Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Jak to w durszlaku. Minimalna moc Twojej pompy to 4kW. A CWU nie grzałeś?

 

Tu nie dyskutuję bo nie wiem na 100% czy T-Cap min moc to 3kW czy tam 4kW

Za to wiem doskonale że przy pracy na grzałkach pracowałem z różnymi mocami nawet i 3kW

Mam tak wiele grzejników ( kW w grzejnikach ) że można to znakomicie regulować Tak że PC ma gdzie to pchać i wie ze jak będzie ( -20 *C ) to opierdzielać się nie będzie tak jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór na godzinę w granicach 1,8 - 2,2 kwh, krzywa bez termostatu, delta 5 , chodzi samopas i same grzejniki.

 

U mnie dziś tak 1,2--1,4kWh/h tak pracowała . O godz 21.00 obniżyłem jej parametry bo w domu przekroczone 23.4*C to pobiera 1kW A ile Hz? miała przy poborze 1kW? Cholera nie spojrzałem ale jak przy 1,2kW miała 23Hz to przy 1kW pewnie cos mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś tak 1,2--1,4kWh/h tak pracowała . O godz 21.00 obniżyłem jej parametry bo w domu przekroczone 23.4*C to pobiera 1kW A ile Hz? miała przy poborze 1kW? Cholera nie spojrzałem ale jak przy 1,2kW miała 23Hz to przy 1kW pewnie cos mniej.

 

Masz moduł wifii? Odpal sobie Service Cloud tam będziesz miał podgląd do tego co jest na sterowniku i nie tylko. Nie będziesz musiał biegać do piwnicy. Ja dzięki temu dokanonałem wielu optymalizacji i poznałem wiele zależności. Polecam każdemu ciekawskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moduł wifii? Odpal sobie Service Cloud tam będziesz miał podgląd do tego co jest na sterowniku i nie tylko. Nie będziesz musiał biegać do piwnicy. Ja dzięki temu dokanonałem wielu optymalizacji i poznałem wiele zależności. Polecam każdemu ciekawskiemu.

 

 

Tak moduł mam za free Powiem tak- z lenistwa nie chce mi się nigdzie grzebać Apkę mam w kompie jak i telefonie . Wystarczy mi że mogę zdalnie bedąc poza domem Wł lub Wył PC + dokonywać korekty krzywej jak i zrobić stop PC . Nie jest mi potrzebne do szczęścia pobór kW jak inne pierdoły .

A odnośnie latania do piwnicy ( sterowni ) - to było 2-wa w jednym . Pędziłem po owoce to kuknąłem ile ( kW) pobiera. Przestawiałem oczywiście z lapka.

PS. A tak na marginesie -juz pisałem Nie grzebie tam gdzie nie ma potrzeby grzebać. Pazury trzymam z dala.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnią dobę sprężarka pracowała 22h, włączeń/wyłączeń było 8, częstotliwość 23 Hz i pobór przez dobę 30kWh. Co o tym myślicie?

 

W domu nie dostosowanym do pompy ciepła jest ok, w domu budowanym współcześnie pod prąd, gaz, pod pompę ciepła to masakra...

 

30kWh to mam za dobę ostatnio ale to przy COP1 czyli na grzałce ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu nie dostosowanym do pompy ciepła jest ok, w domu budowanym współcześnie pod prąd, gaz, pod pompę ciepła to masakra...

 

30kWh to mam za dobę ostatnio ale to przy COP1 czyli na grzałce ;)

 

Jak możesz mieć za dobę 30kWh jak grzałkę masz mocy 3kW???

No tak grzałeś 10h a podajesz 24h

Po za tym tak jak tu przedstawiałeś masz 30cm wylewki i tymi 30kWh -to rozgrzałeś?????

Sprawa kolejna barrrrrrrdzo dawno pisałeś że PC pracuje tylko w II tar. + dogrzew w okienku dziennym.

Mając PC 9kW beton 30cm i grzanie min 10h

beton o takiej masie nagrzać i aby PC grzała to musi miec odbiór ciepła ( by nie taktowała ) MA u ciebie tak myślę .

Skoro ta PC 9kW zapitala 10h na beton ---bo musi nadrobić straty . Więc zasuwa na max bo ma co robić

Więc::: za 10h pracy odda 90kWh -no jest faktem to teraz jest ciepło i nie potrzeba tyle kWh do domu.

Sentencja moja jest inna 30kWh z grzałki taką masę ni hu hu nie nie dźwignie 30kWh - ( Rozgrzać tą masę )

Ty kolego masz kominek i to nim napitalasz.

Ja nie chcę tu z kolejnym się sprzeczać lecz uważnie czytam od paru lat te wątki

-kiedyś pisałeś że komina nie masz bo nowy dom masz !!!!

- nie ostrożnie kiedyś po tym pochwaliłeś się zdjęciem przy kominku gdzie widać go doskonale

- dalej też przez nie ostrożność nakręciłeś filmik ( mam go do dziś ) -gdzie widać drewno pod wiatką ,bałagan wokół PC i śnieg pod PC

-zapewniałeś wtedy że PC nie robi ci defrostów ( temp wtedy były idealna do defrostów ) ( -2) ( + 2 )

-Tak nie robiła PC defrostów bo nie pracowała -- Włączyłeś ją Kolego na potrzeby nakręcenia filmu

Bo gdybyś tą PC grzał nawet w II tar to zapewne defrost by zrobiła i nie było by śniegu pod PC . Był to śnieg zleżany co oznacza że ----padał dawno Jak i PC od dłuższego czasu byla na STOP

To takie niektóre moje punkty które wyłapałem u ciebie.

Nie jest moim zamiarem robienie jakiejś tam draki -po prostu cholernie mnie wkurza jak się tu wciska takie hity.

Więcej nie dyskutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znając mnie,jaki jestem sk...wiel to sprawa oprze się o Panasonic Polska bo takiego chamstwa nie podaruje ;)

 

No tu rację ci przyznam

Jak to wyglądalo - telefonicznie powiedział ci koszt 2,5k a fakturę wystawil na 4,5k ?

Po montażu jesteś tej plyty?

trzeba bylo spisać umowę gdzie jest zapisane -CO i JAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to wyjaśnione wielokrotnie jak i sprawdzone przeze mnie wielokrotnie.

Mam Podlicznik.

 

I jak zwykle nie na temat. Kolega pisze ,o rozbieżności APKi z Pompą , a nie pompą a realnym poborem na podstawie podlicznika.

 

Płyta główna pompy ciepła nie podaje zużycia energi , podaje tylko aktualną moc pobieraną przez pompę ( i robi to z zaokrągleniem 200W , co jest sporo ,zwłaszcza przy mniejszych pompach), a zamianę mocy na energię zajmuje się już sam sterownik ( czyli ta osobna część , co ją do domu można przenieść) , i tak samo apka. Dostają tylko informację o mocy , i muszą to przełożyć na energię (czyli całkowanie po czasie). I tutaj jest główna różnica , dodatkowo apka pewnie mniej tych kWh zliczy , bo są jakieś zwiechy przy przesyłaniu danych w chmurę itd.

 

EDIT: Sterownik ( ta część z wyświetlaczem ) nie ma dostępu do chmury i chmura nie ma dostępu do sterownika , więc nie może z niej odczytać danych o energii , nie może wyedytować harmonogramu z chmury (chmura ma oddzielny harmonogram zapisywany w module cz-taw1).

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba naciągnięcia klienta w związku z wymianą płytki PCB,której koszt to 2500zl ,przez Tomasza Drygajlo wyglądała tak:

 

Ale z drugiej strony , koszt samej płytki to przecież koszt samego elementu a jeszcze dochodzi koszt montażu.

Dodatkowo jest też wyszczególnione napełnienie czynnika.

 

Choć raczej 2000zł za robociznę i napełnienie czynnika to trochę dużo , po za tym nawet te ewentualne "napełnienie" czynnika to też jak już tylko uzupełnienie ewentualnych braków , bo chyba raczej nie wywalił do atmosfery gazu ;)

 

Chodzi o samą kwotę jaką zażądał czy o samą naprawę , bo to zupełnie dwie różne kwestie.

Naprawił i jesteś niezadowolony z ceny czy z samej naprawy ?

Co do ceny to raczej chyba cenę ustala się szybciej aby później się nie zdziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,że standardowa zagrywka , czyli koszt samej części to 2500PLN ( i to jeszcze pewnie netto , ale pewnie niedopowiedziane) , a co do instalacji to się dogadamy . No i użytkownik myśli ,że za 1 godzinę pracy ( bo pewnie tyle sama wymiana trwała) będzie rozsądna cena , a instalator wali cenę z cennika Panasonica...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle nie na temat. Kolega pisze ,o rozbieżności APKi z Pompą , a nie pompą a realnym poborem na podstawie podlicznika.

 

Płyta główna pompy ciepła nie podaje zużycia energi , podaje tylko aktualną moc pobieraną przez pompę ( i robi to z zaokrągleniem 200W , co jest sporo ,zwłaszcza przy mniejszych pompach), a zamianę mocy na energię zajmuje się już sam sterownik ( czyli ta osobna część , co ją do domu można przenieść) , i tak samo apka. Dostają tylko informację o mocy , i muszą to przełożyć na energię (czyli całkowanie po czasie). I tutaj jest główna różnica , dodatkowo apka pewnie mniej tych kWh zliczy , bo są jakieś zwiechy przy przesyłaniu danych w chmurę itd.

 

EDIT: Sterownik ( ta część z wyświetlaczem ) nie ma dostępu do chmury i chmura nie ma dostępu do sterownika , więc nie może z niej odczytać danych o energii , nie może wyedytować harmonogramu z chmury (chmura ma oddzielny harmonogram zapisywany w module cz-taw1).

 

CHŁOPIE !!!!!!!! Opanuj się bo ta pycha i wścieklość już działa ci na rozum. Głupiejesz z tej frustracji.

Gdzie Ja coś pisałem o płycie głównej !!!!!!! i zużyciu energii???????

Odnośnie Apki to mi sugerował ze mogę to zobaczyć ( zużyte kWh ) właśnie w niej. Tyle i tylko tyle -było powiedziane. Mi jest to niepotrzebne bo i po co. Tak napisałem . Że PC zaniża ( kWh ) też było wałkowane z rok temu. Wszyscy to wiemy. Jednemu zaniża 10% innemu 20% nawet ktoś pisał że znacznie więcej. W związku z powyższym napisałem ze odnoszę sie do podlicznika. Naprawdę -WEŹ SIE ZA SIEBIE CHŁOPIE . Więcej życzliwości. Nie jest moją wina że masz za dużą PC i teraz tu stroisz FOCHA . Cóż do tego trzeba znac swój dom.

Więc nie mów mi że nie na temat --bo właśnie TY przekręcasz fakty- Przecież posty są Poczytaj je na spokojnie bez frustracji.

Ta wstrętna wrogość doprowadziła cie do tego że mieszasz posty Bo i owszem pisałem o PŁYCIE -lecz do @Arturo odnośnie jej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o plycie głównej ( co robi i mierzy) , bo ty nie masz o tym pojęcia. Za to ty pisałes o podliczniku , który do tego w ogóle nic nie ma .( do różnic w pomiarach energii pomiedzy pompą a apką).

EDIT: Weź dopłać jeszcze swojemu instalatorowi , bo twoj poziom wiedzy jest zaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...