niżej nie zejdzie...

 

Rozumiem, dzięki mądry człowieku :) ale to za dużo zabawy aby to pilnować, więc nie ma co :D

Jak włącze Tryb Cichy 3 to pobiera przy temp do +5 na dworzu równo 1.0kw i jest 19Hz, nie widziałem jeszcze niżej niż 19Hz ale grzeje dopiero 1 miesiąc, pompa założona w kwietniu tego roku.

 

ziomas1 T-Cap i zwykła 9kw seria J to dwie dość różne pompy jak czytałem, T-Cap jest mocniejszy przez ten dodatkowy wtrysk który stałą wydajność gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś może z awarią naczynia wzbiorczego wbudowanego w hydroboxa?

 

U mnie wszystko było ok ale postanowiłem spuścic ciśnienie aby dopuścić trochę wody destylowanej w celu zmniejszenia twardości wody. Po tej operacji nie trzyma mi cisnienia.

Zawory pod jednostką wewnętrzną odcięte i w ciagu 4 godzin zeszło z 1,6bara na 0,8 bara. Podejrzewam że membrana w naczyniu się uszkodziła. Próbowałem dobijać już z 5 razy ale dalej schodzi. Wycieku żadnego nie ma.

Panasonic 7kw split generacja J.

 

zobacz czy wentyl trzyma, jak nie to dokrec. Może któryś zawór nie trzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...