Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A to pozwolę sobie zadać pytanie -a co w przypadku kiedy zapotrzebowanie domu będzie znacznie niższe od min mocy PC ?

Dodam jeszcze ,że mamy dużą moc grzejników (czy betonu w OP).

I tu jest moim zdaniem całe clou sprawy-PC w pewnym momencie nie jest w stanie zmodulować się do niskiego obciążenia.

Mamy wtedy wyłączenie PC-czyli taktowanie. Koło się zatoczyło...

Pzdr

 

Trzeba rozważyć -za i przeciw

-Wydaje mi się że każdy kto rozważnie robi CO w domu to wie ( bo nie jest trudne ) jaką min moc mają grzejniki przy określonej temp. ( np. 30*C ) jak i min moc PC

Przecież jak przewymiarujesz grzejniki nawet dość, dość to tylko na (+ ) wychodzi bo w zimie możesz grzać na niższych parametrach co owocuje lepszym COP.

Daikin moduluje bodajże do 1,8kW Rozwiązań jest wiele . To co podaleś również lecz chyba lepiej jak PC popracuje bez wyłączeń te 4h aby uzyskać pożądaną temp. w domu bez taktowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku-- Proszę o jedno czytaj uważnie ,pomału bez nerwów i wyciągaj poprawne wnioski.

Ja ci nie ubliżam - a coraz częściej mam wrażenie że ty odpisujesz dla samego pisania. MYŚL I PISZ

Chyba każdy wie że Monoblok jest fabrycznie zalepiony gazem- tak jak lodówka ,zamrażarka.

Tu nie chodzi o Monoblok-- CZytaj ,czytaj i jeszcze raz czytaj Bo mi przypisujesz bzdury a ja z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu że z tobą cos nie Halo.

 

Chłopie , piszesz co innego... Każdy wie oprócz ciebie. Tu nie chodzi o monoblok , a na pisałeś ,że monoblok... Zamiast napisać ,że się pomyliłeś z rozzpędu , to brniesz dalej w odwracanie kota ogonem. I tak wszędzie i ze wszystkim. Wiesz już jaki jest wzór na moc pompę ciepła , czy nadal twierdzisz ,że to mój wymysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość 2m.

 

Patrzyłem w serwisówki T-CAPów i J All-In-One , i tam jest napisana minimalna długość rur 3m...

Niby nic , ale może faktycznie tego gazu jest za dużo przez to ,że rura krótka. Zmierz ją dokładnie ,co by mieć argument dla serwisu.

7m nazwane jest długością standardową , jeśli jest długość powyżej 10m trzeba dodawać czynnika ( różne objętości w zależności czy to R410a ,czy R32).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie , piszesz co innego... Każdy wie oprócz ciebie. Tu nie chodzi o monoblok , a na pisałeś ,że monoblok... Zamiast napisać ,że się pomyliłeś z rozzpędu , to brniesz dalej w odwracanie kota ogonem. I tak wszędzie i ze wszystkim. Wiesz już jaki jest wzór na moc pompę ciepła , czy nadal twierdzisz ,że to mój wymysł :)

 

DOBRA- napiszę pomału tak jak trzeba to tłumaczyć w I klasie podstawówki. I jeszcze napiszę na czerwono.

Otóż - Monoblok tak ma gaz i jest zamknięty nic nie trzeba dopełniać bo wszystko jest na zewnątrz -Odległość nie gra roli gdzie będzie panel.

I TERAZ Jeżeli chodzi o SPLIT -( tak mi powiedzieli instalatorzy ) też ma gaz w PC lecz na 7mb Pisząc w poście wyżej że Monoblok jak i Split ma gaz w PC.

Odnośnie 7mb chodzilo o splita ----że jak instalacjia gozowa jest do 7mb to nic nie trzeba dopełniać bo Split właśnie tyle gazu ma w sobie.

Fakt -instalator ten gaz odpompowuje podczas montażu PC Spina cały układ robi próbę Azotową wytwarza próżnie itd. Napuszcza gaz ten co był w PC Split.

Cały myk polega na tym---że ja nie wiedziałem że w tym Splicie jest gaz. Instalator był uczciwy więc mi o tym powiedział .Dopłaciłem tylko za metry powyżej 7mb.

WNIOSEK

Jak weźmiesz do montażu Oszusta i twoja instalacja gazowa bedzie do 7mb TO ON i tak ci policzy za nabicie gazu, choć nie powinien .....Bo ty za te 7mb zaplaciłeś razem z PC

 

Dlatego napisałem że do-7mb. --nie ma różnicy czy to SPLIT ,czy Monoblok Inaczej -Split do 7mb jest traktowany tak samo jak Monoblok

Oczywiście jak jest powyżej 7mb to do splita doplata. np. 8 czy tam 9 mb. lecz dopłata za 2mb a nie za całość. Tak instalatorzy robią w Balona. A koszt w zeszłym roku to 67zeta netto/mb

ABY MÓJ POPRZEDNI POST ODCZYTAĆ POPRAWNIE POTRZEBNE JEST MINIMUM WIEDZY. Lub jak się nie rozumie sentencji to warto zapytać -------- ROZJAŚNIJ TEN WPIS bo mi coś nie gra.

Chwalisz się wiedzą tylko nie pojmujesz ,a raczej nie umiesz złożyć sentencji. OT TAKI Z CIEBIE ZNAWCA>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w serwisówki T-CAPów i J All-In-One , i tam jest napisana minimalna długość rur 3m...

Niby nic , ale może faktycznie tego gazu jest za dużo przez to ,że rura krótka. Zmierz ją dokładnie ,co by mieć argument dla serwisu.

7m nazwane jest długością standardową , jeśli jest długość powyżej 10m trzeba dodawać czynnika ( różne objętości w zależności czy to R410a ,czy R32).

 

Ho ho ale cię nakierowałem ---teraz już MĄDROLLLLLL jesteś:p

JUŻ POWYŻEJ 7mb trzeba dobijać. Co piszesz Bzdury !!!!!!!! Jakie powyżej 10mb ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem w serwisówki T-CAPów i J All-In-One , i tam jest napisana minimalna długość rur 3m...

Niby nic , ale może faktycznie tego gazu jest za dużo przez to ,że rura krótka. Zmierz ją dokładnie ,co by mieć argument dla serwisu.

7m nazwane jest długością standardową , jeśli jest długość powyżej 10m trzeba dodawać czynnika ( różne objętości w zależności czy to R410a ,czy R32).

 

Też mi się kojarzyło, że 2m to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś to :

 

Chcesz rozciągnąć monobloka na 7m :)

Jaki jest wzór na moc pompy ? :)

 

Wyżej posta napisałem na czerwono teraz też trzeba .

 

Tak jak pisałem trzeba mieć podstawy wiedzy tyle i tylko tyle. NIC NIE CHCĘ ROZCIĄGAĆ

Monoblok służył jako przykład ---Rozumiesz intencjię.

Odnośnie sprawy kolejnej ... Jak na zewnątrz będzie więcej niż ( -10*C ) to przejdę z delty 5 na 4 Ot takie nakierowanie cie na właściwy tor.

不要嘲笑自己,你在這裡向我們灌輸了這種模式。你為什麼需要它?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się kojarzyło, że 2m to za mało.

 

Dokładnie tak . Nawet gdyby PC była bezpośrednio za ścianą to tych mb i tak będzie więcej niż 2

Samo oddalenie PC min Jednostki zew. od ściany to min 30cm .Dojście gazowe to ok.50cm dalej grubość ściany np.38+15cm Wewnątrz też zagięcie za ścianą podejście pod PC itd.

Dlatego moi instalatorzy powiedzieli że min rur gazowych to 5mb aby to dobrze pracowało Nie mniej niż 5mb Gazu w Splicie jest na 7mb.

Dlatego też napisałem że Monoblok jak i Split do 7mb To to samo.

Źle odczytane posty wywołują to co jest wyżej.

Choć początek diagnozy dobrze stwierdził. tylko nie wiedział gdzie jest przyczyna.

Podałem długości aby go nakierować lecz wyszło odwrotnie. Nie Zaczaił. Ot i cała draka,zresztą nie pierwszy raz coś tam wie ale widać że braki są.

Na RA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Voymar! Przypuszczam że ostatnimi dniami jak był te mrozy pod -10 grzałeś 24h tak?

Jakie wychodziło Ci dobowe zużycie i jakie temp na dworzu miałeś? może być podane z apki same CO

 

Daj mi trochę czasu . Dziś już za parę minut Wyjeżdżam z chaty.

(- 10*C ) jeszcze nie miałem max to -6 Nie jeszcze jadę na harmonogranie . W zeszłą zimę grzałem 24h ale było ( -18*C) tylko po to by PC nie musiała za dużo nadganiać 40kWh chyba już było Nie wiem na Bank Dziś już brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś to :

W PC czy to Split czy Monoblok gaz jest na 7mb.

 

A później próbujesz odwrócić kota ogonem :

Dlatego też napisałem że Monoblok jak i Split do 7mb To to samo.

 

Dlatego jesteś krętaczem , bo to nie pisałeś tego wcześniej ,tylko co innego , i to nie to samo.

 

Napiszesz w końcu jaki wzór jest na moc pompy ciepła ? :)

Napisz też , powyżej jakiej długości rur gazowych nie dobija się czynnika :) Zobaczymy czy chińskie znaki pomogły ci w zrozumieniu tekstu po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w ustawieniach pompy 9kw serii J.

Nowy dom 230m całość w ogrzewaniu podłogowym, pompa przez ostanie 5 dni przepracowała 70h przy czym miała 265 załączeń i zużyła 160kWh z podlicznika, defrost pompy z tych danych występował co 15 min czy to nie za często?

Jest to pierwszy sezon pompy, krzywa grzewcza 36/-10 28/15. Dom jest jeszcze nie zamieszkały temperatura w domu ustawiona na 18 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w ustawieniach pompy 9kw serii J.

Nowy dom 230m całość w ogrzewaniu podłogowym, pompa przez ostanie 5 dni przepracowała 70h przy czym miała 265 załączeń i zużyła 160kWh z podlicznika, defrost pompy z tych danych występował co 15 min czy to nie za często?

Jest to pierwszy sezon pompy, krzywa grzewcza 36/-10 28/15. Dom jest jeszcze nie zamieszkały temperatura w domu ustawiona na 18 stopni.

 

Sporo załączeń i sporo energii poszło ale nie martw się bo dom masz wychłodzony więc z uwagi na ustawiona wysoką temperaturę zasilania podejrzewam że non stop pompa proboje wejść na pełną moc przez co często musi robić defrosty. Obniż krzywa grzewcza lub poczekaj aż się nagrzeje wtedy pompa zmoduluje się do niższej mocy i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli ustawiona jest temperatura w domu 18stopni , to jaka jest temperatura powrotu wody ? To jest jednostka jednowentylatorowa ,a tam , jeśli temperatura powrotu podczas defrostu jest mniejsza niż 23 stopnie , to o ile grzałki się nie wyłączy w ukrytym menu serwisowym , to się załączają .

Dodatkowo , jak kojarzę w ogóle jak jest temperatura objegu wody mniejsza niż 20 stopni , to grzałka cały czas działa. To trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo załączeń i sporo energii poszło ale nie martw się bo dom masz wychłodzony więc z uwagi na ustawiona wysoką temperaturę zasilania podejrzewam że non stop pompa proboje wejść na pełną moc przez co często musi robić defrosty. Obniż krzywa grzewcza lub poczekaj aż się nagrzeje wtedy pompa zmoduluje się do niższej mocy i będzie ok.

 

Pompa jest sterowana za pomocą zewnętrznego czujnika temperatury, tak pompa zawsze pracuje na maksymalnych hz ograniczyłem ją do poziomu cichej pracy na poziomie 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...