Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Z rabatem i VAT 8% T-CAP 9kW u sprzedawcy na allegro po 18200.

Bez montażu, oczywiście.

 

24kW za 24tyś

 

z tymi 24 za 24 to nie pomyliłeś coś??

 

bo jak dla mnie tam i tak jest inwerter (na lato) więc dokładamy te 6 tyś i całe życie mieścimy się w 2 taryfie nawet przy -30?? i c.w.u w 5-10 min??

 

 

eee... za piękne chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi 24 za 24 to nie pomyliłeś coś??

 

bo jak dla mnie tam i tak jest inwerter (na lato) więc dokładamy te 6 tyś i całe życie mieścimy się w 2 taryfie nawet przy -30?? i c.w.u w 5-10 min??

 

 

eee... za piękne chyba

 

Pomylił się. Nie ma pomp 24kw, miało być 12kW.

Na 5 stronie wkleiłem link do cennika detalicznego (ceny katalogowe).

Edytowane przez r19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aquarea 7kW wystarczy dla domku 110m2 ?? - i jak tak to jak prawdopodobnie bedzie wygladalo ogrzewanie ??..

tzn. jak bedzie ponizej minus 10, -15 to pompa bedzie musiala chodzic 24h na dobe ?? a jak np. bedzie okolo 0 stopni to np. 10h dziennie ??? - jak w praktyce to wyglada ???

przy podłogówce wszedzie ... dla co i cwu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Od 8 października 2011 do 12 marca 2012 tj. przez 5 miesięcy zużycie energii na cele CO/CWU 3834 kWh. Ogrzewanie podłogowe, dom 160 m2 dobrze ocieplony, Zachodniopomorskie, jedyne źródło ciepła. Przy taryfie drugiej /ok. 90% czasu pracy/ wyszło nas to jak szacuję ok. 1300-1500 zł /fakt, że zima w sumie nie była zbyt ostra/. W lutym było -27 st.C na zewnątrz, pompa się nie wyłączyła /grzałka 3 kW oczywiście już pracowała, ustawiona jest na załączanie przy -15 st.C/. Z odszranianiem nie było dotychczas problemu, nawet w temp. w okolicy zera. Nie ma żadnej grzałki do odszraniania tacy agregatu. Sterownik hydroboxu mógłby być jak dla mnie bardziej rozbudowany - ale widocznie taka jest filozofia Panasonica - aby była łatwa obsługa. Uważam że T-CAP 9 kW to był dobry wybór - jak za te pieniądze. Zasobnik CWU jest 300 L z dużą powierzchnią wężownicy - grzejemy go raz na dobę /ok. 1 godz./, nam wystarcza. Całość kosztowała ok. 26,5 tyś brutto /październik 2011/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukradli i piorun nie trafił, ale je odsprzedałem. Owszem trzy-cztery lata temu jedyną sensowną alternatywą dla mnie była Altherma ale okazała się za mała moc grzewcza /dla przyp. 6,8 kW/. Po zamianie na LG Therma V /9 kW/ było już całkiem fajnie - różnica była duża /na korzyść/ w kosztach eksploatacji, bo mało pracowała grzałka. Stać mnie na zmianę pompy ciepła jakby kto pytał. Na jesień 2011 zamontowałem Panasonica T-CAP 9 kW, bo parę rzeczy mnie troszkę irytowało w LG /choć nadal ją chwalę/. Mam nadzieję, że z tym T-CAP pomieszkam już co najmniej kilka lat.

 

Do Tomka 131: proszę się liczyć ze słowami...

 

 

To może skoro się pojawiłeś wytłumaczysz jakim cudem masz już trzeci typ PC w ciągu zaledwie kilku lat? Ostatnią też bardzo chwaliłeś więc skąd zmiana na Panasonica? No i jaki sens? Poprzednie dwie ukradli czy piorun je trafił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wytrzymuje z tymi naganiaczami ,normalnie nie wytrzymuje.Co za debile

Niektórzy tak maja ja wymieniam teraz PC gruntową na Stiebla ,a był Hibernatus.

Po prostu nas stać .Inna rzecz ,że najpierw sami testujemy .A potem taki tomek nazywa nas naciągaczami i debilami.

Kup ,przetestuj i wtedy zabieraj głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukradli i piorun nie trafił, ale je odsprzedałem. Owszem trzy-cztery lata temu jedyną sensowną alternatywą dla mnie była Altherma ale okazała się za mała moc grzewcza /dla przyp. 6,8 kW/. Po zamianie na LG Therma V /9 kW/ było już całkiem fajnie - różnica była duża /na korzyść/ w kosztach eksploatacji, bo mało pracowała grzałka. Stać mnie na zmianę pompy ciepła jakby kto pytał. Na jesień 2011 zamontowałem Panasonica T-CAP 9 kW, bo parę rzeczy mnie troszkę irytowało w LG /choć nadal ją chwalę/. Mam nadzieję, że z tym T-CAP pomieszkam już co najmniej kilka lat.

Proste pytanie: sprzedajesz pompy ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wypraszam sobie hydrauli,nigdy Cię tak nie nazywałem,a wiele razy polecałem jak ktoś pytał o pompę.Ty zachowywałeś się normalnie ,pisałeś co sprzedajesz i czasem wprost doradzałeś gaz jak był w granicy i za to Cię szanowałem

Ja tego nie biorę do siebie .ja uważam ,że każdy może tu pisać .Ja nie wnikam w motywację .Jak ktoś napisze głupotę to i tak wyjdzie.

Każdy z nas pisze co wie ,albo musię wydaje ,że wie.

Ja też nie jestem obiektywny ,bo lubię montować te pompki .A nie lubię węglówek .Ale mogę się mylić.Tak samo jak z solarami ,są bez sensu.Ale niektórzy chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...