Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Karmelita 2M w Dobrej lokalizacji, czyli jak budować domy, nie mając o tym pojęcia


Recommended Posts

... bo w przeciwieństwie do naszych znajomych my naprawdę SAMI pobudowaliśmy nasz DOM!! CDN.

 

Hej, no nic tylko pogratulować ;-)

I co, medal chcesz teraz??

Fajnie, że mięliście czas na wykonanie samemu większości prac. Tym bardziej będzie was wasz własny dom cieszył a na błędy będziecie też wściekać się sami na siebie ;-)

Taka kolej rzeczy droga brzózko8203.

 

Stety czy nie, na forum jest masa ludzi, którzy budują domy sami czy ekipami, żonami szwagrami, czy nawet teściami. Każdy z nich inaczej, indywidualnie podchodzi do swojego domu. Dla jednego szczytem sukcesu jest samodzielne postawienie ścianek fundamentowych, dla innych murowanie ścian domu czy szalowanie stropu a jeszcze inni masę czasu poświęcają doborowi materiałów, kafelkom meblom i szeroko rozumianej wykończeniówce itp. bo nie mają czasu/ umiejętności czy z innych przyczyn budowaniem nazywają jakikolwiek proces powstawania ich domu w którym uczestniczyli.

Serdeczności

Edytowane przez ElwoodWroclaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

może ktoś podpowie jak zdjęcia wrzucić??

 

Sprawa jest prostsza od budowania domu ;-)

Załóż sobie konto np. na picasaweb

po zalogowaniu będziesz miał możliwość utworzenia albumów. wrzucaj zdjęcia.

Następnie wejdź do albumu. klikając na niego, po prawej pokażą Ci się jego opcje. Między innymi kłódeczka. kliknij w nią, a dostaniesz się od opcji, udostępniania. Zmień na widoczny dla wszystkich.

Potem już otwierając konkretne zdjęcie, po prawej będziesz miał : 'Link do tego zdjęcia'

wybierasz odpowiednie dla siebie parametry i kopiujesz link.

wstawiasz go w poście klikając wcześniej w ikonkę 'wstaw obrazek'

Ot i cała filozofia.

Na forum jest wątek na 100 stron o wstawianiu fotek ;-)

serdeczności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dziennik Elwooda, więc napiszę coś odnośnie jego wpisów;)

Fajnie wyglądają Wasze podłogi:) Jak czytałam o dzieleniu powierzchni, to uśmiechałam się pod nosem, bo u nas było odwrotne myślenie, tzn. staraliśmy się jak najbardziej podłogi ujednolicić;)

 

 

Macie jakieś pomysły na kuchnię? Nie pamiętam, czy zostawialiście ją zupełnie otwartą, czy coś zabudowywaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 3 weeks później...
  • 3 months później...
  • 2 years później...

Witam wszystkich,

Chyba już wszyscy Karmelitę wybudowali bo od 3 lat forum milczy ;)

Również wybraliśmy projekt Karmelita , lecz w odświeżonej wersji Karmelita Modern 2m lustro. Papiery w trakcie , pozwolenie na budowę lada dzień a start budowy planowany na wiosnę 2018.

Główne zmiany które planujemy wprowadzić to ;

- dodatkowy komin na paliwo stałe

- lany strop na poddaszu

- podnieść ściankę kolankową o 1 pustaczek

- likwidacja okien dachowych nad garażem. Będzie jedno okno na ścianie bocznej

- likwidacja spiżarni obok kuchni

- likwidacja tarasu od strony wykusza. Taras będzie powiększony z tyłu budynku na całej długości domu aż do garażu

 

Wszystkie realizacje Karmelity jakie widziałem nie mają stropu lanego. Nie jestem jakimś ekspertem budownictwa a wręcz laikiem , ale decyzja o stropach lanych zapadła po wielu konsultacjach z osobami które w taki sposób dom wybudowały jak również z osobami którzy wykończyli poddasze za pomocą karton-gips. Ci drugi odradzali mi tego typy wykonanie i w ich ocenie tu cytat: "Jeżeli budowali by drugi dom to skosy lane.. " .

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Z tego co widziałem na moja.budowa..pl wiele osób które udzielało się czynnie w tym wątku już w swoim domu mieszka.

Jakieś spostrzeżenia ? Co byście zmienili w realizacji gdybyście mieli taką możliwość?

I jeszcze jedno pytanko, czy może ktoś buduje Karmelitę w podkarpackiem okolice Stalowej Woli, Przemyśla (bo tutaj najczęściej bywam :) ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej...

No dawno mnie tu nie było, ale jakoś tak się poskładało.

 

 

Główne zmiany które planujemy wprowadzić to ;

- dodatkowy komin na paliwo stałe

 

Karmelita ma dodatkowy komin w kotłowni w garażu. Po co i gdzie chcesz stawiać kolejny?

 

- lany strop na poddaszu

 

Wszystko zależy od kasy i fachowców jacy Ci się tarfią/wybierzesz. Jedni podpowiadają terrivę bo ją potrafią układać. Inni, "Panie tylko lany, bo na lata będzie!!." ale jak źle podeprą albo wydeskują z błędem to będzie potem kłopot. A i stali na żbrojenie tego stopu idzie w cholerę.

Gdybym zastanawiał się nad 'lanym' to rozważył bym filigran. Twoja sprawa. Ja mam Terrivę i sobie chwalę ;-) Ułożyliśmy go w kilka godzin. Generalnie w jeden dzień miałem ułożony i wylany strop.

 

- podnieść ściankę kolankową o 1 pustaczek

To ma sens. Też tak zrobiłem.

 

- likwidacja okien dachowych nad garażem. Będzie jedno okno na ścianie bocznej

Nie likwiduj ich. Dają światło do tej przestrzeni. łatwiej można przewietrzyć pomieszczenia. Dodanie okna w ścianie strychu, jak najbardziej, nie wyobrażam sobie tego pomieszczenia bez niego. Rzuś okiem ile tam światła dzięki oknom połaciowym.

20160214_132111.jpg

 

- likwidacja spiżarni obok kuchni

Też jej nie mam. Garaż spełnia tę rolę. dodatkowo, już dla własnej frajdy wybudowałem piwniczkę,ziemniankę blisko domu.

 

Serdeczności!

20160214_132111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 1 year później...

Witam. Mam pytanie.

Zrobilismy schody w karmelicie tak jak u Pana w projekcie. Ale przegapilismy jeden szczegół a mianowicie przesuniety słup kolo łazienki. W zwiazku z tym korytarz jest weższy niż u Pana. Mam pytanko o wykończenie schodów i u góry klatki. Proszę o zdjęcia.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

Zrobilismy schody w karmelicie tak jak u Pana w projekcie. Ale przegapilismy jeden szczegół a mianowicie przesuniety słup kolo łazienki. W zwiazku z tym korytarz jest weższy niż u Pana. Mam pytanko o wykończenie schodów i u góry klatki. Proszę o zdjęcia.

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...