Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Karmelita 2M w Dobrej lokalizacji, czyli jak budować domy, nie mając o tym pojęcia


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 292
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Witam,

Rowniez budujemy z Zona ten domek w wojewodztwie lubuskim, poki co mamy stan 0, mamy nadzieje ze w tym roku bedzie ciag dalszy. Czy ktos z osob ktore maja juz stan surowy otwarty moglby podzielic sie informacjami jakie poniosl koszty na materialy? pozdrawiamy

 

 

Sam prowadzę mały blog w którym umieszczam na bieżąco swoje koszty. Na chwilę obecną (a już na dniach zakończy się budowa stanu "0") mam koszt na poziomie 12000zł. Do tego dojdzie folia kubełkowa, styropian oraz dysperbit...

 

http://www.amjck.mojabudowa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie, widzę że powoli rośnie liczba 'Karmelitów' w budowie. NIc tylko się cieszyć bo to bardzo fajny projekt. Jako że po przydługiej zimie trzeba było ruszyć z pracami, to i czasu mniej na klepanie w dzienniku. Myślę jednak, że w ciągu najbliższych dni uda mi się nadrobić czas i uzupełnić dziennik. Na razie zrobiłem ścianki działowe w całym domu, a teraz montaż rur wody, kanaliza i przyłącza. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące okien połaciowych. Jakie wybraliście (producent, typ)? I czy zmienialiście ich rozmiar. Bo nam poradzono zmniejszyć je z 78/160 na 78/114. Zauważyłem tylko, ze zlikwidowałeś okna nad garażem... reszty interesujących mnie informacji nie mogłem się doszukać :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elwood ile daliscie za ta dachowke Jacobi? I jakie orynnowanie macie do tego?

Ja dostalem teraz wycene na dachowke Nelskamp H10 (czarna glazura), orynnowanie i wszystkie blachy na obrobki z blachy nierdzewnej. Cena to okolo 38tys. Jak myslicie duzo czy raczej normalnie?

 

dzieki i pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wybraliście (producent, typ)? I czy zmienialiście ich rozmiar. Bo nam poradzono zmniejszyć je z 78/160 na 78/114. Zauważyłem tylko, ze zlikwidowałeś okna nad garażem... reszty interesujących mnie informacji nie mogłem się doszukać :) Pozdrawiam

 

Hej. Mamy zamontowane okna VELUX GHL M08 3073 w rozmiarze 78/140 jeśli dobrze pamiętam. Nie likwidowałem żadnych okien u siebie nad garażem. Są oba, jedyną zmianą w tej kwestii to było przeniesienie ich o 'jedną krokiew' w bok. Okno od tylnej strony domu poszło bliżej komina, żeby można było używać go jako wyłazu dla kominiarza, a okno od frontowej strony jest przesunięte w prawo, bliżej domu (to gdybym kiedyś musiał zrobić ze strychu senioratkę... będzie wtedy okno dodatkowej łazienki). Dodatkowo na strychu zrobiłem zaślepione wyjścia wody i kanalizy.... tak, żeby 'w razie czego' mieć i nie musieć kuć ścian. :) Serdeczności

Edytowane przez ElwoodWroclaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ja w tej wycenie za Nelskamp mam prawie 7zl szt. Chyba bedzie trzeba zapomniec o Nelskamp i wycenic Jacobi

Pozdrawiam

 

Hej, no jak na razie jestem zadowolony z tych dachówek. Posprawdzaj ile kosztują dachówki 'specjalne' tj. boczne, gąsiory itp. One robią duży koszt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tez to z poczatku podejrzewalem, ale po sprawdzeniu cen dachowek specjalnych nie bylo az takich roznic. Zadzwonilem do innego przedstawiciela Nelskamp i okazalo sie ze dachowka H10 jest u nich po 5zl a nie po 7zl. Wlasnie czekam na wycene od niego na trzy modele Nelskamp. H10, H14(ponoc droga) i F7 ktora dzieki duzym wymiarom wychodzi bardzo tanio jak na ceramike.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
hej Elwood super prace poszły do przodu coś mi się wydaje, że święta będą w nowym domku :) doczytałem się, że zdecydowałeś się jednak na gaz i przyznam że mnie zaintrygowało bo zapewne wszystko skrupulatnie przemyślałeś i przeliczyłeś, a mnie każdy hydraulik z którym rozmawiam namawia na gaz jako, że jest pociągnięty do granicy działki. Możesz zdradzić jakiej różnicy się spodziewasz w kosztach ogrzewania przez rok tzn ile szacunkowo może kosztować rocznie komfort niebrudzenia rąk :rolleyes: jakoś tym hydraulikom nie ufam aż tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doczytałem się, że zdecydowałeś się jednak na gaz i przyznam że mnie zaintrygowało bo zapewne wszystko skrupulatnie przemyślałeś i przeliczyłeś, a mnie każdy hydraulik z którym rozmawiam namawia na gaz jako, że jest pociągnięty do granicy działki. Możesz zdradzić jakiej różnicy się spodziewasz w kosztach ogrzewania przez rok tzn ile szacunkowo może kosztować rocznie komfort niebrudzenia rąk

 

Hej, przyznam szczerze że specjalnie to nie robiłem jakiś zaawansowanych wyliczeń. Wychodzi mi że przy gazie o jakości jaką proponuje dostawca, powinienem wyjść na to samo co zapłaciłbym przy ekogrochu. Jak już wiesz pewnie z lektury mojego blogu, byłem praktycznie zdecydowany na groszek i nawet już poważnie rozpatrywałem zakup pieca RBR Ekouniwersal. Pojawiła się jednak opcja 'gaz' i od razu w sumie się zdecydowałem. Głównie dla wygody. Jak sobie uzmysłowiłem (po przeglądaniu forów) ile zabawy jest z piecami to stwierdziłem...stop. Biorę gaz, nawet jak miałbym dopłacić kilkaset złotych rocznie. Nie chce mi się magazynować iluś tam ton groszku, nie chce mi się bawić z mieszaniem go z owsem czy innymi peletami (bo z pewnością w końcu bym do tego doszedł żeby uzyskać lepsze parametry spalania), nie chce się 'przeprowadzić' jak co niektórzy do kotłowni, gdzie będę się wpatrywał w magiczny ogień i obserwował czy aby stożek spalania mam dobry i czy nie powinienem dać dmuchawy o 2% mocniejszej a podawanie ustawić o 2 sek. krócej.... Nie chcę się też martwić tym czy wyjeżdżając na urlop w zimie, starczy groszku, kto mi wybierze popiół, kto dopilnuje pieca żeby mi w razie czego chałupa nie zamarzła. Nie i już! Wolę i wybieram wygodę. A do tego po zamurowaniu drzwi wyjściowych z kotłowni mam teraz tam fajny, czysty składzik, na różności (przetwory czy inne graty męskie). :) ot i cała prawda o moim wymyślaniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny daszek Żonka wymyśliła:) I bardzo dobrze, że jest, bo oprócz funkcji chroniącej drzwi i stojących pod nimi jeszcze ożywiliście bryłę domu. Brawo!

 

Dzięki za dobre słowo! Żonka się ucieszyła :-) no i ja tez. Generalnie nam się podoba. Mamy teraz zadaszenie pozwalające otworzyć drzwi i wpuścić spokojnie kogoś do środka w trakcie deszczu. Fakt, zgadzam się że daszek wizualnie naszym zdaniem troszkę przemodelował widok domu i go ożywił. jeszcze kiedy przyjdzie na niego dachówka, będzie ładnie, w naszym mniemaniu ;-)

 

Teraz robimy tynki, już schną, pocą się itp. Niedługo dam pełną dokumentację prac wykonanych :) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobny etap:) Tynki na poddaszu, ze względu na przeciągi już suche, a na dole całe "spocone". Teraz walczymy z ociepleniem zewnętrznym i czekamy na hydraulika, bo z prac instalatorskich Mąż podjął się tylko kanalizacji. Z dziennika wnioskuję, że macie z moim M. coś wspólnego - u nas cała ściana między garażem, a kotłownią wybudowana z pozostałości i to w większości z bloczków betonowych;) Elektrykę, alarm i system do automatyki rolet też robił sam wykorzystując ilości materiałów podanych przez Ciebie, dzięki:) Z niecierpliwością czekam na fotorelację i żałuję, że tak daleko mieszkacie, bo można by było coś podejrzeć "na żywo":( Pozdrawiam Pomysłową Żonkę;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...